Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Azt hiszem, hogy éjszakától...

Azt hiszem, hogy éjszakától való félelmem van. Normális ez?

Figyelt kérdés

Már nézelődtem, de csak annyit találtam, hogy létezik ez a fóbia nüktofóbia néven, és gyakori dolog, főleg fiatal felnőttkorban. Az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy este kezd rám jönni valami nagyon erős szorongás, rettegek a sötétben, ha lekapcsolom a villanyt és sötét van a szobában, pánikroham jön rám és olyan érzés kap el, mintha megőrülnék. Ezért nem tudok éjszaka aludni sem, és a lakásban is mindenhol ég a villany. Meg csak egy szoba van, ahol biztonságban érzem magam, a többi helyiségben valamiért még rosszabbul vagyok, de ez is csak éjszaka van. Másrészt meg hiszek a szellemek létezésében, és ezektől is féltem mindig. Nehéz megfogalmazni, de valamitől egyfolytában rettegek ilyenkor, még akkor is, ha tudom, hogy semmi sincs, ami bántana. Nagyon rossz, és valahogy ki akarok ebből kerülni, de nem tudom, hogy hogyan. Mi lehetne az első lépés? Rögtön menjek pszichiáterhez?


18L


2012. szept. 16. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért ez durva. Igen, ezzel menj pszichiáterhez.
2012. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

Erről van szó?:

http://www.youtube.com/watch?v=m7egSziSLeE

Először is: sárkány ellen sárkányfű. Akarom mondani, szellem ellen szellemirtó!

"Itt nem segít az orvos!" Pánikbetegség ellen adagold túl a Magne B6-ot. Naponta 3*2 szem.

Aztán meg gyakorolj maximális önakaratot, önszuggessziót! Valahogy így:

http://www.youtube.com/watch?v=z1Zdg7axM7I

"A szellemeket látni én ingyen se akarom!" Rázd le a szellemeket! OK?

2012. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Többször is láttam már szellemet, nem lett semmi bajom.Azok nem bántanak.Szerintem van az életben valami problémád, vagy tudatalatti, elfojtott érzéseid, amikre emlékeztet a sötétség.

Példa:Én valóban pánikbeteg voltam, mindig odakint az utcán éreztem rosszabbul magam és gyengének éreztem magam,gyengének éreztem a lábaim.Elkezdtem ezen gondolkozni, vajon miért pont ezt érzem?És összeállt a kép!Mert "gyengének érzem magam" a külvilágban, attól félek, "nem jutok messzire", nem viszem sokra.Ezek a félelmek testi tünetekben nyilvánultak meg, egész addig, míg rá nem jöttem, milyen érzésekből erednek és meg nem próbáltam tenni ellene valamit.

2012. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a napi tevékenységedet zavarja, nem tudsz aludni stb, akkor szerintem érdemes szakemberhez fordulni. Ha nem olyan nagy a gond még, akkor meg próbáld megkeresni az első rossz emlékedet a sötéttel és az éjszakával kapcsolatban. Mikor kezdődött, mi történt előtte, akkoriban (családi porblémák, betegség, válás, egyéb változások stb.)


Mindennek oka és célja van, csak a tudatunk néha ügyesen elgáncsolja azokat a kísérleteket amiket teszünk a probléma okának kiderítésére. Remélem segítettem valamennyit.


+ Én azt mondom, hogy az élőtől kell félni nem a holtaktól!

2012. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
+ Még valami eszembe jutott: az ilyesmit felerősítheti iskolai/munkahelyi stressz is. (Egy kisebb alap problémát erősít fel ilyenkor a felspanolt idegrendszer.)
2012. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a bajom, most is... :/ rettegek elaludni. Tiszta hülye vagyok. Felidegesítettem magam azon, hogy Győrben ufo-t láttak és megnéztem a videot :/ itt lakom a közelben, és nagyon félek. Félek, hogy elrabolnak, vagy valami :/ Tudom, hogy abszurd, és lehet nem is léteznek, csak valami titkos emberi gépezetek, de ha nem, akkor....

Régen még rosszabb volt a helyzet, amikor hajnali 3-4 körül tudtam csak megnyugodni sok-sok villany fel-le kapcsolgatás mellett, tv-t néztem, és közben nyugtattam magam, hogy aludni kell, nincs itt semmi, senki amitől félni kell. Aztán kicsit csillapodott ez a rettegés. Viszont, ha olvasok, hallok, látok olyan dolgokat, amiket nem lehet ép ésszel megmagyarázni, el kezd kattogni az agyam, és újra magam mögé nézek, hogy van-e oda nem illő dolog körülöttem. Tudom milyen szörnyű érzés ez, de saját magadnak kell ezzel megbirkózni. Persze elmondhatod másoknak is, akik megnyugtatnak, de ha eljön az este, újra előbújnak ezek a hülye gondolatok.

2012. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
egyszerüen csak ne foglalkozz és alugy
2012. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!