Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Pontosan mi az alvás paralízis?

Pontosan mi az alvás paralízis?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
2012. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alváskor az agy kikapcsolja a mozgásért felelős idegpályákat, hogy nyugodtan feküdjünk. (Különben alvás közben valóban megtennénk, amiről álmodunk.) Ez a funció néha elalvás előtt pár perccel már bekapcsolódik, vagy ébredés után még nem kapcsol ki. Ilyenkor ébren vagyunk, de nem tudunk mozogni, beszélni. Ez az alvási paralízis.
2012. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. aug. 14. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
(paralízis = bénulás)
2012. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló kommentjéböl annyi hiányzik csak, hogy ha ébren vagy már de még bekapcsolva maradt a paralízis, ilyenkor hallucinációk jelenhetnek meg.
2012. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Jaj, nekem volt egy hosszabb idoszak, amikor rendszeresen jelentkezett ilyen. Szornyu volt, volt, hogy mar szinte feltem elaludni. Ereztem, hogy fel akarok kelni, tudatomnal vagyok, de nem tudtam megmozdulni.
2012. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
jajj,félek!!
2012. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!