Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a vonzás...

Mi a véleményetek a vonzás törvényéről, miszerint mindenki azt kapja, amit a szíve mélyén hisz, és el tud fogadni?! Legyen szó, párkapcsolatról, gyógyulásról, pénzről, jobb életről. Működőképes ez az elmélet, vagy csak jól hangzik?

Figyelt kérdés
tény,hogy a pozitív hozzáállás sok mindenben segít,de sajnos nem mindig elegendő és kifizetődő az élet különböző területein..
2012. aug. 11. 10:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ha nem érted azt javaslom olvasd el ezt az írást:

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__3210552..

2012. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy nem elég hinni valamiben, tenni is kell érte. Ha hiszel és cselekedsz, neked lesz a legboldogabb életed. Ha a 2 közül valamelyik hiányzik, akkor nem fog működni.
2012. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
a youtube-on rátaláltam egy nagyon érdekes dok.filmre,az a címe:a végtelen lehetőségek-gondolat hatalma. miszerint úgy állítják be a vonzást törvényét,mintha un.kis Istenek lennénk,mi határozzuk meg,hogy hogyan éljük az életünkben.ezt még kvantum mechanikai elméletekkel is igazolják. akinek van ideje,tekintsen bele,elgondolkoztató! van egy olyan rész a videóban,amikor Japán tudós elkezdett kísérletezni a vízzel,hogy annak a molekulái hogyan reagálhatnak az emberi érzelmekre.egy buddhista szerzetes megáldott egy víz mintát,és mikroszkóp alatt lefényképezték a molekuláját. ezt összehasonlították ugyanazon folyó vagy tó víz mintáját "áldás" nélkül,és elképesztő volt a különbség! és jött a nagy kérdés.Ha gondolatok ezt tehetik a vízzel,mit tehetnek velünk!(mármint a saját gondolataink)Persze,óvatosan fogadom ezt a jelenséget..Mindenesetre hiszek abban,hogy segíts magadon és Isten is megsegít!
2012. aug. 11. 18:54
 14/25 anonim válasza:
Szerény véleményem szerint nincsen se szerencse,se karma,se véletlen,pusztán okok vannak és okozatok!Mindennek oka van még a negativ vagy pozitiv gondolatoknak is,tehát a válasz az "ok"-ban keresendő!Az ember egész életében cselekvések összességét teszi,jön megy,ide megy oda megy,és ingerekre reagál amit a külvilágtól érzékel,ha pozitiv ingert érez maga felé természetes hogy pozitivan érzékeli igy pozitivan is fog rá reagálni,ugyanigy a negativ ingerekre is,nem mi vonzuk magunkhoz a dolgokat,mi csak egy pont vagyunk a térben,és dolgok vesznek körül,pont mint az univerzum,a nap és a bolygók, mi magunk vagyunk a nap és ha ragyogunk a minket körülvevő dolgok is világosak tiszták lesznek és ragyogni fognak!
2012. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
azért az ok okozat is jól hangzik,és van is benn igazság,de a szerencse tényezőt nem lehet kikerülni. tulajdonképpen az ember más nem tehet,mint reagálni arra amit kap az élettől.lehet nyitottnak lenni vmifelöl és lehet negatívan,passzívan hozzá állni. én azt gondolom,hogy az élet olyasmi mint egy kártyajáték,az hogy milyen lapot kapsz,(szerencse faktor)arról nem tehetsz,de a kapott lapokkal hogyan játszol,az már a mi döntésünk! persze,aki sokszor kapott jó lapokat,az könnyen hisz abban hogy nyer(pozitív hozzá állás).vagy az ellenkezője..itt az a kérdés,hogy ha én sok szar "lapot" kaptam,akkor pusztán csak a hitemmel, és pozitív gondolataimmal és cselekedeteimmel befolyásolhatom-e hogy jó lapokat kapjak a Fortunától???
2012. aug. 16. 09:12
 16/25 anonim ***** válasza:

EZ nem szerencsejáték :D


Ahhoz, hogy állandóan jó "lapokat kapj." Teljesen természetesen ( nem görcsösen) uralnod kell az érzéseidet és gondolataidat.

Egy negativ világban pozitvnak lenni mindenhogy. Ez kb a játék alap lényege :)

2012. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Vonzás törvénye, hát igen....Ezt a módszert a múltban az okkultizmusban és varázslásban alkalmazták, tulajdonképpen ez volt a sámánok, varázslók, boszorkánydoktorok módszere arra, hogy befolyásolják a valóságot. Kiket szoktak használni ezek a mágusok a varázslásaikban? Én úgy tudom, démonokat, szellemeket, stb. Nem hiszel a démonokban, de hiszel a „rezgésekben”, mert az tudományosan hangzik? Én viszont semmivel sem tartom hihetetlenebbnek, hogy szellemi lények- démonok - intézzék el neked, hogy találj parkolót, legyen pénzed, vagy amit akarsz, ha ezzel meg tudnak nyerni téged maguknak. Mindenesetre a logika számára egy fokkal hihetőbb a démon verzió -, mert az legalább egy tudatos lény -, mint a személytelen, céltalan Univerzum.

Azzal, hogy te magadhoz vonzol bármit (pénzt, parkolóhelyet, egy másik embert stb.), azzal valaki másnak a szabad akaratát korlátoztad, másítottad meg. Óriási problémákat vet fel, hogy arra biztatnak embereket, hogy „képzeljék – teremtsék – meg a saját univerzumukat”, ahol aztán ők irányíthatnak mindent. Sajnos ennek hatásait látjuk is magunk körül. Az emberek csak magukkal törődnek. Amúgy a gondolkodásoddal valóban meg tudod változtatni a valóság azon részét, amire hatással tudsz lenni.

Célokat állíthatsz, tervezhetsz, ezek alapján elkezdhetsz cselekedni, és megváltoztathatod a környezeted egy részét úgy, hogy létrehozol valamit, ami eddig nem létezett. Ez lehet bármiféle alkotás (a bablevestől, vagy egy kisgyermek homokvárától kezdve egy folyón átívelő hídig stb.). Lehet egy működő vállalkozás, üzlet, bármi, amit cselekvés útján hozhatsz létre. A hazugság az, hogy mindent meg tudsz változtatni, pusztán a gondolkodásoddal.

A „mindent” és a „pusztán” külön-külön is hazugság. Nem tudsz mindent megváltoztatni, és pusztán a gondolkodásoddal sem tudsz változtatni. A gondolkodásnak igen is van bizonyos hatalma a valóság felett. Például ha azt képzeled, hogy te tehetségtelenen vagy, nincsenek lehetőségeid, akkor ez határozza meg a cselekedeteidet is, és nem is fogsz elérni semmit. Ellenben, ha azt gondolod, hogy amibe belefogtál, az értelmes dolog, "ügy", amelyért lelkesedni tudsz, akkor ennek megfelelően fogsz cselekedni is. De kizárólag a tetteiddel változtathatsz meg bármit is, nem pusztán a gondolataiddal. Elképzelhető persze, hogy még ennek ellenére sem éred el a kitűzött célodat. Ugyanis a pozitív – én inkább a kreatív, tervező, elképzelő szavakat használnám - gondolkodás nem egy "automatikus célmegvalósító gépezet", hanem csupán egy összetevője az eredménynek, mint pl. a liszt a palacsintának. Kellenek hozzá még más dolgok is, melyek jó része tőlünk független.

2012. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

A legutolsó válaszolónak:


Itt van egy kis ismertető:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__3210552..


Ha ismered a gnosztikát akkor megérted miért univerzum a gyakori használat....

De hívják teremtőnek, jóistenek, és sokan az arkangyalokhoz, felemelkedett mesterekhez is beszélnek.

Mindenki azt mond ami a szívéhez közeli.


- A vonzás törvénye egy önfejlesztés igazából. Saját magadnak megfelelőt kell mondani és fejleszteni önmagad.


- A gondolatok csak részben fontosak. Őszinte érzések a lényegesek.


- Mindenkinek van szabad akarata.

Ha például egy ember vonzódik egy másik emberhez az nem véletlen. De szabad akaratból eldöntheti mind a két fél, hogy él e a helyzettel.


A vonzás törvénye a szeret törvénye is, tehát egy és ugyanaz.

2012. szept. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Az pedig téves, hogy az univerzum céltalan és személytelen lenne... akkor isten is személytelen és céltalan lenne...?


Egyébként gondolom vallásos vagy?

Azt javaslom tanulmányozd a gnosztika "vallást" amit az igazi kereszténységnek is szoktak nevezni. Abban is van vonzás törvénye csak alkímiának hívják.

2012. szept. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A legutolsó válaszolónak:

Köszi szépen a linket, elolvastam, bár tisztában vagyok a gnosztikus tanokkal. Tudod, mindenkit más életfilozófia ragad meg. Miután anno eléggé beleástam magam az ezoteriába, jól tudom mik a "hátulütői". Engem nem ragadott meg, valami hiányzott belőle, bár azt nem tudtam megfogalmazni, hogy pontosan mi. Persze, mivel nem elégítette ki azt az űrt, ami bennem volt, máshol is keresgélni kezdtem, és elmondthatom, hogy megtaláltam az utam. Istenben hiszek, keresztény vagyok. Hiszem, hogy Ő teremtette az Univerzumot, de nem Ő maga az Univerzum. Ezért írtam, hogy az Univerzum személytelen. Mivel tudósok által bizonyított tény, hogy az Univerzum tágul, ebből következik, hogy egy teremtett dologról beszélünk, aminek valaha volt kezdete. Azért teremtett, mert a semmiből nem jöhetett létre sem tér, sem idő, sem anyag. Ez számomra világosabb a Napnál is. Az is egyértelmű, hogy mi emberek is teremtett lények vagyunk. A DNS szerkezete is maga a csoda. Óriási mennyiségű genetikai információt tárol nagyon pici helyen. Az összes adat, amely egy emberi lény részletes leírásához szükséges (pl.: 10.000 hallóidegszál, kétmillió látóidegszál, 100 milliárd agysejt, stb.), olyan mennyiségű DNS-ben fér el, melynek a tömege a milligramm néhány milliomod része. És ezerbilliószor kisebb, mint az ember által használt gépek legkisebb alkatrésze. Valamennyi információ, ami a bolygónkon eddig létezett összes faj szervezetének részletes leírásához szükséges, DNS-re vetítve egy kockacukor méretű, pedig sok milliószor trillió bázispárról van szó. Ebből azt a következtetést lehet levonni, hogy egyetlen sejt - nem is beszélve egy szervezetről, - annyira összetett és bonyolult felépítésű hogy önmagától képtelen kialakulni véletlenek során. Mi is képesek vagyunk az alkotásra természetesen, de nem olyan formában, ahogy azt a gnosztikusok tanítják. Hogy pontos legyek ezek a dolgok műkodhetnek(mármint a varázslás, mágia stb.), de mint keresztény, én nem ajánlanám senkinek sőt, aki magának jót akar, az messzire elkerüli ezeket a dolgokat, mert egyet bevonz az életébe, de az nem az, ami után annyira vágyakozik, hanem valami sokkal rosszabb. Nem akarok itt térítgetni, de komolyan mondom, az okkultizmus nem veszélyetelen, és nem játék! Ennek a témának, a szeretetnek, és az "igaz" kereszténység mibenlétének a hosszabb kifejtése, sajnos egy másik topikba tartozik.

2012. szept. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!