Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a gondolatokn...

Lehetséges, hogy a gondolatoknak külön életük van?

Figyelt kérdés
Gondold el Gaiat. A földanya azt hiszi mi rajta csak egy hangyák vagyunk, pedig külön életünk tudatunk van és ő valójában egy közeg melyen élünk. Mi van, ha a gondolatokkal is így van ? Lehet hogy csak látszat az hogy mi akarjuk gondolni őket és nekik külön tudatuk, életük van ? Mi azért vagyunk, mert rajtunk keresztűl nyílvánulnak meg. Így megoldódika világ keletkezésének a problémája, nem keletkezett és nem múlik el, csak gondolatok színetre, mint mi is.
2012. okt. 10. 13:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen.Az enyémek ott rohangálnak a sarokban.
2012. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem. Én úgy értem, hogy maguk a gondolatok lehetnek-e különállóan létezők, most nem arra gondolok, hogy az ember szubjektíve hogyan viszonyúl hozzájuk. Azon tűnődtem, hogy mi ember a tudatunkkal érzékeljük a világot, de mi van ha van nálunk kisebb érzékkel rendelkező tudatos valami, ezek lennének a gondolatok.
2012. okt. 10. 19:44
 13/19 Pietrosol ***** válasza:

Lehetséges!


Ha tudatos forrásból származnak,aminek a születése is ellenőrzött,így kontrollált töltést hordoznak,elmondhatod,hogy a "te" gondolatod testesül meg!


Ha az egós elme gondolata születik meg,amely a tudattalanság valamilyen szintjéről származik,az nyilván egy nem kontrollált töltést hordoz,így egy előzetesen nem vizsgált gondolat megtestesülése!



Olvastad a Tabula Smaragdinát?


[link]

2012. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

érdekes felvetés


az összes komolyabb szellemi úton a gondolatokkal kell leszámolni


tanultam tőled valamit . köszönöm


lehet, hogy isten egy gondolat, ami kímáletlenül élni akar, ezért folyton hordozókat keres


behatol az egyébként passzív és nyugodt anyagba és teljesen felkavarja


isten: van és ezért nekünk is muszály lennünk, hogy őt hordozzuk a végtelenségig


lehet, hogy isten a súly rajtunk - ki tudja ?

2012. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Teljesen jól látod kedves Súr ! Pontosan erre gondoltam Én is. Bár veszélyes ezen elmélkedni, mert a gondolatok tudják, hogy te tudsz róluk és ők ezt nem akarják.
2012. okt. 10. 22:57
 16/19 Komplikato ***** válasza:

"Lehetséges, hogy a gondolatoknak külön életük van?"

Meglepődnél ha azt mondanám nem csak életük, de komplett anyagcseréjük, szaporodásuk, osztódásuk, evolúciójuk is van? :D

2012. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Komplikált, nekünk sincsen anyagcserénk. Gondold el hogy a testet csak hayználju, csak béreljük amíg élünk, a lelkünknek nem kell fizikai étel, tápanyag. Miért ne lehetne más tudatforma, rajtunk lelkeken kívül is ?
2012. okt. 11. 13:33
 18/19 anonim ***** válasza:

Például azért, mert bár az agy működése nincs tökéletesen leírva, minden jelenlegi bizonyíték arra mutat, hogy a tudatos funkcióink is az agy biológiai-fizikai folyamatainak a termékei, és egyetlen bizonyíték sem cáfolja ezt. Ötletek, teóriák, elképzelések persze vannak szép számmal, de ezek attól még csak ötletek, teóriák és elképzelések, bizonyíték és valódi alap nélkül.


A Kétségek Monolitja

2012. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Most ajánlok egy blogból két fejezetet ajánlom olvassátok el.

19. f. A két csodálatos lelkünk.

20. f. Gondolat, fantázia, emlékezés, örökletesség, személyiség.


Ahogy olvastam a beírásaitokat egy kissé zavaros.


Először is beszélhetünk Tudatról- Tudat az amikor valami mint információ rögzülni képes-- így lehet tudata akár egy robotnak csak mesterséges


De tudat az atomi rögzített törvény is. A vas vas az oxigén oxigén a hidrogén mert bizonyos értelemben állandó infót hordoz önmagáról minden atom is


Az embernek inkább szellemi tudata van, amelyet viszont amíg él két alkotó hoz létre; az agy és a lélek gondolati energiája. Az agy a memória és irányító központ olyan mint itt mellettem a számítógép doboza. S ennek minden elektromos szála behálózza az egésztestet-idegszálak-


aztán van még egy energia szálrendszer amely szintén az agyból áramlik ki és behálózza a teste belül majd kijön a bőr felszínére és azt is átszövi "lefércelődve" majd visszatér minden szála az agyba és érintkezéseket hoz létre az idegsejtek között--- mert elkezdtünk valamire gondolni, felidézni, vagy elképzelni.

Ezen a szálrendszere mint feszültség hullámok vannak a gondolatok érzelmi feszültséggel--SOHA NEM FELEJTÜNK EL GONDOLATOT? ÁTÉLT ÉLMÉNYEKET ÉRZELMEKET!


Az EGO az élethez nagyon kell- ez segiti a test-ÉN akaratát vágyait amelynek köszönhetően élni akarunk minden áron!! Ez szükséges az életbe maradáshoz!


A személyiségünket, ÉNÜNKET a két lélek energia és az agy együtt teremti meg.


Ha valakit visszahoznak az életbe de komában marad van két olyan állapot amely teljesen különböző ugyan akkor egyik se lesz soha élő ember komában marad és meghal idővel.


Az egyiknél ott van a gondolati lélek, de agyhalott-- Bár semmilyen reagálás élet jel nincs még is időnként visszatér a figyelme hall, érti amit mondanak és fájdalmat érez-- bár komában van.


A másik típus amikor az agy csendben de működik a szív dobog, az orvosok reménykednek hogy visszatérhet-- ez soha nem történhet meg, mert a gondolati lélek eltávozott.


Felhoztátok a skizofréniát- az többnyire hallucinációval jár főleg-- ehhez alakulnak ki a tévképzetek-

Az agy sejteknek egy-egy szegmense kórosan feszültséggel töltött-- amire a gondolati lélek energia rá-rá fut ugyan akkor kivetül a szemidegbe is a kóros képi adat amit úgy élhet meg a beteg, mintha a kívül lenne a valóságban-- valójában a szemgolyó lencséjére vetül.


Miért írtam ezt igy le külön-- mert manapság divatba jött képzeld ezt lásd azt és különféle machinációkkal meditációs butaságokat kezdtek sokan-- NEM SZABAD-- Skizofréniát okozhat az ismételt machináció az agy képi memóriájával és durva erőszakos mindenáron látni akarom technikája. Olyan dologra tanítják be az agy és a lélek működését, ami nem természetes dolga és ha rögzül a lélek bármikor elismételheti ezt a játékot elég egyetlen szó és vagy feszült gondolat, és elismétli. Így alakulhat ki a betegség saját butaság miatt.


Amit össze-vissza mesélnek az ilyen-olyan guruk abból egyetlen szó se igaz főleg az nem hogy ők bármikor is végig csinálták az összes szintet amit sóderolnak-- aki végig csinálta azok vagy a Gangesz partján ülnek megbuggyanva, vagy valamelyik elme-osztályon!


Ezen a lélekszálon van minden olyan tudás gondolatként amit az élet megkövetel és ennek "halk hangja" a lelkiismeret és hatodik-érzék, mint megérzéseink is.


Kérdező a kérdésedre rövidebben-- igen. Ha a lélek eltávozik a testből, akkor lát, hall, gondolkodik és érzelmet érez és a fénysebességgel száguldozni képes!!

2012. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!