Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Neked volt olyan, hogy egyes...

Neked volt olyan, hogy egyes életszakaszaidban (többségében) hasonló tipusú emberekkel futottál össze?

Figyelt kérdés

Mármint nem hozzád hasonlókkal, hanem ők hasonlítottak egymásra. (Személyiségre, érdeklődésre, világnézetre, temperamentumra stb.) És ahogy változtál, úgy "cserélődtek" a karakterek. Ahogy lelkileg formálódtál, más tipusuakba botlottál bele.


Ilyenkor (a jelenlegi állapotunk miatt) tudattalanul vonzunk magunkhoz bizonyos embereket, akikkel így vagy úgy, de összehoz minket a sors (akár csak egy futó beszélgetés erejéig), vagy pedig mindig kontaktusba kerülünk mindenféle emberrel, de a figyelmünket jobban leköti egy bizonyos tipus, szinte számítunk rá, és így a többi kikerül a látókörünkből? (Vagyis látjuk persze, de nem tesz ránk akkora benyomást, tehát gyakorlatilag úgy érezzük, hogy nincsenek is.)


Pozitív és negatív értelemben is értem, például van egy nagyobb összejövetel, ahova elmegy egy pár, az egyikük életvidám, nyitott, a másik meg kissé megsavanyodott :), eltelik az este, és hazafelé megbeszélik az élményeket, hogy milyen volt az este. Az egyikük azt mondja, milyen jó volt a társaság, milyen jól szórakozott, a másik meg, hogy tele volt az egész undok alakokkal. :) Csak azzal futottak össze, akivel pozitív ill. negatív élményük volt, vagy mindkettővel, csak az egyiknek ez, a másiknak az maradt meg az elméjében, a többit meg "kiszortírozta", mert az ő valóságában nincsenek is olyan emberek?


De nem jó és rossz között akarok minősíteni, igazából bármilyen karakterekkel lehet ez, ami se nem jó, se nem rossz, csak egyszerűen jellegzetes.


2012. okt. 12. 22:57
 1/5 A kérdező kommentje:

"Csak azzal futottak össze, akivel pozitív ill. negatív élményük volt, vagy mindkettővel, csak az egyiknek ez, a másiknak az maradt meg az elméjében, a többit meg "kiszortírozta", mert az ő valóságában nincsenek is olyan emberek?"


Ez a mondat kissé értelmetlen lett. :) Szóval úgy értem, hogy a pár mindkét tagja beszélgetett mindenkivel az esten, de az egyik csak a vidám embereket volt hajlandó megjegyezni, a másik meg a kevésbé barátságosakat, VAGY valóban csak azzal futottak össze, csak azokat "vonzották be", akik hozzájuk passzolnak; a vidám a vikámat, a rossz kedvű a rossz kedvűt?

2012. okt. 12. 23:03
 2/5 A kérdező kommentje:
vikám = vidám
2012. okt. 12. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, bár nehéz hozzám hasonlókat találni mert fura alak vagyok:)
2012. okt. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt!

Amikor sz.arnak se néztem magam, akkor olyan embereket vonzottam be, akik szintén sz.arnak se néztek.

Olyan munkáim voltak, ahol kihasználtak, és kizsigereltek teljesen, bunkó volt a főnök, bunkó volt az akkori párom, anyám is kutya helyett beszélt velem.


Amikor változni kezdtem, akkor ezek az emberek kezdtek lekopni rólam.


Pszichológushoz jártam emiatt, annyira semmibe vettem magam, és ahogy változtam, változni kezdtek a személyek körülöttem, úgy értem, hogy új emberek jöttek a régiek helyére, akik nem vettek semmibe, hanem elfogadtak, úgy, ahogy vagyok.


A régiekkel már nem is értek szót, azt se tudom, hogy tudtam őket elviselni, vagy egyáltalán hogy tudtam úgy élni.

Ro.hadt megalázó volt, nem is értem, hogy hogy bírtam ki!


Ma már biztos nem engedném ezt, nem is lehetne velem megcsinálni azt, amit pedig rendszeresen megcsináltak.

Pl: nem fizetett ki a főnök egy jóformán egész hónapos túlórát, vagy levonta a fizetésemből a telefonszámlát, ami nem magánbeszélgetés volt, hanem a cég ügyeit intéztem, de állítólag nem hatékonyan, és sok beszéddel, ezért ki kellett fizetnem.

Áááá!

Nagyon rossz visszagondolni!

2012. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
igen, szerintem ebben van valami.
2012. nov. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!