Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik nem hisznek a reinkarnáci...

Akik nem hisznek a reinkarnációban, miért akarják folyton megtéríteni azokat, akik igen?

Figyelt kérdés

Miért nem fogadják el hogy vannak olyan emberek, akik úgy gondolják, lesznek/voltak további életeik?

Mert akik hisznek benne, többnyire nem erőltetik rá ezt másokra hogy "márpedig ebben hinned kell, mert az butaság hogy a halállal mindennek vége van".

Miért nincs bennük annyi tolerancia, hogy mikor kifejezetten kérik itt hogy olyanok válaszoljanak csak akik hisznek benne, akkor is ide irogatják hogy márpedig nincs, meg h.lye a kérdező, stb.

szerintem mindenkinek a magánügye mit hisz...

aki pl. a Reptodiokban akar hinni, miért ne higgyen, nem árt vele senkinek...

én mondjuk nagyobb örömmel élem le úgy az életem hogy csóró vagyok, buta vagyok, csúnya vagyok, de jót teszek másokkal és elhiszem hogy majd ezért egyszer jobb lesz nekem, minthogy azt hajtogatnám hogy "csak mindig minden pocsék lesz ha nem rúgok bele másokba, meg nem söprök mindenkit félre az útból"...

és miért nem lehet békén hagyni azokat akik egy hitbe kapaszkodnak? jobb lenne ha drogoznának, gyógyszerektől függenének stb. mert nem tudnák feldolgozni másképp hogy sosem lesz jó nekik?

komolyan érdekel, miért gondolják, hogy mindenkinek mindenben "2 lábbal a földön" kellene járnia


2012. szept. 20. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Én ezt nem vettem észre, de ha ezt csinálják, hát lelkük rajta, másrészt meg kell hallgatni a másik oldalt is!


- az meg,hogy egy ilyen oldalon egy kérdés megválaszolását a kérdés témájában való hithez kössük bunkóság!


-egyébként én hiszek benne, de ez csak hit!

2012. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

miért bunkóság, ha olyanok válaszára kíváncsiak akik benne vannak a témában és nem az 50. megtérítési kísérletre kíváncsiak?

ez fordítva is így van, hogy az ateista ismerősömet nagyon bosszantja mikor folyton becsengetnek a házához a térítők... akkor, ha a vallásost akarják letéríteni a hitéről, az nem bunkóság hanem elfogadott?

2012. szept. 20. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

1. Az életben ez pontosan fordítva szokott lenni, az, hogy az interneten megfordulnak a szerepek az két okból lehet:

a - csak trollkodnak

b - ugyan azért amiért a vallásos emberek hitet próbálnak téríteni


2. Ha valami magányügy, azt nem írjuk ki az internetre.


Felőlem hihet mindenki bármiben, csak engem ne traktáljon ilyesmivel.

2012. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a magánügyet úgy értem, hogy nincs befolyással másokra hogy mit hisz az illető és mit nem és hogy ehhez joga van, ez olyan dolog, hogy nem lehet valakinek megtiltani hogy egy bizonyos dologra ne gondoljon...vagyis értelmetlenség.

amúgy azt nem értem, miért jön és ír ebbe a témakörbe olyan, akit ezek a dolgok nem érdekelnek, és baromságnak tartja őket.

akkor lehet helyette pl. a tudományos témakört is böngészni, ahol bebizonyított tényekről írnak, stb.

szóval igazából azok traktálnak, akik nem hisznek és ezt olyan kérdésekhez is leírják ahol direkt kéri a kérdező hogy ne tegyék.

én pl. nem vagyok vallásos, de azért mégsem írom a vallás témakör kérdéseihez hogy "á ez butaság, mese stb.". mert a kérdező nem erre volt kíváncsi, hacsak nem úgy tette fel a kérdést hogy "szerinted létezik ez meg az?"

2012. szept. 20. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenki abban hisz, amiben akar, de szerintem senkinek sincs joga ezt ráerőltetni másokra.

Én még konkrétan ilyennel nem találkoztam (bár ritkán hirdetem, hogy én is hiszek benne), de krisnásokkal, vagy egyéb térítőkkel már igen, és bizony nagyon nem szeretem mikor alig lehet lerázni őket.


Ha valaki az újjászületésben hisz, tegye.

Ha valaki a mennyországban, tegye.

Ha pedig valaki abban, hogy a lélek az csak hormonokból áll, és halálakor megszűnik, hát tegye. Csak nem neki lesz igaza :)

Lényeg, hogy senki ne akarja a másikat meggyőzni a saját igazáról, legfeljebb, ha az illető érdeklődik az iránt (de akkor is csak beszéljen róla)


Egyébként meg a reinkarnációra is vannak bizonyítékok, pont ma olvastam róla..

2012. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam térítgetni, biztos jó hinni abban, hogy van élet a halál után, de az olyan kérdésekre, hogy: " Hiszek a reinkarnációban, de nem akarok újjá születni, segítség", ahol egyértelműen kamu, csak sajnáltatni akarják magát jó hogy megmondom neki, hogy nem létezik és foglalja el magát valami értelmesebbel.
2012. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok téríteni senkit, és normális, értelmes kérdésekre nem szoktam direkt negatív válaszokat adni, sőt, sokszor próbálok segíteni.

Ezt a "hitet" az emberek többségénél azért nem fogadom el, és azért szívatom itt őket, mert az állításukkal ellentétben egyáltalán nem a spirituális fejlődés a céljuk vele, hanem a könnyebb út, a kibúvók keresése minden felelősség és erőfeszítés alól, ráadásul arrogáns, fennhéjázó módon. Ezt már párszor kifejtettem, most nem fogom.

2012. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!