Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azt, hogy lehet elérni, hogy...

Azt, hogy lehet elérni, hogy soha többet ne reinkarnálódjak? (Kérem, hogy azok akik nem hisznek a reinkarnációban azok ne írjanak, mert most csak olyan emberektől várok választ akik hisznek a reinkarnációban. Megértésüket köszönöm. )

Figyelt kérdés

Az életem csak a szenvedésről,küzdelemről és a csalódásról szól.

Ha nekem ezek járnak csak, akkor nem kérek többet belőle.


2012. aug. 13. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Bár én nem hiszek benne,,de leírom mit olvastam erről a témáról.


Csak akkor nem fog az ember újjászületni,ha eléri a megvilágosodást a Nirvanát.

Egyébként meg teljesen mindegy hogy hsszünk benne vagy sem,te úgyse tudod,hogy mi voltál az előző életedben és mi leszel a következőéletedben..A reinkarnációra nem emlékezhetsz újra és újra. Azt hogy most az életedben csupa küzdelem és szenvedés..nos tegyél róla hogy ne legyen..

2012. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Én valamelyest hiszek a reinkarnációban, de a hit még nem sokat ér, hisz amíg élünk itt a földön, úgysem tudhatjuk biztosan, mi lesz a halálunk után.A reinkarnációs hipnózis beszámolókban nagyon sok a hasonlóság.Ezek szerint, ha a lélek már nagyon sok mindenen keresztül ment, mindent megtapasztalt, nincs már hová fejlődnie, akkor nem reinkarnálódik újra soha többet.Reinkarnálódni nem kötelező.Vannak lelkek, akik nem akarnak, húzzák az időt, de ha van még tanulni valójuk, akkor előbb-utóbb újra születnek a földre.Hát, nem túl biztató.Ami némileg vigasztaló lehet az az, hogy állítólag a lélek maga választja, dönti el, hogy milyen életbe, milyen testeb, családba, stb akar születni.Ha valaki nehéz életet választ, annak is meglehet a maga jó oka.

Valamennyi esélyt adok a dolognak, de 100%-ban csak akkor fogom elhinni, ha majd magam is látom.

2012. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
57%

Sehogy. Ezt nem te döntöd el.

Ha hiszel a reinkarnációban, akkor azt is tudnod kell, hogy most az előző életeidben elkövetett tettekért "bűnhődsz".

Kitartás!

2012. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mindennap küzdök, hogy jobb legyen de már elfáradtam.

Mintha én nem érdemelnék semmit.

2012. aug. 13. 12:30
 5/18 anonim válasza:
55%
Soha nem tudhatod, hogy mi miért történik. A "rossz" is érted van, csakúgy, mint a "jó", hiszen egyszer te döntöttél így, hogy ezeket át kell élned, hogy általa tapasztalatokat szerezhess, ez ilyen egyszerű. :) Vagy lehet, hogy azért történnek meg veled a rossz dolgok, hogy valamiben változtatásra kényszerítsenek, valami olyat csinálsz, ami igazából nem a te ösvényed. Vagy kilépsz belőle, vagy elfogadod, hogy van, és nem termelsz negativitást. De ezt neked kell érezned, csak te segíthetsz magadon.
2012. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Ezt a kérdést tegnap is feltetted. Azok az emberek szoktak hinni a reinkarnációban, akik újjá akarnak születni, ezért bemesélik maguknak. Aki nem akar újjászületni, az nem hisz benne, az abban hisz, hogy végleg meghal. Innen látszik, hogy ez egy kamu kérdés.
2012. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Antimod ***** válasza:
2012. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Reinkarnáció=újraszületés. Addig születsz újra amig a saját testedben nem születsz ujjá. Ujjá kell születnünk a saját testünkben. Ennek módja, hogy nekünk azzal kell foglalkoznunk, hogy hogyan tudjuk egyénileg és közösségileg elviselhetőbbé tenni mások életét azáltal, hogy nem magunkra akarjuk irányítani egymás szeretetét, hanem külön-külön és együtt saját szeretetünket igyekszünk másokra irányítani. Ez a legfontosabb, és ha jól csináljuk, akkor nem kell újjászületnünk. A körforgás befejeződik, nem kell más, csak az érdeknélküli, tiszta szeretetett adni, válogatás nélkül mindenkinek. Olyan egyszerű, hogy szinte hihetetlen, pedig ez az egyetlen út, hogy ne keljen a reinkarnáció körforgásában újra, és újra résztvenni.
2012. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%
A reinkarnáció a karma miatt van. Amíg van karmád, van okod reinkarnálódni, a karma új és új testet öltésekbe fog belesodorni téged. Ezt nevezik szamszárának. Ha megvilágosodás útján feloldod az összes karmikus kötelékedet, akkor szabadulhatsz meg a körforgásból. Legalábbis Buddha tanainak zanzája ez.
2012. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Megerősítem én is azt,hogy az embernek akkor nem kell többet leszületnie,ha eléri a megvilágosodást.Valamint igen,ha lerakja az összes karmáját.Én sem örülök neki,most úgy vagyok vele hogy legszívesebben meg sem születtem volna,azt mondta egyszer nekem valaki,ha mindent jól csinálok,ez az utolsó életem.Nem csoda,hogy szenvedsz,küzdesz,a föld a fájdalom,és a megpróbáltatás bolygója.
2012. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!