Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki nem hisz az ezoterikus...

Aki nem hisz az ezoterikus tanokban, az minek jár ide?

Figyelt kérdés

Azt értem, ha valaki kíváncsiságból, de sokan csak kötözködni. Olyanokat mondanak, hogy "mit szívsz?" meg "kezeltesd magad!". Én sem járok az Álomfejtésbe, mert hülyeségnek tartom, aki hülyeségnek tartja a reinkarnációt vagy az okkultizmust, minek tesz fel kamu kérdéseket?

Aki mágiával és egyébbel foglalkozik, az nyomban hazug, hülye, gyerekes, drogos, de "akit megérint a hit", az nyomban normális? Hogy van ez, emberek! Miért normálisabb az, aki Pokolban meg Sátánban hisz azoknál, akik a lélek folytonos újjászületésében vagy a fehér mágiában, esetleg abban, hogy nem Isten van, hanem Isten és Istennő. Vagy, hogy mindennek lelke van, a fának, kőnek is.

Aki látja az aurát, vagy kíséreteteket lát, az nyomban hazug, de akihez Krisztus szólt, az normális.

Ha valaki feltesz - komolyan - egy kérdést, nyomban hülyére veszik, és kigúnyolják, aztán jön a sok viccből feltett kérdés.

ahogy figyelem a kérdéseket és a válaszokat, felpontozásra kerülnek a trollok és vicceskedők, akik a kérdésre válaszolnak komolyan, lepontozva lesznek.


Jó, persze, sok kérdés van, ami tudatlanságból ered, de hát azért kérdeznek - többnyire tizenévesek.


2012. szept. 5. 10:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Antimod!

Úgy látom, csaknem teljes mértékben megértjük egymást. Ennek örülök.

Számomra viszont a macska karma az egy létező valami. Azt meg lehet tapasztalni.

A lélek karma viszont egy ember alkotta fogalom. Soha nem láttam, nem tapasztaltam, nem mértem a jelenlétét és nem is fogom. Ergó nincs is rá szükségem. Ha elhinném az objektív létezését, attól még az erkölcsi normáim szemernyit nem változnának. Ugye megérted, ha nekem nem kell semmilyen lélek. Legyen az akár vándorló, akár állandó, vagy velem haló.

2012. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Antimod ***** válasza:

"Ugye megérted, ha nekem nem kell semmilyen lélek."


Megértem, persze, de ha nem lenne lelked, akkor itt most nem beszélgethetnénk.

2012. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Antimod!

Én pedig azt mondom neked, hogy itt nem a lelkeink beszélgetnek, hanem a fizikai lényeink irkálgatnak a klaviatúrán. Az én agyamnak így sokkal egyszerűbb felfogni és megmagyarázni a világot. Épp elég valós dolog van az életben, mit terheljem magam még virtuálisokkal is?

2012. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Ebben Alexszel értek egyet, bár attól függ, hogy ki-ki pontosan mit ért lélek alatt. Hogy definiálnád a lelket, Antimod?
2012. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Antimod ***** válasza:

"Épp elég valós dolog van az életben, mit terheljem magam még virtuálisokkal is?"


Nem virtuális - csak általunk még nem ismert, tudomány által nem bizonyított tény. Nem virtuális és nem természetfeletti. Ne "terheld magad" vele, ha nem esik jól! Valóban nem a lelkeink beszélgetnek, de részt vesznek benne - különben az agy sem működhetne. A másik vesszőparipám, hogy nem az agy állítja elő a tudatot, csak felfogja azt, de ebbe inkább ne menjünk most bele, arra vannak másik topicok.


Én is örülök egyébként, hogy konstruktívan tudunk beszélgetni.

2012. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Antimod ***** válasza:

"Hogy definiálnád a lelket, Antimod?"


Nem tudom definiálni. Nem tudom, egyáltalán él-e ember a Földön, aki tudja.

A lélek számomra az emberi tudat azon összetevője, amely a "felsőbb én" feladatát látja el. Amely felülemelkedve az abból a nézőpontból kicsinyes világi problémákon dönt arról, mi a helyes út az egyén számára. A lélekkel mélyebb kapcsolatba kerülve lehet pl. helyes döntést hozni krízishelyzetben. Itt a Földön nincs olyan nagy szerepe, mint más létállapotban lehet.


Van egy jó szófordulat a sportban: "lélektelen játék". Nem a motiváció vagy a hajtás hiányzik ebben az esetben, valami egészen más. Mélyebb értelme van ennek a kifejezésnek. Ennél jobban nem tudom megragadni a lényegét.

2012. szept. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Antimod!

Értelek én.

A lélek a tudomány számára nem ismert, nem is definiálható, de egyes emberek számára úgymond létezik, mert szükségük van rá, hogy létezzen, hisz hinni akarnak benne.

Más emberek számrára, akik nem akarnak hinni benne, mert nincs rá szükségük, természetesen nem létezik. Ezt Te is elfogadod ugyebár?

A lényeg, hogy ez a "lélek" nem az élőlény, sem a tárgy, hanem a fogalom kategóriába tartozik. Vagy más a véleményed? A fogalom pedig sohasem kézzelfogható fizikai valóság! Ez a kategórizálás sem más természetesen, mint emberi agy szüleménye. Emberi agy szüleménye, hasonlóan az összes fogalomhoz, köztük a lélekhez is.

2012. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Antimod ***** válasza:

Alex J., nem értek veled egyet ebben. A lélek nem a képzelet szüleménye, mint ahogy a tudat sem az. Számodra is létezik, megint más kérdés, mennyire veszel róla tudomást.

A világ tényleg elég szubjektív, de annyira azért nem, hogy csak az létezzen, amiről tudomást veszünk. A lelkével mindenki kapcsolatba tud kerülni, ha eléggé elmélyed, mindenki megtapasztalhatja a "lélek csendjét". És természetesen nem akkor hozza létre, sem tapasztalati, sem fogalmi szinten. Ez a mai, rohanó világunkban sajnos nem könnyű, egyre nehezebb.

2012. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Antimod!

Én egy fizikai kölcsönhatások alapján működő rendszer vagyok, amit le lehetne írni, lehetne modellezni, ki lehetne számítani előre, ha nem lenne a bennem működő rendszer olyan bonyolult, összetett, hogy ennek a rendszernek a leírásához talán a világ összes számítógépének összehangolt működtetése, összkapacitása is kevés volna.

Ha Te ezt a rendszert leegyszerűsítve úgy nevezed, hogy lélek, akkor teljesen egyről beszélünk, csak máshogy nevezzük! (És ez ilyen megközelítésben már nem fogalom, hanem létező valóság.)

Azt azonban ne várd el ettől a rendszertől, a Te felfogásod szerint a lélektől, hogy egyik élőlényből a másikba vándoroljon, mert ez már egyértelműen adszurd elképzelés!

2012. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

#10/39.

(2012.szept.5.12:04)

Ugye tudod, erre semmi bizonytékod nincs?

Persze, hogy tudod...

Így vélekedsz, és kész.

2021. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!