Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire instabil a tudatos álom?

Mennyire instabil a tudatos álom?

Figyelt kérdés
Először is:Csak az válaszoljon aki tudja mi a tudatos álom és már álmodott minimum 1db tudatos álmot. Az interneten azt olvastam ,hogy ha valaki 1 pontra nézz miközben tudatosan álmodik akkor szétesik az álom és felébred teljesen az illető. De azt is olvastam a netten ,hogy ha valakinek az első tudatos álma van akkor az "izgalomtól" könnyen felébredhet. Na ,de mennyire könnyen? Ha nekem sikerülne a tudatos álom és talán egy kicsit megijednék és izgulnék(őrülnék a sikernek) akkor már rögtön felébrednék? Mármint a tudatos álom azon változatát értem amikor valaki este az álom közepén ébred rá ,hogy csak álom és tudja irányítani. A válaszokat előre köszönöm.

2012. júl. 15. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én szerintem nem vagyok tudatos alvó, vagy max kialakult képesség, de ha álom közben rájövök, hogy álmodok, szép lassan magamhoz térek.
2012. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten azt olvastam ,hogy ha valaki 1 pontra nézz miközben tudatosan álmodik akkor szétesik az álom és felébred teljesen az illető.


Nem valaki hanem mindenki.



Kezdő tudatos álmodóknak azt javasolják, hogy jó előre tervezzék el pontosan, hogy mit csinál majd amikor tudatossá válik, akkor nem az izgalommal lesz elfoglalva hanem az álommal így esélyesebb, hogy nem ébred fel.

2012. júl. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Antimod ***** válasza:

Éppen ma volt egy ilyen. Észrevettem egy jókora paradoxont az álomban, megörültem, hogy akkor most szépen elkezdem irányítani, és már ébredtem is fel.

Egy éjjel sok álmod lehet, közben akár fel is ébredhetsz, így az mindegy, mikor van.

2012. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Attól vagy az álomi tudatállapotodban, hogy a tested nem éber állapoti működést produkál. Habár a tudatos álmodás lényege az, hogy az elméd tiszta maradjon, ha 100%-osan előhozod az éber állapoti tudatodat, akkor a tested is visszaáll, ekkor meg értelemszerűen felébredsz.


Tehát ne gondolkozz túl sokat, ne fantáziálj. Ne örülj és ne félj. Ne fókuszálj, ne koncentrálj. Sétálj le föl, jobbra balra, gyorsan váltogasd a fókuszt a tárgyak között, így stabil marad az álom. Ha nagyon biztosnak érzed, akkor meg is engedhetsz magadnak pár másodpercnyi koncentrálást, örömöt stb...

De az alapszabály, hogy szemlélődj, ne tervezz. Ne felejtsd, az álmodat nem odabenn tervezed meg, hanem már a lefekvés előtt meg kell lennie annak. Ha azt érzed, hogy kezdesz felébredni, pörögj meg a tengelyed körül, azt is hallottam, hogy ökölbe kell szorítani a kezed, tehát ilyen test koordinációs ellenőrzéseket kell csinálni.

A durva az volt, mikor egy balesetemnél kezdtem elveszteni az eszméletemet. A valóságból az ájulásba átesés pont olyan érzés volt, mikor valaki egy instabil álomból kezd felébredni, és pont ugyanezekkel az eszközökkel tudtam magam ébren tartani és elvonszolni magam az orvosihoz - suliban történt.

2012. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Trükkös dolog az álom... de az én tapasztalatom szerint nem annyira instabil. Persze ha úgy akarod, tudatosan felkelhetsz ezze la fókusszal, v csak sima elhatározással. De az is gyakran előfordul h csak az álom vált fejezetet :). Tehát keveredhetsz sötét zónába, illetve azt is álmodhatod, h felébredsz. Bármi történjék is, mindenképp teszteld a világot, h valós-e, mert könnyen becsaphat és kizökkent a tudatosságból.
2012. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eléggé instabil, de technikától függően lépsz be.

Vannak arra is technikák, hogy ha elkezd szétfolyni az álom hogyan tartsd egyben.

Nem sokszor sikerült tudatosan álmodnom, de ha megnéztem a kezem elkezdett szétfolyni, ilyenkor én nekem a "pörgés" technika segít. Ha elképzeled, hogy éppen pörögsz akkor az úgy is lesz és stabilizálódik az álom.

A másik dolog, ige ha folyamatosan egy pontra nézel kizökkenthet az álomból, ugyanis a REM fázis a gyors szemmozgásokra összpontosul. Ezért jobb ha álmodban például gyorsan haladsz vagy adsz okot magadnak arra, hogy megmaradjon a gyors szemmozgásod.

2012. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ebben is gyakorlat teszi a mestert.Ha többször volt már tudatos álmod, akkor már valószínű jobban tudod irányítani.Egyébként eléggé instabil, meg kell tanulni kezelni a helyzetet.A lényeg, hogy amikor tudatosul benned, hogy álmodsz, akkor az első az legyen, hogy ezt higgadtan fogadod.A meglepetés, hirtelen öröm felébreszthet.A könnyedség fontos.Tapasztalatom szerint csak az első tudatos álmokból zökkent ki az, ha mereven bámulsz valamit.Én például kifejezetten szeretem, ha a tudatos álmomban alaposan szemügyre vehetek valamit, jó részletesen, mégsem ébredek rá fel.

Volt olyan is, hogy elkezdődött egy tudatos álmom és majdnem teljesen felébredtem.Már érzékeltem a valós környezetemből mindent,de az álom is ment tovább, aztán szépen visszamentem teljesen a tudatos álmomba, ami folytatódott.

2012. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!