Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan mentális betegsé...

Létezik olyan mentális betegség, hogy a szülő és a gyermeke szexuálisan vonzódnak egymáshoz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Húha... Hát... Előfordulhat, bár ez nagyon komoly dolog... és nem mellesleg undorító!
2011. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Én az ilyet betegesnek mondanám.

De hát csinálják csak, ha tetszik..Sok sikert. Jó vérfertőzést és hasonlókat az életben....

2011. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szerintem is beteges, de lehet ennek valami neve? már ha létezik ilyen
2011. aug. 13. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Ödipusz- és Elektra-komplexus
2011. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, hát ezt jó tudni
2011. aug. 13. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Ödipusz-komplexus egy Freud-i fogalom, és semmi köze a tényleges szexuális kapcsolathoz. Ez a körülbelül 3-5 éves korú gyermekek pszichoszexuális fejlődésének egy szakasza. Ekkor van az, hogy a kisgyerek kijelenti, hogy ha felnő, akkor feleségül veszi az anyukáját, vagy más ellentétes nemű felnőttet, akihez szorosan kötődik. A Freud-i pszichoanalízis fogalmai nem konkrét diagnosztizálható kórképek, ezért sem jelentenek választ a kérdésre.

Ha a gyermek gyermekkorú, akkor pedofília a felnőtt részéről. Ha már felnőttek, akkor a gyermek részéről enyhe gerontofília.

Az modern pszichológiai szemlélet azt állítja, hogy a szülő és gyermek között nincs elfojtott szexuális vágy, amit a társadalom nyom el, épp ellenkezőleg, az ettől való irtózás ösztönös, az ember nem érez sem kifejezett, sem tudattalan szexuális vágyat olyan emberek iránt, akikkel együtt nő fel. (Kivéve a fent említett 3-5 éveseket, illetve mivel ma már nem kis létszámú, zárt csoportokban élünk a szavannán, nyilván ez sem olyan egyszerű.)


Itt egy lista a kóros szexuális vonzalmakról. Ilyen nincs közte. A vérfertőzés törvénybe ütközik. De sem az aktust, sem az erre való vágyat nem tekinti kifejezetten kórosnak a pszichiátria.

[link]

2011. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

én se találtam semmi ilyesmit a listában, tényleg nem tudom hová tenni most ezt a dolgot..

2011. aug. 14. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem evvel nem igazán foglalkozik a tudomány. Mint ahogy az is le van szögezve, hogy aki gyermekkorától együtt nő fel valakivel, az iránt nem fog szexuális vonzalmat érezni. Mindezek ellenére, azért lehet hallani, hogy vannak, akik a testvérükkel kipróbálják.. és ez biztos nem vall mentálisan ép emberre.
2011. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, hát igen, úgy tűnik, az vagy.
2013. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!