Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lettél szkeptikus?

Hogyan lettél szkeptikus?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szokásos, rossz társaságba keveredtem, aztán már csak jött az egyik dolog a másik után, én meg egyszerre csak azon kaptam magam, hogy szkeptikus vagyok...
2012. szept. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 intrepid ***** válasza:
94%
Nem lettem szkeptikus, 57 éves vagyok, és tapasztaltam életem során olyan dolgokat, amelyek furák. Nem titkolom őket, de nem is verem nagydobra. Az öcsém kifejezetten szkeptikus, de amikor egyszer egy repülő szerkezetet láttunk, ami nem olyan nagyon fért bele a hagyományos ismereteinkbe, akkor csak annyit mondott, hogy ez nem semmi. A fiamat, 4 - 5 éves korában kérdeztem ilyen dolgokról, látni kellett volna az arcát, ahogy elkomolyodott, és azt mondta, hogy nem tud semmit. Ami miatt szkeptikus vagyok, és csak a bizonyítható információkat fogadom el, annak az az oka, hogy rengeteg a rosszindulatú hamisítás. (photoshop, gabonakörök)
2012. szept. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Úgy ismertem meg a természettudományokat, hogy mindig komoly megválaszolatlan kérdések voltak előttem. Azt tapasztaltam, hogy ha valamit nem tudok vagy értek, arra életem során később még úgyis kapok választ a tudománytól, csak utána kell menni. Nem megoldás újabb és újabb fantazmagóriákkal előállni, mert azokat idővel úgyis megcáfolják.


Rá kellene már döbbeni. Ha nincs karma, auralátás, jóslás, nem látogattak meg minket más civilizációk, nem létezik telekinézis, nem tudunk holtakat idézni... attól még az világ ugyanúgy gyönyörű. érdekes, titokzatos, és rengeteg lehetőséget ad számunkra. Ezen lehetőségeket pedig csak a tudomány tudja feltárni. Az ezotéria alkalmatlan erre, mert csak az a célja, hogy tölteléket képezzen az emberek világképében.

2012. okt. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alaque ***** válasza:
Ugy, hogy nem hiszek el minden hulyeseget, amit a teveben latok, vagy az interneten olvasok. Ez hosszutavon oda vezetett, hogy szkeptikussa lettem.
2012. okt. 1. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is mint mindenki ezos-nak születtem,aztán tovább fejlődtem és lettem szkeptikus.Most még szeretnék fejlődni és végre szeretném,úgy látni a dolgokat,ahogy vannak és azokat nem megitélni.Talán sikerül.
2012. okt. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pietrosol ***** válasza:
88%

Szia!


A kétkedés tesz szkeptikussá,ami nagyon helyes hozzáállás,de még helyesebb,ha csak egy állomás az életedben!Ha a szkepticizmus nem sarkall kísérletezésre,elsősorban önmagaddal,akkor nem különb,mint bármely más becsontosodott hitrendszer!A kétkedésbe vetett hit!


Az önmagadon elvégzett millió kísérlet,gyakran felborítja az addig igaznak vélt dogmákat és ez visz előre!Minden más csak arra való,hogy helyben tartson!


Kísérlet nélkül a szkepticizmus,csak üres fazék!

2012. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lettem és soha nem is leszek szkeptikus. Mindigis meggyőződéses materialista, ateista voltam. Hiszek a természet nagyságában, a természet csodáiban. De nem hiszek az emberi elme zavaros gondolatvilágában. Az emberi agy jelenleg nagyon fejletlen és csökevényes természet alkotta valami. Kivéve talán néhány lángelmét.
2012. okt. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Rájöttem, hogy a dolgok nem azok, amiknek az emberek mondják.
2012. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a tőrténet érdekel, ahol lelkisérülést szenvedtél, annyira hogy elutasítsd Isten/Sátán teremtőt. Az az ok ahol materialista letél. Ha nem esett volna le a kérdésből -.-
2012. okt. 1. 13:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pl ott amikor elkezdtem gondolkodni.


Pokol-Menny: Véges cselekedetért végtelen jutalom, bűnhődés.


Aha. OK.


Ezen kívül millió és egy sebből vérzik az egész. A hiba olyan nyilvánvaló emberi figyelmetlenségekből ered, a szokásoknak szertartásoknak olyan nyilvánvaló életmód béli, földrajzi és korszaki vonatkozásai vannak, hogy az nem látja, aki nem akarja.


A lelkem nem sérült meg jól van. Hiszek dolgokban, de nem eszek meg minden badarságot.


A szkeptikus kételkedik, nem utasít vissza mindent.


A szkeptikusok kételkedtek Einsten, Hawking, Schrödinger elméleteiben épp úgy, mint Descartes, Kant, Szokratész vagy Platon tanaiban vagy a vallási vezetők állításaiban.


A szkepszis előre visz, rámutat a logikai buktatókra, közben új jobb elméletek a bizonyítások közben pedig újítások, hasznos dolgok születnek. Csak a legtöbbőtök egyből robotokra meg számítógépekre gondol.


Sokkal begyepesedettebbek, keménykalaposabbak a vallási tanítók, mint a materialisták. Sokkal földhözragadtabbak. Egy tudós, vagy egy kutatónak, ha azt mondod, hogy ha azt mondod nem igaz az amit állít, azt mondja ok. Bizonyítsd be és elhiszem az igazad! Ráadásul a fizika és a Matek axiómákra alapul látsd: minden szám nulladik hatványa 1. Nem lehet bebizonyítani, de így minden egyenlet tovább számolható és kezelhetőek a matematikai formulák. Nem tudjuk de működik, tehát elhisszük. Az egész mérnöki világ e körül a "hit" körül létezik, csak mondjuk most már Angströmtől a Googleplexig vannak dolgok amik annak ellenére működnek több mint elfogadható módon, hogy nem lehet 100%-osan garantálni az igazságtartalmukat.


Azt se tudják legtöbben hogy ctrl+c, ctrl+v-zték össze a bibliát anno, de ölnének az abban foglaltak miatt. A kereszténység egy világvallás zanza light. Az ősibb vallások egyes állításai pedig nem hogy szemben állnak a tudományos világ törvényeivel, hanem éppen hogy harmonizálnak velük.


Itt provokátor gyerekek próbálják a saját csökött elképzeléseiket egymásra erőltetni, bármilyen nemű háttértudás, vagy utánaolvasás nélkül. A másik fele meg troll. Mindkét oldal szélsőséges képviselői egyformán hülyék.


A legtöbb hívő meg elkezd minden hülyeségben hinni, csak hozza el a jólétet az az istenség, ufó, vagy szellem. A fő, hogy neki ne kelljen semmit se csinálnia. Inkább legyen világ vége, felemelkedés vagy valami. Inkább segítsenek a démonok meg a szellemek a szerelmi kötésben csak nekem ne kelljen odamennem a lányhoz. Minden oldal gerjeszti az ellen oldalt.


Mondom ezt boldog trollként.

2012. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!