Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy emberne...

Miért van az, hogy egy embernek beszélek a mentális erőről, be is bizonyítom helyben, hogy létezik és sokkal erősebb, mint az izom erő, de ő mégsem akar benne, hinni és nem tud mit kitalálni, hogy védje az "igazát"?

Figyelt kérdés
Erre egyszerűen nem tudtam rájönni. Én örülök, ha jön valaki és tanít valami újat, nem értem.
2012. jún. 26. 22:28
 1/9 Antimod ***** válasza:
100%

Az attól (is) függ, hogy mennyi energiát fektettek a jelenlegi világképük kialakításába. Minél többet, annál nehezebb, annál több energiabefektetést igényel annak megváltoztatása. Sokszor a világkép erős érzelmekhez kötődik, amik ugye jószerivel felülírják a racionalitást.


Nekem is időbe telt, amíg átértékeltem magamban a világképemet, és megtaláltam az összefüggéseket is. Ehhez sok kutatómunkára, és még több válaszra volt szükség. Ma már ott tartok, hogy megingatni sem nagyon lehet, mert annyi ellenérvet, ha úgy tetszik, közvetett bizonyítékot tudok felsorolni a paranormalitás, illetve a túlvilág létezésére vonatkozóan. Ezek után már éppen nem elfogadni volna számomra a kevésbé ésszerű.


Nem mindenki szereti, ha tanítják, fakadhat ez büszkeségből, vagy éppen kisebbrendűségi komplexusból. Pedig voltaképpen ezért vagyunk itt, nem kidolgozni a belünket, vagy értelmetlenül elkocsmázni a mindennapokat.

2012. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy csak szimplán nem kíván meddő vitába bocsájtkozni. Mert ugyebizonyítás esetén objektivitásra törekszünk, magyarul valamiféle műszert, kontrollált helyszínt és krülményeket használunk. Enélkül te nem csinálsz mást, mint saját subjektív igazadat igazolod magadnak, ami pedig nyilván nem meggyőző értékű másnak.
2012. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen, szerintem ebben a kisebbrendűségű komplexusban lesz a válasz. mert ha jól értem ez azt jelentené, hogy egy ember akinek így is k.p.-a van, még kisebbnek érzi magát, ha valaki olyat mond neki ami nem tud?
2012. jún. 27. 08:16
 4/9 Antimod ***** válasza:

Nem egészen erre gondoltam: szeretik az emberek azt gondolni, hogy sok mindent tudnak, mert az biztonságérzetet nyújt nekik. Ezért is igaz a meg nem nevezett napilap egykori(?) szlogenje: "A tájékozottság magabiztossá tesz."

Ha viszont azt mondod neki, hogy az eddig a mainstream tudomány által periférián tartott, sőt, egyenesen tagadott jelenségek léteznek (márpedig ez mióta a világ, így volt, hiszen nagyon sok mindent nem ismerünk még), akkor kihúzod a talajt a lába alól, ezt pedig úgy próbálja megakadályozni, hogy nem fogadja el az érveidet. Ezzel gyakorlatilag megvédi a saját nézetét, és nem kerül bizonytalan helyzetbe.

2012. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert olyan mentális erő nem létezik, ami felemelné a 10 tonnás cuccokat, és bebizonyítani sem tudod az igazad, mivel nem igaz.
2012. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy gondolom, eddigi tapasztalataimból, hogy egy szkeptikust sosem fogsz meggyőzni arról, hogy paranormális jelenségek és természetfeletti erők igenis léteznek. Még néha akkor is kitartanak emellett, mikor velük magukkal történnek egyértelmű dolgok, melyekre nincs ésszerű magyarázat.

Az ilyen emberek szeretik magukat beleringatni ebbe a megnyugtató magabiztosságba, hisz így nincs mitől félniük, sem az életben, sem a halálban. Így inkább tagadják az ilyen dolgok létezését, csak hogy ne rémítsék halálra saját magukat.

Szerintem felesleges is a meggyőzésükkel próbálkozni. :)

2012. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Látom már régi kérdés, de engem az érdekelne, hogy mit tettél pontosan kérdező. Milyen képességgel/erővel rendelkezel?
2013. máj. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Semmi különlegessel, amivel akárki Isten fia ne rendelkezne. Hogy mért hangsúlyoztam ki az Isten fiát abba most nem mennék bele. Vannak emberek akiket sosem lehet meggyőzni a valódi világról, van is róla fogalmam, hogy miért, de most ebbe sem mennék bele. Ma már nincs bennem ez az érzés, hogy akárkit is meggyőzzek valamiről. Ha valaki sötéten szeret élni akkor csak hajrá, nem az én bajom.


A szellem és a test közötti kapcsolatot mutattam be. Ha a kettő együtt képes működni, tehát a szellem akaratát teljes mértékben tudjuk érvényesíteni. Amit elképzelek az lesz, a hit ereje semmi extra nincs benne, abban van az extra akinek lesz akkora hite legalább, hogy saját Isten adta képességeit elhiszi, tudja.

2013. jún. 6. 19:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés, de azért én is hozzászólok:


Fura módon az ilyen helyben bizonyítások MINDIG kimerülnek abban, hogy semmi látható nem történik.


Figyelj, ha te megállsz a tér közepén, és felemelsz egy betontömböt pusztán a mentális erőddel, gond nélkül bármelyik szkeptikus elhiszi, amint bizonyítást nyert, hogy nincs benne csalás.


Csak éppen az ilyen esetekben egy kontrollált ellenőrzött kísérletben még SOHA, egyetlen egy alkalommal sem működött semmi ilyen - se az auralátás, se a mentális erőkifejtés, se az ima, semmi. Fura módon ezek a paranormális dolgok mindig csak és kizárólag akkor történnek, ha nem megfigyelt és kontrollált körülmények vannak :)

2013. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!