Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatos álom tapasztalatok?

Tudatos álom tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. aug. 3. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor van tudatos álmom mikor félálomban nagyon felszínesen alszom.Ez inkább szundítás szerintem.Akkor tisztában vagyok vele,hogy csak álom és tudom is irányítani csak sajnos annyira felszínesen alszom ilyenkor,hogy hamar felébredek mert a kinti zajok beszűrődnek az álmomba.Érdekes,hogy ilyenkor minnél inkább nem szeretnék felébredni annál inkább nem sikerül alvó állapotban maradnom.Az erőfeszítésem mértékével ellentétes irányba csökken a sikeres álomban maradás.
2012. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ma pl voltam olyan hülye, hogy fel akartam belőle ébredni, az álomalakot kértem meg, hogy csípjen meg :D. Aztán fel is ébredtem, de ugyanoda, ez körülbelül féltudatos álom lehetett.
2012. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes volt, mert nem nagyon hittem benne hogy akarattal elő lehet idézni. Régebben megesett egyszer kétszer de nagyon nagyon ritkán.

Pár hete olvastam valami olyasmit hogy fel kell tenni nappal magunknak a kérdést: álmodok-e? Aztán körbe kell nézni és átgondolni, kritizálni a dolgokat, hogy ez miért valós és miért nem lehet álom. Persze tudni fogod hogy ébren vagy. Ha egy nap ezt többször csinálod egy ideig csak ilyen véletelnszerüen amikor épp eszedbe jut, akkor sanszos hogy álmodban is beugrik, de akkor ráfogsz jönni hogy valami nagyon nem stimmel, a való világ nem ilyen, vagy ilyen dolgok nem történnek meg. Csak kiváncsiságból mentem bele mondom, szeretek ilyen pszichedelikus trükkökkel játszadozni éberen.

Szóval volt egy álmom, ami zajlott a maga rendje és módja szerint: Bementem egy házba és be akartam menni az egyik szobába, de aztán hirtelen elfelejtettem hogy miért is jöttem. Pedig tudtam hogy miért indultam, aztán hirtelen megjelent egy régi sulitársam, aki ült az ajtó mellett egy széken és elkezdtem vele beszélgetni hogy miféle dolgok történtek velem aznap. Aztán mikor ezt elmeséltem neki beugrott hogy istenem ez tuti nem lehet igaz. Akkor rájöttem hogy ez álom. Próbáltam meggyőzni őt is, hogy csak álmodok és te az álmom része vagy, de tiszta hülyének nézett és bizonygatta hogy ez hogy lenne már álom? :))

Aztán elfelejtettem hogy "nem álmodom" és ment minden tovább a fejemben. :D

2012. aug. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elözö vagyok:

Egyébként ez nekem is félálomban volt, hajnal tájban történt azt hiszem.

2012. aug. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisebb (8-10 éves) koromban rendszeresen sikerült ilyet előidéznem. Akkoriban persze nem olvastam még erről szóló irodalmakat, csak úgy jött magától. Volt néha álmomban, hogy rájöttem, hogy álmodok, és rendszerint ekkor mindig kihasználtam, hogy repülhetek.^^ Volt olyan is, emlékszem, hogy megszivattam azokat az embereket, akik aznap az álmomban szerepeltek, és nem tetszettek nekem. Néha valós személyek voltak az áldozatok, bár ma már egyet sem tudnék megnevezni közülük.

Aztán egy idő után megszűntek az ilyen álmok, és ez a tudatos álmodós adottságom abbamaradt. Pár évvel később rátaláltam a neten erre a fogalomra, és nekiálltam technikákat olvasgatni róla, amiket bár próbálok alkalmazni, eddig nem sok sikert hoztak. De úgy gondolom, ez csak kitartás és psziché kérdése.

A legutóbbi tudatos álmom is teljesen véletlenül jött létre, és egyáltalán nem azokat a dolgokat alkalmaztam, amiket a könyvek írtak. Arra emlékszem, hogy bementem egy épületbe, és mintha már kapisgáltam volna, hogy nem valódi, amit éppen átélek. Az épületben volt egy személy, aki.. hát nem kicsit tetszik nekem.xD Volt vele valami felnőtt és társalogtak egymással. Simán elmentem mellettük egy másik helyiségbe. Aztán akkor "tudatosult" az álom, amikor visszanéztem, és nem ugyanaz a személy ült ott a felnőtt férfival, mint előtte. Ekkor fogtam magam, szabad ég alá mentem, és újra repülésre használtam ki az álmot.xD Sokkal élénkebb volt, mint bármelyik korábban. Abszolút megéri fáradozni, hogy rendszeresen lehessen ilyen élményem.

2012. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!