Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki nem hisz az ezoterikus...

Aki nem hisz az ezoterikus tanokban, az minek jár ide?

Figyelt kérdés

Azt értem, ha valaki kíváncsiságból, de sokan csak kötözködni. Olyanokat mondanak, hogy "mit szívsz?" meg "kezeltesd magad!". Én sem járok az Álomfejtésbe, mert hülyeségnek tartom, aki hülyeségnek tartja a reinkarnációt vagy az okkultizmust, minek tesz fel kamu kérdéseket?

Aki mágiával és egyébbel foglalkozik, az nyomban hazug, hülye, gyerekes, drogos, de "akit megérint a hit", az nyomban normális? Hogy van ez, emberek! Miért normálisabb az, aki Pokolban meg Sátánban hisz azoknál, akik a lélek folytonos újjászületésében vagy a fehér mágiában, esetleg abban, hogy nem Isten van, hanem Isten és Istennő. Vagy, hogy mindennek lelke van, a fának, kőnek is.

Aki látja az aurát, vagy kíséreteteket lát, az nyomban hazug, de akihez Krisztus szólt, az normális.

Ha valaki feltesz - komolyan - egy kérdést, nyomban hülyére veszik, és kigúnyolják, aztán jön a sok viccből feltett kérdés.

ahogy figyelem a kérdéseket és a válaszokat, felpontozásra kerülnek a trollok és vicceskedők, akik a kérdésre válaszolnak komolyan, lepontozva lesznek.


Jó, persze, sok kérdés van, ami tudatlanságból ered, de hát azért kérdeznek - többnyire tizenévesek.


2012. szept. 5. 10:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
67%

*akik a kérdésre válaszolnak komolyan, lepontozva lesznek.


Valószínúleg ez válasz a téma értelmességére...


Egyébként én meg azt nem értem, hogy ha valaki csak egyféle választ tud elfogadni (ebben a kategóriában ez általában így van), akkor egyáltalán minek kérdez?

2012. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
26%
Rosszul látod a dolgot, aki aurában, mágiában, kísértetekben vagy hasonlókban hisz, az pont olyan ostoba, mint aki túlságosan komolyan veszi a vallást.
2012. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
55%

És az a kérdező minek jár ide, aki csak olyan válaszokat fogad el, amik őt igazolják? Pl: Múltkor volt egy olyan kérdés h egy csajnak letört a cipősarka napközben, meg kiborult vmi otthon neki, és már írta is ki a kérdést, h rossz szellem tapadt-e rá. Erre normálisan válaszolt neki mindenki, h ez csak egyszerű véletlen, bárkivel megesik egy-egy ilyen nap. Erre lepontozott mindenkit, csak azért, mert nem azt válaszoltuk h szellem van nála...


A másik amitől idegbajt kapok, amikor a vallást és az ezotériát egybegyúrják, és vmi irdatlan nagy b*romság lesz belőle. És a végére még oda is írja h trollok kíméljenek.

2012. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbben röhögni mások hiszékenységén, vagy azon hogy mindenbe bele akarják magyarázni az ezoterikus dolgokat.

Komolyan, még a direkt vicc loó is hihetőbb, mint a reptoidok, amit állítólag bebizonyítottak és leírtak a maják.(ebből egy szó sem igaz, a majáknak ehhet semmi közük nem volt)

Veccő for president.

2012. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
37%

David Icke hülyeségeit légyszi ne itt hirdesd. Az egy dolog h te bedőltél neki, másokat nem kell belerángatni. Az a baj az ilyen Icke fanokkal, h ők nem veszik észre, h ők vannak madzagon rángatva. Mind1, várd csak a reptoidokat, úgysem jönnek el.

Amúgy meg nem az volt a kérdés h Icke mit beszél amikor épp be van szívva, hanem h miért jár ide aki nem hisz az ezotériában. Máskor arra válaszolj.


A kérdésre: Kedves kérdező. Mivel mindenki arról nyilvánít véleményt, amiről csak szeretne, ezért bárki megteheti, attól függetlenül h a kérdező aki a kérdést feltette, akarja-e vagy sem.

Azért az sem igaz amit Te írtál. Én pl jókat nevetek a reptoid, Icke és Alaje kérdéseken, mert 2-3 ember kivételével mindenki tudja h mekkora hülyeség. És pl én az ezotériában sem hiszek. Ettől függetlenül vallásos sem vagyok. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam templomban életem során. Ettől függetlenül ha vki kiír egy olyan kérdést, h találkozott egy angyallal, vagy Istennel, azt sem hiszem el. Szal azért ilyet ne írj, h aki nem hisz az ezoban, az egyből Jézus fan.

Egy a lényeg, szabad a vélemény nyilvánítás, ha tetszik vkinek a válasza, ha nem. Mindenkinek joga van hozzá, az már más kérdés h ki h használja ezt a jogot.

2012. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
93%

A baj az, hogy ti az értelmes, tartalmas, ámbár nektek ellentmondó válaszokat egyenlőként kezelitek a "mit szívsz"-okkal. Amik ugyanúgy idegesítenek minket is, ostoba ember az, aki akármilyen kicsit is fura dologra így reagál. De attól, hogy valamit elhiszel, vagy próbálod hihetően elmondani, még nem lesz igaz.


A vallásnak meg sajnos tényleg van egy ilyen 'érinthetetlen' szerepe, állami szinten is. Ha vallási csoport engedélyt kér marihuána használatára, mert kell az istenükkel való kommunikációhoz, megadják, mert ez a hitük. Orvosoknak meg nem adják meg, hogy azzal gyógyítsanak. (megtörtént eset)

2012. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
14%

# 5/7


Én a te fajtádon nem tudok röhögni. Inkább elszomorítasz. Elszomorít hogy az emberek a programozásuk hatására, nem is vágynak a felszabadulásra. Mivel nem is tudják hogy valójában rabszolgák...

És ugye az a legnagyobb rabszolga, aki tévesen hiszi azt, hogy szabad.

Neked mi az életed?

Hiedelmek sora, nem igaz?

Elhiszed amit a TV-ben mondnak, elhiszed amiket az iskolában tanítanak, elhiszed azokat a dolgokat amiket a legtöbb ember, mert nem akarsz kilógni a sorból.

Mit gondolsz, ez nem ugyan olyan "szánalomra" méltó?

A te életed nem hiedelmek, és olyan gondolatok sorából áll, amiket a sajátodnak gondolsz, közben meg nem is te hoztad őket létre? Szerinted volt már önálló gondolatod az életedben? Olyan amit nem mások raktak a fejedbe?

2012. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
58%
Ja persze,mert az ezósokat nem hülyítik semmivel mi?!siessél az atlantiszi fényjáródhoz meg a kristálygyermekedhez mert látom az auráján hogy éhes...
2012. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Nem, hogy ellentmondanak a kérdések feltevőinek, hanem az, hogy tényleg vannak olyanok, akik komolyan kérdeznek, de többségben csak komolytalan válaszokat kapnak, és nyilván nem azért teszik fel.


Tudom, hogy sarkítottam, és vannak olyanok, akik egyikben se hisznek, se a kísértetekben, se az istenekben, csak nem értem, miért kell egyből lehülyézni azokat, akik igen. És most nem a reptoidos kérdésekre gondolok, mert azoknak a 98%-a kitaláció, nem komoly kérdés.

2012. szept. 5. 12:02
 10/41 anonim ***** válasza:
85%

A második vagyok, írok inkább egy normális választ, mert tulajdonképpen ez egy korrekt kérdés volt. Én is viszonylag gyakran írok kötözködő, cinikus, direkt félrevezető, gúnyos válaszokat az ezotéria rovatba, de kamu kérdéseket sosem írok, annyira azért nem unatkozom, és nem pontozok, mert nem érdekel.

A következők az okai a negatív hozáállásomnak: mind a való életben, mind itt, a fórumon az a benyomásom, hogy az emberek igen nagy része anélkül hisz dolgokban, hogy annak alapja lenne. Asztrológiával, horoszkóppal foglalkoznak, feltétlenül elfogadják annak tanításait anélkül, hogy a kezükbe vettek volna akár egy könyvet is, amely a témával foglalkozik. Ködös, definiálatlan fogalmakkal dobálóznak, amelyeket sem maguk, sem mások nem értenek (legjobb példa: energia). Lenézik a tudományt és a tudományos módszert, mert nem értik és félnek tőle. "Természetfelettinek" bélyegeznek dolgokat úgy, hogy minimális ismereteik vannak (vagy azok sincsenek) a természetes, valódi világ működéséről, pl. a fizikáról. Nincs bennük szemernyi szkepticizmus sem, kiválasztanak egy hitet, amelyik nekik tetszik, feltétel nélkül befogadják és bizonyítékként kezelik azt az információt, ami a hitüket alátámasztja, és arrogáns, lekezelő módon elutasítanak mindent, amely ellentmond ennek. És általában még a saját témájukban sem tájékozottak, csak azt szajkózzák, amit valami harmadrangú blogon vagy fórumon olvastak nemrég.

A másik, amit kiábrándítónak és dühítőnek találok, az az, amikor az emberek arra használják az ezotériát, hogy kibújjanak a felelősség és az erőfeszítés alól. Ahelyett, hogy megismernének valakit, rááldoznák az időt, energiát egy lehetséges kapcsolatra és megtennének minden tőlük telhetőt, vállalva azt, hogy lehet, hogy nem jön össze, inkább megnézik a horoszkópot, ami megmondja, hogy ki illik hozzájuk, vagy szerelmi kötésekkel bíbelődnek. Ha baj van a már létező kapcsolattal, akkor nem tartanak önvizsgálatot, nem próbálják meg helyretenni a dolgokat, hanem legyintenek: "áh, ő egy Bak, tudtam, hogy előbb-utóbb ez lesz". Ahelyett, hogy kézbe vennék egyetlen nyomorult életüket és minden erejükkel a boldogságra törekednének itt és most, inkább fórumokon rinyálnak, hogy mennyire szerencsétlenek, de majd reinkarnáció után, vagy a túlvilágon bezzeg milyen jó lesz nekik. Szóval mindig az a lényeg, hogy még véletlenül se vállaljunk felelősséget magunkért, senkiért meg ne erőltessük magunkat. Az ezotéria azt hiteti el a befolyásolható emberekkel, hogy mindig van könnyebb út, minden nehézség alól van kibúvó.

Azt is tudom, hogy nagyon sok itt a hülyegyerek, aki túl sok Twilight-ot nézett és beképzeli, hogy ő valójában csillámvámpír, vagy unatkozik, és ezért kitalálja, hogy ő auralátó megatáltos.


Hosszan tudnám még ezt taglalni, de azt hiszem, ennyi elég. Amit írtam, nem trollkodás nem szándékos provokáció. Lehet, hogy sok piros kezecskét kapok majd, de valahogy majdcsak kibírom :)

2012. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!