Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a gondolatokn...

Lehetséges, hogy a gondolatoknak külön életük van?

Figyelt kérdés
Gondold el Gaiat. A földanya azt hiszi mi rajta csak egy hangyák vagyunk, pedig külön életünk tudatunk van és ő valójában egy közeg melyen élünk. Mi van, ha a gondolatokkal is így van ? Lehet hogy csak látszat az hogy mi akarjuk gondolni őket és nekik külön tudatuk, életük van ? Mi azért vagyunk, mert rajtunk keresztűl nyílvánulnak meg. Így megoldódika világ keletkezésének a problémája, nem keletkezett és nem múlik el, csak gondolatok színetre, mint mi is.
2012. okt. 10. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Feleslegesen túltelített volna ez a világ, ha így lenne.
2012. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

1. Helyesírásod csapnivaló, ezért nem tudom komolyan venni a kérdést.

2. Nem lehet teljes biztonsággal kizárni, amit állítasz, de attól még nincs különösebb alapja.

3. Ettől még nem oldódik meg a keletkezés problémája, az utolsó mondatodnak semmi értelme. Ha a világ csak a gondolatok színtere, akkor maguknak a gondolatoknak jön elő ugyanaz a keletkezési problémája.


A Kétségek Éjfeketén Tornyosuló Monolitja

2012. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Igen!Eleinte kevés alkalommal,majd egyre gyakrabban képes leszel arra,hogy tetten érd magad,illetve ezt a kényszeres gondolkodó automatát,amely zakatol,pörög,jön-megy ide-oda csúszkálva a múltban és a jövőben,miközben gondolatokat gyárt!Mikor megfigyeled,rést hasítasz az időben és eléred a jelen pillanatot!Erre bárki képes,nem kell hozzá semmilyen adottság!


Külön tudata van,úgy hívjuk,hogy egós elme!Ez nem azonos a jelen lévő tudattal!A tudatos én képes megfigyelni az egót működés közben,azáltal,hogy rést nyit az időn,ellenben az egós elme nem képes megfigyelni a tudatos ént,mert nem képes a jelenben létezni,csak a múltban és a jövőben!


Valójában a világban nem a tudat,hanem az egó kivetülései nyilvánulnak meg!Ha a tudat kivetülése lenne a világ,akkor a világban nem lenne szenvedés,gyermekgyilkosság vagy éhezés,kizsákmányolás!Tudatosan senki nem akarná ezeket!

2012. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"csak látszat az hogy mi akarjuk gondolni őket és nekik külön tudatuk, életük van"


Ne vedd magadra, de ez a skizofrénia egyik tünete.


"Doxazmák (téveszmék):

... gondolatelvonás, gondolatbeültetés, gondolatsugárzás, a saját gondolatok elidegenedése (a személy külsőnek érzi azokat)..."

:)

2012. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A linket lehagytam, bocsánat.

[link]

2012. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
En is megallapitottam magamrol hogy schizophren vagyok( es az ondiagnosztika bizonyos ertelmi kepeseggel egyaltalan nem lehetetlen es abszurd), de ez mit sem szamit, ha a" beteg" szerepeben ismerhettem meg csak a valosagot, hat legyen.Eljenek a schizophreniasnak titulalt emberek! Minden relativ.
2012. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia ma 15:32!


Ha akarattal teszed nem vagy beteg!

Nem mindegy,hogy kényszeres-e,tehát tudattalan vagy akaratlagos és megnézed,hogy "milyen mély a nyúl ürege"!


Óriási különbség van a kettő között!

2012. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
;)
2012. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, biztos!
2012. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Inkább az ego uralma a betegség. Ott aztán találsz kényszert. Nem betegség persze, inkább működészavar, főleg a túlzásba vitt rutinszerűség, a túlságosan is a kondícionált reakciókra hagyatkozás írja le, és fontos velejárója, hogy ebből semmi nem tudatosul, az ember összetéveszti magát az önmagáról alkotott képpel, vagy akár a saját pillanatnyi szerepével ahelyett, hogy "jelen lenne", tehát a kondícionálatlan, a "belső megfigyelő", maga a tudata lenne az egyetlen, amivel azonosul.
2012. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!