Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel hatottatok a Párotokra,...

Mivel hatottatok a Párotokra, hogy a nem várt többedik gyermek is megszülessen? Nagy vita volt? Mikor békélt meg a gondolattal-már ha megbékélt? Akinek erős kapcsolata volt a Párjával, az megromlott ezért?

Figyelt kérdés

Az én Párom már nagyon,nagyon,nagyon,nagyon ...nem akarja, van 3 lányunk,az anyagiak is eléggé nyomasztóak- még durván 1,5 évig.

A legkisebb lányunk is csak jövőhéten lesz 9 hónapos,viszont a kinőtt ruháit- amit fél éves koráig nőtt ki- már oda adtuk olyanoknak,akiknek szükségük van rá.

Képtelen lennék abortuszra menni,ha nem lesz spontán a 7. héten (a nem tervezett terhességek ugyan is a 7. héten spontánnal végződtek)


2012. jún. 4. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz dolog ez. Mi kettőt terveztünk, már volt is kettő. Anyagilag nem voltunk eleresztve, de megvoltunk. Felelőtlenek voltunk egyszer, be is sikerült a kistesó. Akkor a nagy 22 hónapos volt, a középső 8. A gyerekek egy szobában voltak, a kocsi is kicsi, nem 3-ra tervezve. Szóval mindene ellene szólt. Én pedig totál abortusz ellenes voltam. Férjem kerek perec kijelentette, hogy ő már pedig nem szeretne 3. babát. Én kibuktam, hiszen egy élet nem játék, én pedig nagyon szerettem volna mindenek ellenére elvetetni. Elmondtam a férjemnek, hogy sosem fogok egyedül dönteni egy élet sorsáról, mert nem egy embernek kell felnevelnie. Erre kérem őt is. Elmondtam, hogy mi az én véleményem, elmondtam, hogy mik az én érzéseim, és elmondtam, hogy mind ezek ellenére ha ő nincs mellettem, akkor elvetetem a gyereket. Ha ez bekövetkezett volna szerintem nem élem túl és szerintem ez volt az oka is annak, hogy meggondolta magát. Voltaképpen erős kapcsolatban élünk, anyagilag nem lett nehezebb a 3-iktól, de azért összességében megterhelőbb. Nehéz volt az eleje, kicsit mindig féltem tőle, hogy egyszer megelégeli a férjem a dolgokat és elhagy, mivel valahol én erőltettem rá a dolgokat, de hál' Istennek nem így történt. Remélem nem is fog így történni...
2012. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudom, késő bánat ebgondolat, de miért nem védekeztek? Vagy amellett lettél terhes?

Én úgy vagyok vele, ha nagyon nem akarja a másik fél, nem szabad reszkírozni. Nem robbantanám szét a már meglévő családomat. Ha igazán szeret a párod nyilván nem hagyna el, de megromlana szerintem a kapcsolat valamennyire. Jól gondold át mit kockáztatnátok, minden lehetőségen menjetek szépen végig.

Remélem olyan döntés születik, amit egyikőtök sem fog megbánni, mert egyiket sem lehet akkor már visszacsinálni.

2012. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg,hogy hogy fogant meg,a lényeg,hogy megfogant....


Bár mind eddig kitartottunk jóban-rosszban egymás mellett,nagyon nagy galibákban is,amikor más már rég elhagyta volna,akkor is ott voltam Vele,ott voltam Neki. Sokszor hoz rossz döntéseket,amik bizony az amúgy is sovány kasszát fogyasztja, de minden ilyen "baki" felett képes vagyok szemet hunyni. Ezek után is félek,hogy ez a baba éket ver kettőnk közzé. De nem szeretném ezt a babát eldobni magamtól,képtelen lennék rá,noha a józan eszem- az anyagiak miatt- azt mondja,hogy azt kell tennem.

Szeretném vita nélkül rábeszélni a negyedikre,még akkor is,ha Ő is lány lenne... de nem tudom,milyen érveket hozhatnék fel? Ész érveket,és nem azt,hogy ahol háromnak jut,ott kettőnek is,mert ezzel nem fogom tudni meggyőzni.


Ha Valaki tud bármilyen hasznos tanáccsal szolgálni,azt szívesen olvasom!


Nem akarom elvetetni,a körülmények ellenére sem,de a Páromat sem szeretném elveszíteni ezért,semmilyen formában!


Jó ötlet lehet az anyagiakban érv ként ,ha azt mondom,hogy Ő mehet majd a kicsivel gyes-re, a munkahelyével meg lehet beszélni,hogy 6 órában legyen papíron,én meg kaphatnám a lassan 9 hónaposomra a gyedet,gyest? Más anyagi nem jut eszembe- Szerintetek ez megvalósítható?

2012. jún. 4. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajna egy családban csak egy ellátást lehet igényelni, két gyes-t nem fogsz kapni, a nagyobb után elveszik.

Ha esetleg külön költöztök papiron akkor esetleg,de ezt ha a polg.hiv megszimatolja jelenti a MÁK-nak é vissza kell fizetni az illetéktelnül kifizetett gyest.


Én azt mondom, ha megtutok neki(k) mindent adni, és később fogjátok tudni támogatni is mind a négyet(továbbtanulás, főiskola,albérlet, tandíj, lakásvásárlás) akkor vállaljátok, ha nem,akkor inkább próbálj mindent megadni a meglévő háromnak és szétszakadt szivvel ugyan, de búcsúzz el a 7 hetestől.

Hosszútávon ez lesz a legjobb a meglévő gyermekeidnek.


Szomorú, de ez van.

Ésszel gondolkozz most ne szívvel, mert később, mikor nagyok lesznek igazán keserű lesz azt mondani, hogy nincs, és ha mód van rá válasszatok megbizható fogamzásgátlót.


Ha esetleg valamiben tudok segiteni, irhatsz privit is egy 4 gyerekes szülésznő :D

2012. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy nem egyszerű a dolog. 4. gyerek, húúú. Gondolj bele, itt nem csak 1 életről döntesz, hanem a 3 gyerekedéről, és a férjedéről is. Ha nem akarja, én biztosan nem erőltetném, ha elhagy, mit csinálsz egyedül 4 gyerekkel? Sajnos ebbe is bele kell gondolnod, ha "ráerőlteted" amit te akarsz. Persze nem a férjedet akarom védeni, hiszen nekem is van gyerekem, megértem mit érzel. Ezt csak ti dönthetitek el egyedül, üljetek le és beszéljétek meg!
2012. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!