Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen az alvásparalízis?

Milyen az alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Nekem sosem volt, és nem is szeretném átélni, de mégis nagyon érdekel ennek a jelenségnek a folyamata. Tudom, hogy az a.p az, amikor az agy idő előtt bénítja le az izmokat, hallucinációkkal jár, éber álom tul.képpen.

Szeretném, hogy akiknek volt már ilyen, azok írják le a tapasztalatikat, kinél miként zajlott, miket "álmodtatok"?


2012. aug. 25. 11:59
 1/8 anonim válasza:

Nagyon brutális örülj hogy neked még nem volt.

Én sajnos nagyon sokszor áttéltem már,nehéz elmagyarázni az álmot szavakkal nagyon furcsa de a végén mindig a szobámba térek vissza és nagyon életszerű a hallucináció, olyan mintha ébren lennél de nem tudsz megmozdulni, én pl. mindig egy gonosz kacajt hallok meg szellemek vesznek körül, viszont fellehet kelni belőle ha visszatartod a lélegzeted ,az az egyetlen amit irányítani tudsz :SS

2012. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Több mint 50 paralízisen vagyok túl már. Ha megszokod, akkor nem vészes :) Eleinte viszont elég ijesztö tud lenni.


Annyi a lényege, hogy már ugyan felébredtél az álomból, de még mindig le van bénulva a tested, mert úgy érzékeli, mintha még álmodnál. Ezért is járhat sokszor hallucináció a bénultság mellé. Ezek igazából álomképek, amik a valóságra vetülnek ki, ezért is hívjuk öket hallucinációknak.


A hallucinációk lehetnek képi, hangi, érzéki vagy akár ezek keveréke is.


Az állapot közben csak a szemed tudod mozgatni, és a sok tévhitnek ellenére nincs olyan, hogy nem tudsz levegöt venni... max hallucinálod, hogy nem kapsz levegöt, de közben igen.


Közben elég egyszerü átcsúszni rendes álomba is, akár egy szemvillanás alatt, föleg ha becsukod a szemed direkt. Ezért is van az, hogy sokan akik paralízist élnek át, olyanokról számolnak be, hogy pl. elragadta öket valami és elvonszolta.

Na amíg az ágyon feküdt addig valószínüleg paralízisben volt ez a személy, de amint elhurcolta a "szörny" már az álomban volt.


Paralízis közben nem lehet mozogni, a hallucinációk se mozdíthatnak el, hiszen nem valódiak, ezért is következik az, hogy ha már elmozdulsz közben, akkor álmodsz.



Ha azt akarod, hogy hamarabb vége legyen, akkor tartsd vissza a levegöt vagy vedd lassabban.

(Ha megakarod hosszabbítani az állapotot, akkor pedig gyorsabban vedd a levegöt)

2012. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 artifex válasza:
Nekem eddig egyszer volt csak részem benne. Nem tudtam megmozdulni, kicsit nehezebb volt lélegezni (mintha valamit a mellkasomra tettek volna), éles fényt és mocorgást láttam és fülsiketítő zajt hallottam (a zaj volt a legijesztőbb).
2012. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer átéltem, de többet soha nem szeretném, mert nagyon rossz volt. Én mindenféle piros szemű démonokat láttam, akik csak nevettek rajtam, én meg akár hogy is próbálkoztam, nem bírtam megmozdulni, viszont teljesen a tudatomnál voltam. Nagyon rossz élmény volt! A piros szemű démonok mellett, mindenféle szellemeket is láttam, akik nagyon gonoszan nevettek, és különféle hangokat adtak ki. Soha nem szeretném ezt az állapotot ismételten átélni!
2012. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem voltak közvetett és közvetlen élményeim is, az egyik a titokzatossága miatt borzongató, mert nem tudod hogy az adott entitás mi a francot akar tőled, stb :) míg a másiknál ahogy kinyitod a szemed már "terrorizál" te meg görcsösen próbálsz kiutat találni az egész helyzetből.


Röviden ennyi a tapasztalatról, a folyamatot már feljebb úgyis leírták.

2012. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 2X volt, de szerintem túl lehet élni. Amúgy szerintem nem annyira durva csak készülj fel arra, hogy fájdalmas... a hallucinációkról meg tudtam, hogy csak hallucináció és nem valós, így nem féltem tőlük :D
2012. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt parszor, elojon amitol felsz vagy jar az eszedben, nekem pl reptilianos volt ( :) ). Hihetetlen merges volt, nekem is onkentelenul eltorzult az arcom a duhtol amiy aterezetem.


Megprobaltam mozogni de nem ment, aztan orditottam volna teljes erombol, de az sem sikerult.

tenyleg a legzes az egyetlen dolog amit tudsz kontrollalni.


Elmulik egy ido utan, de eleg para tud lenni:)

Ezek a demonosak amit irtak paran meg durvabban hangzik.

2012. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hüü én nem tudom hogy élhettetek át ilyeneket, mondjuk nekem rémálmom sincs soha.

A lényeg, beszámolok pár tapasztalatot:

Jól elkülöníthető az álomtól, könnyen tudatosítható ha nem félünk. Ha nem akarunk felébredni, ritkábban akár 1 óráig is feküdhetünk, vizsgálódhatunk, kisérletezhetünk ebben az állapotban :)

Nálam ritkán van hogy másvalaki is ott volt, és az is mindig szinte a tesóm volt, mondjuk nem élek vele.

Mozogni lehet, de nagyon nehéz megtenni főleg az első mozdulatot, valamiféle könnyed és határozott energia kell hozzá + idegrendszeri mozgás, és nem lehet semmi rendkívülit csinálni kivéve az öntudatlan teleportot, mindig vissza az ágyunkba.

Vannak illúziók is, a leggyakoribb hogy azt hisszük mozgunk de csak az álomtestünk mozog, és a látóterünk nem változik, ugyanúgy az ágyból nézzük a szobát.

Ha túl távol megyünk az ágytól, megvakulunk és visszateleportálunk oda :P

Vakság gyakran van felébredés elött is, amikor már minden energiánk elszáll, ahogy haladunk előre annál nehezebb mozogni is.

A szoba ugyanaz, kivéve 1-2 kis dolog változik, a kinézet, a szépsége, vagy 1-2 új/hiányzó bútor lehet stb.

Halucináció szerintem egy entitás lehet, egyszerü elementáloktól a démonokon át az angyalokig, hisz általába ezek olyan kiszámithatatlanok. Akivel együtt élünk, azzal tudunk beszélni ha kapcsolatba kerülünk vele, de sajátosan mégis idétlenül fog válaszolni és nem fog rá emlékezni.

2012. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!