Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nagyon szeretné...

Mit tegyek, ha nagyon szeretnék meghalni, de érzem hogy valami nem stimmel ezzel a gondolattal? Mi lenne a következő lépés? Menjek el valahova, kivel beszéljek?

Figyelt kérdés

Évek óta, majdnem hat éve nagyon rosszul érzem magam, néha pár hónapra meg nagyon jól és akkor sokat költök, de most megint a rossz fázisban vagyok. Nem akarom magam diagnosztizálni. Annyira rosszul vagyok, hogy zavar a lélegzés, nem tudok megmozdulni, a barátaimat eltávolítom magamtól, néha napokig nem akarok enni aztán meg minden, amit találok, megzabálok, vagdosom magam és bárhol, bármikor tudok sírni apró hülyeségeken (általában azzal van kapcsolatban, hogy valaki nagyon rendes velem, és ettől bűntudatom van). Egyre többször vannak dührohamaim, ami után töredelmesen bocsánatot kérek, de sosem érzem úgy, hogy igazán megbocsátanának, amitől még hülyébben érzem magam. Na mindegy, szóval a lényeg, hogy nagyon, de nagyon, de nagyon meg szeretnék már halni, folyamatosan ezen jár az eszem és azt hiszem, beszélnem kéne valakivel, de az anyámnak nem mondhatok semmit, mert így is elég baj van velem. Egész nap csak feküdnék, ha el is megyek hétvégénként akkor korán hazamegyek. A vidám társaságtól csak még rosszabbul érzem magam. Volt, hogy nem is emlékeztem semmire egy szituációból, annyira rosszul voltam és csak mosolyogtam végig. Erre még rátesz egy lapáttal a világnézetem, ami még itt tart (felelősnek érzem magam az emberekért, egyfajta istenkomplexusom van (bár azt mondtam, nem akarom diagnosztizálni magam), ők még akarnak élni, addig én se halhatok meg)


Köszi ha végigolvastad, bár tisztában vagyok vele, hogy semmi értelme. Szóval mit csináljak? Senkivel nem merek beszélni. Senkit nem is ismerek. Mindenki azt hiszi, hogy remekül érzem magam.


2012. szept. 11. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
neked valószínűleg bipoláris zavarod van. Egy enzim hiánya okozza az agyban, amit már gyógyszerrel szépen tünetmentesíteni tudnak. Menj el pszichiáterhez ha rendbe akarod hozni az életed.
2012. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ne akarj meghalni,ezzel semmit sem változtatnál a helyzeten,pár hete én is öngyilkosságon gondolkodtam,de elmentem pszichiáterhez,és ő azt mondta,hogy próbáljak meg kikapcsolódni,találjak hobbit magamnak,ami leköt,én elkezdtem úszni,szereztem be cicákat,eljárok naponta valhaova,nem ülök otthon,és ezekkel a tevékenységekkel elűztem az öngyilkosság gondolatát is
2012. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
van hobbim. sokat rajzolok. van két macskám. játszom velük. nincs bipoláris zavarom, szerintem. és de, meg akarok halni.
2012. szept. 12. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan látom a dolgokat....és a vicces h én is sokat rajzolok...nekem is ez a hobbim...22/f ha gondolod és lenne kedved dumálni írj privátot vagy akár megadhatom az msn címem is...érdekelne h miért gondolkodsz így jó lenne valakivel beszélni aki ugyan úgy nem akar élni mint én...
2012. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ne haragudj, kedves tőled, de nincs kedvem igazából senkivel se beszélgetni. ja meg msn címem sincs
2012. szept. 15. 10:51
 6/9 anonim válasza:
Hány éves vagy? Lehet hogy hormonzavar. És kérlek szépen ne vagdosd magad!!! Lehet hogy egy régi elfojtott gyermekkori rossz emlék miatt van. Vagy történhetett egy szeretteddel valami ami ezt okozza. Ezt muszáj megbeszélned valakivel, segíthet neked. Ha szeretnél beszélni akkor írhatsz üzenetet.
2012. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ígyis úgyis meghalsz, minek sürgetni? :D

ha nem fáj semmid örüljél, adj hálát annak

alkoss valamit ami értelmet ad neked

2013. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, furcsa, hogy az ember öngyilkos akar lenni, pedig magától is meg fog halni. De azt a pár évet nem akarja szenvedéssel leélni.
2014. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális...

Nem hinném h bipoláris zavar

Az ilyesmit amugy sem lehet gyógyszerrel kezelni....

Ezo lyan mint az alkoholizmus ..Egy életen át végigkisér..

Max ha úgy döntesz nem iszol akkor(ideig óráig) száraz alkoholista leszel ami még rosszabb ,mint az előző állapot..

Nekem szinte minden nap átfut az agyamon hogy de jó lenne már ha végre befejeződne.

Az emberi életet átszövi a halál és az elmúlás.

2015. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!