Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak a saját félelmem áll az...

Csak a saját félelmem áll az utamban? Én vagyok saját magam legnagyobb ellensége?

Figyelt kérdés

Gyámoltalan vagyok, szégyenlős, nem merek semmi újba belekezdeni. Úgy érzem az életem sehova nem vezet. Nem tudok kapcsolatokat kialakítani az emberekkel, nem merek kezdeményezni.

Fogalmam sincs, hogyan lehetne ezt az érzést leküzdeni. Minden annyira frusztrál, de olyan jó lenne olyan lazának tűnni, mint mindenki más.

Van-e ötlete valakinek, hogyan lehetne ez ellen tenni?


2012. aug. 31. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen-igen, én is ismertem egy ilyen gyereket, aki most 19/f. Szemüveges, falun lakott sokáig, dagi is és csak egy kiskutyája van szegénykének, akivel igazán elszórakozhat. Ő is elég gyámoltalan, főleg ha nagyobb közönség előtt kell érvényesítenie az akaratát, nagyon elgyengül a jelleme, a személyisége.


Csomószor hívtam úszni/futni/kocsmába, mert normálisnak tűnt, de aztán csak halogatta és otthon tespedett a gépe előtt. Hiába sikerült 1x rávennem, hogy lejöjjön futni velem, akkor is csak nyöszörgött, mint a nyuszi, mert zavarta a cipőfűzője... nem tud túllépni szegény az érzésein és nagyon nagy segítségre szorulna. Egész nap csak gépezik, de már azt is csak titkolja, nehogy hülyének nézzék (főleg, ha mmorpg-kel játszik).


Ez a leírás pontosan illik rá, remélem, hogy egyszer a kezei közé akad ez a kérdés a válaszokkal együtt és segít neki továbbjutni az életben.


Ja és nem feltétlen biztos, hogy te állsz a magad útjában, lehet hogy csak ezt akarják veled elhitetni (pl. pont ilyen kérdésekkel), hogy magadra ismerj, aztán ha csúnya dolgokat tennél, ne mást hibáztass (amikor lehetne, de ezt csak Te tudod), hanem magadra legyél mérges, amiért elcseszerintetted az életedet. Súlykolják csak beléd...


Figyelj, _ha_téged_zavar a mostani állapotod, akkor keress fel egy pszichológust és tegyél valamit ellene. Első lépésnek tökéletes lenne, ha csak meghallgatnád és megfogadnád a tanácsait; elvégre szakember.


Ja igen: és nincs mi miatt izgulnod szerintem, pár nap és minden ilyesféle gondolatod el fog szállni, mert bőőőven ki fogja elégíteni a változatosságra és az emberekkel való érintkezésre lévő igényeidet az a kis társaság, ahova bekerülsz majd.

2012. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem te vagy a saját magad ellensége,hanem az elméd gyártotta gondolataid.
2012. szept. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egoista vagy. Saját elkeseredettségeden agyalsz.


Nézd mennyi nyomorék ember él és boldogul úgy, hogy örömét is leli benne. Találd meg mi az.

2012. szept. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A megoldás a szeretet!


Nézz meg egy kutyát. Azért boldog mert szeret. Nézz meg egy anyát azért boldog mert szeret... Te is tudsz számtalant mondani!


A szeretet nem birtoklás! A szeretet szerintemm a puszta öröme annak a tudatnak, hogy létezik valaki akinek fontos vagy.

2012. szept. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként szerintem attól még nem lesz valaki egoista, ha valaki bátortalan.
2012. szept. 2. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem téged nagyon sok hiedelem és sok más rossz, sötét gondolat tart fogságban! Nem ellenséged a világ ;) sok ember, ha nyitsz feléjük ők is nyitnak feléd, kezdd el! Olvass pozitív, önfejlesztő könyveket, itt van néhány:

(csak címeket írok, írd be gugliba és szerzők neve ott lesz)


Gondolkodj és gazdagodj!

Csodalámpa

Sziklaszilárd önbecsülés


Ezekből már elindulhatsz egy úton, neten nézegess közösségeket, illetive építsd a szociális körödet, csinálj dolgokat, hobbikat és rá leszel "kényszerítve", hogy ismerkedj, erre a legjobb példa a csapatsport. Youtubeon keress pozitív motiváló videókat. És sose add fel!!!

2012. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és az egyik legfontosabb, ne építsz illúziókat mások előtt, gondolok itt arra, hogy megjátszod a laza csávót ennek, a másiknak a kemény gyereket. Hidd el, előbb utóbb összeomlik ez a világ és olyan pofont fogsz kapni az élettől, hogy az istenes lesz... Add magad, sose szégyelld magad emiatt!
2012. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!