Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A világ esetleges teremtéséből...

Granulátum kérdése:

A világ esetleges teremtéséből hogyan következik az, hogy mindenkinek hívőnek kell lennie?

Figyelt kérdés

A jutube tele van ilyen videókkal: Megértettem, hogy Isten teremtette a világot és azóta igaz keresztény/muszlim lettem.


Még ha minden mást kizáró bizonyítékok is lennének a világ Isten általi teremtésére, hogy következik belőle a többi:

- Ádám és Éva története

- a bűnök léte

- menny-pokol / reinkarnáció / nirvána

- vallási szokásokat kell tartani

- lesz Végítélet Napja

- stb, stb ????????????????


Biztos velem van baj, de nem értem az összefüggést, amikor azt hallom: - A világ bizonyítottan teremtve van, úgyhogy fogadd el Jézust Megváltódul! -



2012. jún. 9. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

"és azóta igaz keresztény/muszlim lettem"


Most akkor Krisztus követő, azaz keresztény lettél, ki szerint Krisztus a megváltó, vagy muszlim, akinek legnagyobb prófétája Mohamed, és szent könyve a Korán, és kinek Krisztus "csak" egy próféta a sok közül, de próféták között a legnagyobb Mohamed?

2012. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Kedves 1. Nem a kérdező vált kereszténnyé hanem egy "valaki". Csak felhozta példának,hogy azért mert valaki egy igazságra rájött miért lett automatikusan a többi tétel is igaz?


Egyébként én hasonló véleményen vagyok a Jézus halála és a megváltás közötti logikai kapcsolaton.

2012. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Első válaszoló vagyok.


Mert:

" És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."


Egy magváról beszél, ki a Krisztus. Nem azt mondja magvaid, hanem a te magod.


A kérdező ezt állította:

"Megértettem, hogy Isten teremtette a világot és azóta igaz keresztény/muszlim lettem"


Nem azt írja, hogy ha valaki megértette... stb. Ezért értettem félre... Bocsánat.



A teremtést miért hiszed el? Csak nem a prédikáció miatt? A prédikáció honnan van?


Két lehetőség van. Vagy nincs Isten, és mi véletlenül száguldunk irányíthatatlanul a világban, és azt teszel, amit akarsz, úgyis semmivé leszel, és nem kell elszámolnod senkinek sem a tetteiddel halálod után. Csak egy emlék leszel pusztán, mely idővel feledésbe merül.


Vagy van Isten, viszont akkor tudni kellene, hogy ki ő, mit akar, és mit akar velünk. Ezt Ő kijelentette, amit ha elhisszük az Ő teremtését, komolyan kellene vennünk.

2012. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Üdv!


Nos, Kérdező, az a baj hogy úgy okoskodsz, hogy saját magad laikus vagy a témában.


Azt még meg is értem, ha a keleti vallásokkal kapcsolatban, vagy az Iszlámmal tennél fel olyan összefüggéseket, hogy "reinkarnáció" vagy "pokol", de hogy ehhez a Kereszténységnek semmi köze nincs, az is biztos. A Biblia szerint olyan értelemben vett pokol, ami a köztudatban elterjedt, nem lézezik. Ha például ismernéd a héber nyelvet és gondolkodást errpl magad is meggyőződhetnél. A reinkarnáció pedig egy halvány állítás erejéig sem található a Szentírásban, így teljesen logikátlan a kérdésed, mert sehogy sem hozható összefüggésbe Ádámmal és Évával.


A Keresztény hit nem szemléltetésen, hanem bizonyítékokon alapul, melyről saját magadnak kell meggyőződnöd. Javaslom tedd félre egyszer az előítéleteidet, és kezd el úgy tanulmányozni a Szentírást. Ha erre nem vagy képes, akkor meg végülis úgy is mindegy, előrébb nem fogsz jutni a témában.


Minden jót!

2012. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Bármennyire is furcsállod, így van.


Alapvetően nem csupán a Kinyilatkoztatásból lehet bizonyos következtetéseket levonni.


- én mondjuk valószínűnek tartom, hogy az embereket emberek nemzik és szülik (bár bárki felvilágosíthatja szegény sötét középkori agyvelőmet erről a dologról), és hogy az ember és az állat között lényegi különbség van [a biológiai tényezők, módszeri kezdetlegességek nem tartoznak ezek közé közé], mármint az értelmes lelket illetően. Az első nyilván az, hogy az emberek főbb döntései nem kizárólagos a természethez igazított, teremtett ösztönön alapulnak, hanem az értelmen. Az állatok csak alapfunkcióikat látják el, míg az ember minden problémát a lehető legmegfelelőbben tudja megoldani. Tervez, az ismeretekből levont tapasztalat azonnali, míg az állatok csupán idomulni tudnak a környezeti változásokhoz.


A másik fontosabb dolog a lélekből eredő a szabad akarat, az önmagam ismerése, a vágyak stb. olyan problémák, amelyek nélkül egy gondunk se oldódik meg.

2012. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Ezeket a kérdéseket illetően mindenkinek ajánlom Étienne Gilson: A középkori filozófia szelleme című kiváló munkáját.
2012. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nem ebből következik, ez inkább az a lépés, ami az olyan embereket, akik már régóta szimpatizálnak egy vallással, meggyőzi. Sokan szeretnének keresztények/muszlimok lenni, de még vannak kérdéseik, tudod, a szokásos tudományos dolgok, és aztán egy ilyen válasz meggyőzi őket.


Hozzá teszem, számomra a legmeggyőzőbb ilyen előadást egy vallásos zsidó tudós professzor tartotta, mégsem lettem zsidó. Amúgy meg a Biblia azért tartozik ebbe a kategóriába, mert az az egyetlen olyan szent könyv, ami eléggé a tudománnyal egybecsengően vezeti le a teremtést. Ha meg már biblia, miért ne kereszténység?

2012. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Teljesen logikus a kérdésed! Általában úgy működik ez, hogy ha az ember arra a következtetésre jut, hogy a világ, és az élet létéhez szükség van valami teremtő intelligenciára, akkor elkezdi az ismertebb vallási kijelentéseket vizsgálni. Vagy pedig más miatt lett valamilyen hívő, az evolúció kontra teremtés témakör csak az istenhitét erősítette. Mint nálam. Engem még meggyőződéses ateistaként Isten szerető jelenléte talált telibe egy keresztény gyülekezetben. Ennek hatására kezdtem vizsgálódni Jézus és a feltámadás körül, hitre jutottam és azóta is hívő vagyok. Ez a mostanában felerősödött médiahullám általam már cirka 15 éve ismeretes, csak akkor még szószékről hallva, diákkal illusztrálva hallottam. Ez csak megerősített, nem ez juttatott hitre. Neked ajánlom ezt a vidit: http://www.youtube.com/watch?v=GFpySHP1u7k
2012. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!