Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy elveszítem bizonyos mentális képességeimet? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Újabban észrevettem, hogy a szétszórtságom mellé társult egy nagyon kellemetlen dolog: kezdem elveszíteni a helyesírási és -beszéd képességeimet. Ez elég ciki, tekintve, hogy korrektori munkával is foglalkozom. Nem tűnt el teljesen, de lassan elhatalmasodik rajtam ez a képtelenség. Nagyon ijesztő. Lehet elbutulás első jele? Vagy idegkimerültség? Közben pánikbeteg is vagyok, depresszióval fűszerezve. (Megyek dokihoz, csak nem tudom, mennyire aggódjak vagy ne...)
2009. szept. 14. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem a kimerültségtől szoktak lenni ilyesmi tüneteim. Irnokként dolgozom, álmomból felkeltve bármit begépelek vakon, de néha össze vissza megy minden, nem úgy megy mint rége. Aztán rájöttem, hogy ez a dekoncentráltság miatt van, a problémákra figyelünk, a rossza érzésekre amik előtörnek belőlünk, családi stb. problémák.

Szentelni kell időt pihenésre, mikor nem házimunkát vagy egyebet végzünk, hanem tényleg pihenünk, kikapcsolódunk, a mai rohanó világban.

2009. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezdj el jógázni légzőgyakorlatozni, úszni, vagy gyalogolni futni.A lazításból válassz ki valamit.

Mgadban keresd meg az okot miért jutottál idáig?

Személyiségfejlesztés, önbecsülés nagyon fontos, ha egyedül nem megy fordulj szakemberhez.

2009. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem, "csak" lelki okai vannak, nem kezdek el leépülni, mert az nagyon sz@r lenne...
2009. szept. 14. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Mentális betegség tünete is lehet, fiziológiásé is. De kimerültségé is. Ez önmagában kevés, ha nagyon feltűnő irány vele egyből orvoshoz. Érdemes lenne, csinálnod most valamiféle tesztet magadnak, amit megismételsz mondjuk a jövő hónapban ugyanekkor, ha látványos a romlás akkor az már egy jel. Hogy mié azt a többi tüneted tudta nélkül nem tudom megmondani.
2009. szept. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!