Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi van a halál után?

Szerintetek mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Feltevődött bennem a kérdés, hogy mi történik az emberrel miután meghal. Van élet a halál után is? Vagy valami lélekvándorlás szerűen új életet kezdünk?

Olvastam olyanokról, hogy több ember azt állította, hogy mikor "meghalt" fényt látott, de újraélesztették őket. Szerintetek ez igaz? A halál után csak fény van, vagy sötétség?



2012. júl. 13. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Én a lélekvándorlásban nem hiszek,de abban igen,hogy ha meghalunk,látjuk szeretteinket.Néztem egy pár igaz történetet,a halál utánról.Sokan mesélték,hogy fényt láttak.Én bízom benne ,hogy ez igaz.
2012. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Paul Misraki A halál utáni élet című könyvét.
2012. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
75%

Sztem semmi sincs, kb minhta megszűnne minden.

Amikor aludtál egyet akkor emlékszel utána valamire mikor felébredtél? Néha az álmaidra. Akkor pedig működik az agyad.


Ha vki meghal akkor az agy is kikapcsol, nincs vérkeringés. Ugyan hogy emlékezne bármire is miután újraélesztették?

2012. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
55%

szerintem az élet után meghalunk, azaz elkezdődik a bomlás...

ez a fény dolog is valami olyasmi lehet hogy az agy nem jut elég oxigénhez és furcsán kezd működni.

2012. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Akármi is, eddig még senki nem jött vissza panaszkodni...:)
2012. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Bevallom, engem keresztény hitben neveltek, de kezdek kiábrándulni ebbe az egészből. Orvosnak készülök, tudom, milyen folyamatok zajlanak az agyban, és ha az leáll, megszűnik az élet. Amit az előttem lévők is írtak: olyan, mintha aludnál, álmok nélkül. És fáj? Nem fáj. Ergo félni sem kell tőle.


Mondjuk elképzelhető, hogy maga az éltető erő, ami megkülönbözteti az élőt a halottól, az tovább él. Hiszen ez is érdekes dolog és még a tudomány sem jött rá, hogy mitől él az ami él, és mitől nem, ami nem. Hogyan tud az anyag összeállni külső erő hatása nélkül és egymaga tevékenykedni, ÉLNI. Ezt az erőt, az életet én tisztelem és óvom.


Amúgy akár van túlvilági élet, akár nincs, szerintem az emberek azért "találták ki", hogy kiirtsák magukból a halálfélelmet. Ezáltal megnyugodnak, hogy látják szeretteiket, van jutalma a jó cselekedeteiknek, és nincs mindennek vége. Hiszen szomorúsággal tölt el mindaz, aminek véget kell érnie, gondoljunk csak a gyerekkor végére, szakításra, válásra, ballagásra...minden mulandó. És ez fáj.


Halálközeli élmények: ezeket is már bebizonyították a tudósok. De a halálközeli élmény az nem a halál! Amúgy meg én beszélgettem már mentősökkel, és eddigi tapasztalataik alapján mindaz, akit újjáélesztettek, úgy érezte, mintha aludna. És ettől nem kell félni!

2012. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, mindenhova ment a zöld kéz. :) Nem is tudom miért jutott eszembe ez a kérdés, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi történne velünk ha meghalnánk. Lehet tényleg olyasmi, mint amikor alszunk, lehet, hogy van valami a halál után, olyasmi, mint a vallásosaknál a Mennyország.. Mondjuk, ezt soha nem fogjuk megtudni, csak ha már meghalunk:) Várom még a véleményeket, mindenki elképzelésére kíváncsi vagyok :)
2012. júl. 13. 14:55
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Olvasdd el Árvai Attila halálközeli élmények magyar földön c könyvét. Nagyon érdekes és olvasmányos, elgondolkodtató. Magyarok írnak hogy mit tapasztaltak. Fiata, idős stb stb...
2012. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem pont ugyanaz fog történni velünk, mint az állatvilág többi tagjával, mikor az elpusztul. Megszűnünk élni és megesznek a kukacok.

A gyengébb vérellátás miatt a fény-az-alagút-végén effektust meg nem túl bonyolult előidézni, ha a megfelelő helyen nyomja a párna a nyakad:)

A túlvilági létről kb. a vallások kiötlése óta folyik a szófosás, különösebb eredmény nélkül.

2012. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Halál nincs. Az élet után élet van.
2012. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!