Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A megerzest es a gondolattal...

A megerzest es a gondolattal valo befolyasolast hogy lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Mar most nagyon jol elore latok es erzek dolgokat,mindig bejon,es a gondolataimmal is nagyon tudom befolyasolni a dolgokat.Kivancsi lennek lehet e meg tovabb fejleszteni es hogyan?

2012. szept. 17. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet fejleszteni....vagy értesz hozzá vagy nem. Persze vanna különféle tanfolyamok amikkel esetleg el lehet valamit érni de az csak kis százalékban sikerül.
2012. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nagylzs ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval. A megérzést (intuíciót) közvetett módon lehet fejleszteni. Ha embertársaid szolgálatáért élsz, mindenkire szeretettel gondolsz, és megpróbálsz minél önzetlenebb lenni, akkor közelebb kerülhetsz ahhoz az állapothoz, amiben tisztán érzelmi intuíciód lehet. De ez csak akkor működik, ha mindezt nem abból a célból teszed, hogy mások hátán előrébb juss az életben. Ez csak akkor működik, ha ténylegesen az a célod, hogy másokon segíts.


Ami a befolyásolást illet: aki arra VÁGYIK hogy másokat befolyásoljon, az hatalomra vágyik. A hatalomra irányuló akarat egy szétválasztó hajlam, és egy alapvető rossz. Ha hagyod hogy ilyen vágyak irányítsák az életed, akkor visszafelé fogsz fejlődni.


Egyébként manapság a legtöbb embert az érzelmein keresztül lehet befolyásolni, de nagyobb befolyásra törekedni nem túl okos dolog. Visszaüt.

2012. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A befolyasolast nem igy ertettem,lehet en fejeztem ki rosszul magam.Ugy ertettem hogy az ember alapvetoen kepes gondolatok altal iranyitani es befolyasolni a sajat eletet,pld ha mindig rosszra vagy jora gondolok magammal kapcsolatban,es erosen teszem,tudom befolyasolni a dolgokat,mert elobb utobb bekovetkezhet.Ezert nem szabad rosszra gondolni mert a gondolatok befolyasolhatjak.Erre ertettem a befolyast.
2012. szept. 17. 18:14
 4/7 anonim válasza:

Szerintem azzal lehet fejleszteni, hogy hallgatsz a megérzéseidre. Vagyis sokan így hívják. Szerintem ezek nem is megérzések, hanem kapod fentről az infót. Én mostanában tapasztalom, hogy "bejönnek" a dolgok. Minél komolyabban veszed ezeket az infókat, annál jobban működik. Sokaknál azért nem működik, mert nem veszik figyelembe, csak utólag mondják: "Éreztem, hogy ez lesz...".

Engedd meg, hogy saját tapasztalattal is hozzászóljak: én azt "érzem", hogy belelátok más gondolataiba, pontosabban egyszerűen érzem, hogy mit gondol a másik. Hiába mosolyog a szemembe, pontosan tudom, hogy mi a véleménye és a cselekedeteiből is látszik, egyszerűen nem lehet ezt palástolni.

Igen, a gondolatoknak hatalmas ereje van! Bármit el tudsz vele érni, bármit! Természetesen csakis pozitív dolgokat, mert a negatív mindig visszaüt.

Én azt tanácsolom, igenis hallgass a megérzéseidre és használd a gondolataid erejét munkád, tanulmányaid, karriered, családi kapcsolataid stb. során.

2012. szept. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nagylzs ***** válasza:
100%

> A befolyasolast nem igy ertettem ...


Nos igen, akkor félreértettelek. A gondolat az egyik legnagyobb erő amit használni tudsz. Ennek a hatását csak úgy tudod erősíteni, hogy kiválasztassz egy pozitív gondolatot és szándékosan sokat gondolsz rá. A meditáció is ezen alapul, a koncentráción. Ha elég sokáig csinálod akkor egy idő után az a dolog amire gondoltál, beépül a tudatalattidba is, és automatikusan fejeződik ki. Anélkül hogy szándékosan foglalkoznod kellene vele.


De vigyázz, csak olyan dolgokon meditálj amik kézzelfogható valóságos dolgok, és pozitívak. Nagyon jó dolog például kiválasztani egy adott erényt/tulajdonságot amiről tudod hogy létezik. Pl. "őszinteség" vagy "egyenesség". Ha ezt vizualizálod, és ezen meditálsz akkor annak pozitív hatása lehet. De ha olyan dolgot választassz ami fikció (pl. a "világbéke" ami számunkra egy elképzelhetetlen valóság) , vagy nem tőled függ (pl. másik ember irántad érzett szerelme), vagy esetleg olyan dolog ami saját befolyásod növelésére irányul (pl. gazdaggá válás) akkor azzal két dolgot tudsz elérni. Az egyik, ha egy fikción (olyan nagyjából mentális képzet aminek nem sok valóságalapja van) meditálsz, akkor ezt a fikciót fogod bevésni magadba, és ezzel megnehezíted a saját életed. Mert onnantól kezdve nem a valós világban fogsz élni, hanem a tudatosan megerősített fikciókban. A másik amit elérhetsz, hogy valamilyen szinten megkapod a hatalmat amire vágysz, de mivel ez öncélú ezért visszaélsz vele, aminek a (nem éppen enyhe) következményeit is neked kell viselned.


Tehát nyugodtan meditálj, tedd széppé magad és mások életét! :-)

2012. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ödik, nagyon jó választ írtál, nekem is hasznos volt. Ez a fontos különbség, amit szerintem sokan nem értenek: ezekkel a módszerekkel tulajdonképpen saját magamat irányítom, és végső soron én magam érem el az áhított eredményeket, és nem valami misztikus külső erő segít hozzá.
2012. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer elhatároztam, hogy pénzt fogok találni, és erreföl találtam 20-20 eurót, meg egy 10 euróst. 50 eurót találtam másfél héten belül. De hiába akartam, többet nem. Csak hónapokkal később egy 10 és egy 5 euróst, de ezeket nem tudatosan.
2012. szept. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!