Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki nem hisz az ezoterikus...

Aki nem hisz az ezoterikus tanokban, az minek jár ide?

Figyelt kérdés

Azt értem, ha valaki kíváncsiságból, de sokan csak kötözködni. Olyanokat mondanak, hogy "mit szívsz?" meg "kezeltesd magad!". Én sem járok az Álomfejtésbe, mert hülyeségnek tartom, aki hülyeségnek tartja a reinkarnációt vagy az okkultizmust, minek tesz fel kamu kérdéseket?

Aki mágiával és egyébbel foglalkozik, az nyomban hazug, hülye, gyerekes, drogos, de "akit megérint a hit", az nyomban normális? Hogy van ez, emberek! Miért normálisabb az, aki Pokolban meg Sátánban hisz azoknál, akik a lélek folytonos újjászületésében vagy a fehér mágiában, esetleg abban, hogy nem Isten van, hanem Isten és Istennő. Vagy, hogy mindennek lelke van, a fának, kőnek is.

Aki látja az aurát, vagy kíséreteteket lát, az nyomban hazug, de akihez Krisztus szólt, az normális.

Ha valaki feltesz - komolyan - egy kérdést, nyomban hülyére veszik, és kigúnyolják, aztán jön a sok viccből feltett kérdés.

ahogy figyelem a kérdéseket és a válaszokat, felpontozásra kerülnek a trollok és vicceskedők, akik a kérdésre válaszolnak komolyan, lepontozva lesznek.


Jó, persze, sok kérdés van, ami tudatlanságból ered, de hát azért kérdeznek - többnyire tizenévesek.


2012. szept. 5. 10:32
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
25%
Gondoltam hogy válasz helyett csak lepontozást kapok... Nem is vártam mást.
2012. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
47%
7-es: ha kívülről tudnád értékelni, amit írsz, megdöbbennél. Nem veszed észre, de te éppúgy be vagy programozva, mint bárki más, csak kicsit máshogy. A te gondolataid. Kiemelkedettnek tartod magad, de olyan badarságokról beszélsz, hogy az arcom elszakad.
2012. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Hupsz, elnézést a csonka mondatért az előzőben :)
2012. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Antimod ***** válasza:
100%

Mindenki azt hisz, amit akar. Ettől függetlenül egy igazság van.


Személy szerint én sem hiszem el a vérfarkasos, reptoidos és egyéb sztorikat, mivel nem láttam utalást arra, hogy ezek igazak lennének (viszont ellenkezőjére számosat). Mégsem megyek be ökörködni egy olyan topicba, amihez ilyen folytán semmi közöm. Szerintem ez a normális hozzáállás, a gúnyolódás, hülyeségek írkálása nem az.


Eggyel jobb, ha valaki normális érvel, olyanokkal én is szívesen vitatkozom, kulturált, emberi keretek között. De ezekkel a kommenthuszárra vágyódó, céltalan hozzászólásokkal nem lehet mit kezdeni.

2012. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 11:51-es, látom hiányolod a válaszom.

Kérlek áruld már el h miért is vagyok én rabszolga? Nincs saját önálló döntésem? Be vagyok programozva? Te írod minden kérdésnél ugyanazt a választ, h mindenki programozott, csak te nem. A tv-ről annyit, h filmeket szoktam csak nézni rajta, mivel engem nem érdekel a politika, ezért nem is tud mi befolyásolni, ugyanis egy sci-fi film után sem hiszem azt magamról h idegen vagyok egy másik világból, vagy h egy invázió közeleg decemberben, mert a filmben ezt mondták. Ha kívülről néznéd magad, és kicsit elgondolkodnál, akkor észrevennéd, h pont te vagy az, akit youtube-os videók irányítanak. És te osztasz mást mert tv-t néz?

Iskola? Ott mi hazugság, hm? Az irodalom talán, mert Petőfi reptoid volt szted? Vagy a nyelvtan? Végülis sok reptoid hívő nem ismeri a nyelvtan szabályait. Vagy a matek, ahol minden levezethető egyenletekkel? A fizika, ami képletekkel szintén igazolható? Vagy a kémia, amit órákon kísérletek tömkelege bizonyított? Vagy mi hazugság ott neked? Az a baj veled h te csak ezt tudod hajtogatni egyfolytában,h az iskola kamu, a tv meghülyít, és mindenki rabszolga, csak te vagy megvilágosult és felsőbbrendű. Kicsit sztem gondolkodj el ezen.

A másik... mi az h hiedelmek sora amiben hiszek? A történelem, amire van kézzel fogható emlék, lelet stb? Persze a reptoidok reálisabbak, hisz aaannyi de annyi bizonyíték van rájuk, h meg sem tudom számolni...ja de mégis..0. Akkor melyik is a hiedelem?

Most én kérdezek. Neked van önálló gondolatod? Mert eddig csak a tv és a tanulás ócsárolásán, és a rabszolgaságon kívül mást nem hallottam tőled. Meg Icke idézeteken kívül persze.

És miért is lennék rabszolga? Mert amikor ráérek azt csinálok amit akarok és akivel akarom? Arra költöm a pénzem amire akarom, abban a hitben hiszek (hinnék ha hívő lennék) amiben akarok, pedig a világon van néhány. Én nem látom azt h ez rabszolgaság lenne.

Téged rángatnak madzagon az Alaje típusú emberek, mert szó nélkül hiszel egy youtube videónak. De higgy csak, majd december végén kíváncsi leszek a sztoridra h miért nem történt ismét semmi.


A kedves kérdezőtől pedig sorry h nem a kérdésre válaszoltam. Bár azt már pár kommenttel ezelőtt megtettem:)

2012. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
84%

10-es!

Érvelésed egyszerű, könnyen érthető és még helyenként alapos is. Mintha csak én írtam volna.

Visszatérve az eredeti kérdésre:

Azért járok ide, mert nyitott vagyok a világ dolgaira.

Ahhoz, hogy saját nézeteimet, saját világképemet alá tudjam támasztani, szükségem van az ellentétes nézetek és érvek megismerésére is. Az ezotériában talán épp ez utóbbikat hiányolom. Érvek, logikus gondolati levezetések helyett általában minden tapasztalati alap nélkül kimondott axiómákkal, képzeletszülte dolgokkal találkozom, amihez a hívők foggal-körömmel ragaszkodnak is. De sem bizonyítani, sem érvelni nem tudnak és talán nem is akarnak mellette. Talán a saját kis beszűkült világukba így érzik jól magukat? Minden esetre - mivel úgy gondolom, nem vagyok egy fafejű ember - érdekel ez a téma is, mint minden más ebbe a világba.

2012. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Antimod ***** válasza:
80%

Szia,


úgy látom, veled érdemes beszélgetni erről, így ha nem veszed zokon, reflektálnék arra, amit írtál.


"Én is viszonylag gyakran írok kötözködő, cinikus, direkt félrevezető, gúnyos válaszokat az ezotéria rovatba"


:(


"mind a való életben, mind itt, a fórumon az a benyomásom, hogy az emberek igen nagy része anélkül hisz dolgokban, hogy annak alapja lenne."


Ez igaz, de nem csak az ezotériára és a vallásokra. A tudományban is nagyon sok olyan nézet van, aminek kizárólag a hit az alapja. A hitet ott materializmusnak hívják, és nem hajlandóak azon keretein kívül gondolkodni.


"Lenézik a tudományt és a tudományos módszert, mert nem értik és félnek tőle."


Ez valóban súlyos hiba, amit sokan elkövetnek. Az ezotéria nem létezhet a tudomány nélkül, sokkal inkább kiegészíti azt, a világ azon lenyomatával foglalkozik, amit a tudomány nem tartalmazhat.


"Nincs bennük szemernyi szkepticizmus sem, kiválasztanak egy hitet, amelyik nekik tetszik, feltétel nélkül befogadják és bizonyítékként kezelik azt az információt, ami a hitüket alátámasztja, és arrogáns, lekezelő módon elutasítanak mindent, amely ellentmond ennek."


Szintén egyetértek, sokan mindenféle kutatás, utánajárás után hisznek el valamit. Jó példa a reptoidos témák, néha látom, ki nem gondolja komolyan, amit ír, de néha ijesztő, hogy sokan igen.


"A másik, amit kiábrándítónak és dühítőnek találok, az az, amikor az emberek arra használják az ezotériát, hogy kibújjanak a felelősség és az erőfeszítés alól."


Erről viszont már más a véleményem. A komoly ezotéria éppenhogy a felelősség kérdését firtatja. A materializmus mondja azt, hogy nem kell hosszú távon számolnunk tetteink következményével, így elmossa a felelősség kérdését: "Ami nem derül ki, az meg sem történt." Ez nem így van, még gondolati szinten sem.


"Az ezotéria azt hiteti el a befolyásolható emberekkel, hogy mindig van könnyebb út, minden nehézség alól van kibúvó."


Erősen tévedsz, a reinkarnáció, karma "tana" éppen a személyes felelősségről szól. A könnyebb út sokszor a rosszabb, de nem minden esetben. Megint csak a materializmushoz nyúlok vissza: mivel semmilyen erkölcsi alapot nem nyújt, így szűk értelemben véve a fizikai és biológiai kereteken belül minden megengedett, amit a törvény nem tilt. A törvény pedig sok erkölcstelen dolgot nem tilt: a könyöklést, mások szándékos vagy indirekt tönkretételét, lelki megtaposását, személyében történő megalázását. Ezek mind súlyos bűnök, amelyek következményekkel járnak. Egy "ezotériában" komolyabban jártas ember ezzel tisztában van, éppen ezért úgy éli az életét, hogy elkerülje ezeket a szituációkat mindkét oldalról.


"Azt is tudom, hogy nagyon sok itt a hülyegyerek, aki túl sok Twilight-ot nézett és beképzeli, hogy ő valójában csillámvámpír, vagy unatkozik, és ezért kitalálja, hogy ő auralátó megatáltos."


Biztos van, ők nem sokban különböznek a magukat viccesnek érző, kommentelgető hülyegyerekektől.



Még annyit hozzátennék a végére: az ezotéria gyűjtőfogalom, sok irányzatot, témát magába foglal. Ezek egy része légből kapott, más része félreértett, megint más része komolyan kutatott és saját keretein belül igazolt. Némely "tan" ellentmond a másiknak. Ezért szükségtelen egy kalap alá venni ezeket.


Elnézést, ha hosszú voltam, de próbálom emelni a színvonalat szíves segítségeddel, mert eddig a topic semmi másról nem szólt, mint egymás gyalázásáról, illetve arról, hogy melyik "tábor" a hülyébb.

2012. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
72%

" Én a te fajtádon nem tudok röhögni. Inkább elszomorítasz. Elszomorít hogy az emberek a programozásuk hatására, nem is vágynak a felszabadulásra. Mivel nem is tudják hogy valójában rabszolgák...

És ugye az a legnagyobb rabszolga, aki tévesen hiszi azt, hogy szabad.

Neked mi az életed?

Hiedelmek sora, nem igaz?

Elhiszed amit a TV-ben mondnak, elhiszed amiket az iskolában tanítanak, elhiszed azokat a dolgokat amiket a legtöbb ember, mert nem akarsz kilógni a sorból.

Mit gondolsz, ez nem ugyan olyan "szánalomra" méltó?

A te életed nem hiedelmek, és olyan gondolatok sorából áll, amiket a sajátodnak gondolsz, közben meg nem is te hoztad őket létre? Szerinted volt már önálló gondolatod az életedben? Olyan amit nem mások raktak a fejedbe? "


Kedves Neo!


Kihívlak a hóra!


Kérlek írd meg azt, hogy mióta te tudod az igazságot a butításról. Miben változott meg a magatartásod, és ez hogy javította az életminőséged. Arra is kíváncsi vagyok, hogy én miért vagyok rabszolga. milyen cselekedeteimben nyilvánul ez meg és ez hogy rontja az én életminőségemet?


A hangvételed és, amit írtál felháborítóan tényszerű. Bizonyíts! Nem az ezotériáról van szó, hanem az állításodról és a nem létező érveidről.


Amíg nem támasztod alá kb annyit mondanivalója van, hogy: Ingyom, bingyom táliber!

2012. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Kedves Antimod!

Két dologra reflektálok így kapásból:

1.) Úgy érzem a materializmust is egyfajta hitnek képzeled. Nem egészen az. Igaz a matematikai axiómákat és fizikai törvényeket is ugyanúgy emberek alkották, mint a bibliákat és mindenféle hitet, tanokat. A materializmus alaptörvényei viszont nem csupán a fantáziára, hanem a tapasztalatokra, megfigyelésekre, kísérletekre támaszkodnak, mely dolgokkal nap mint nap találkozunk a valóságban, tehát érzékszerveinkkel, vagy megalkotott műszereinkkel érzékelni tudjuk.

2.)A társadalmi törvények betartása, vagy be nem tartása valóban nem világnézet kérdése. De nem értem, mi szükség van ehhez karmára?

2012. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Antimod ***** válasza:

"1.) Úgy érzem a materializmust is egyfajta hitnek képzeled."


Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Az elméletekre gondolok itt, amikre nincs még - eredményeken alapuló, igazolható - tudományos magyarázat, de kizárólag a materializmus keretein belül hajlandóak vizsgálódni. Minden más lehetőséget a "véletlen", "nem tudományos", "áltudományos" stb. kategóriába sorolják. Ezt tekintem hitnek, mert egy dogmarendszer szerint gondolkoznak. Annak valós alapja van, az kétségtelen, de a vizsgált jelenség valószínűleg nem magyarázható meg annak keretein belül, de abból kilépni már nem hajlandóak. Így számos jelenség van, ami létezik, mert milliószámra megtapasztalják szerte a Földön - a tudomány szerint mégsem, mert a materializmus keretein belül értelmetlen. Ez egy paradoxon, amit így nem lehet feloldani.


"A társadalmi törvények betartása, vagy be nem tartása valóban nem világnézet kérdése. De nem értem, mi szükség van ehhez karmára?"


A következmény súlya miatt. Sok embert a puszta belátás nem tántorít el helytelen tette megvalósításától. Ha az emberek távlatokban gondolkodnának - mert tisztában lennének a karmával - , nem pedig az elkövetkezendő 1, 5, 10 évet néznék csak, egyszerűen nem érné meg pl. más ember kárára elkövetni valamit. Azaz a hosszútávú nyereség vs. rövidtávú nyereség problematikájáról van szó. Láthatjuk, hogy tesszük tönkre a Földet például. Nagyon sok, döntéshozó pozícióban lévő ember nincs tisztában azzal, hogy a környezetszennyezéssel nem csak az (esetlegesen nem létező) unokái számára teszi élhetetlenné a bolygót hosszú távon, hanem akár saját magának is. Azaz még ő is elszenvedheti - akár többször is - azokat a káros hatásokat, amelyek létrejöttéhez egykor az ő döntése is hozzájárult.

2012. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!