Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért vannak fura érzéseim...

Miért vannak fura érzéseim amikor egy anime-t nézek?

Figyelt kérdés
pontosabban nem minden animénél. A velem hasonlókorban (21) lévők ismerik a Dragon ballt, mikor óvodás voltam alig vártam hogy haza érjek hogy nézhessem aztán be tiltották nem is láttam egy jópár évig de közben hallottam és láttam egy zenének a videó klippjét King of my castle ez a zene olyan fura érzéseket keltett bennem ami szintén anime, de közben a dragonball őrűlet nem szűnt meg mindenki gyűjtötte a kártyákat figurákat és ha erősen a dragonballra gondoltam emlékek kezdtek bennem elő jönni és valami fura érzés, olyan hogy mintha régen történt volna valami csak nem emlékszek rá, aztán meg indúlt egy új anime sorozat az Inuyasha a kező zenéje érdekes és magával ragadott ugyan olyan érzés volt mint amikor a dragonballt láttam, most már az internetnek köszönhetően mindkét animét nézem, megnéztem a Dragonball-t a Z-t a Gt-t a movie-kat és most az inuyasát és még mindig olyan fura érzésem van hogy régen történt valami amire nem emlékszem. Arra gondoltam hogy kiírom ezt hátha vannak akik érdeklődnek a spirituális dolgokhoz és az animek-hez, És főleg a Dragon Ball hoz , az a baj hogy nem tudom magam rendesen kifejezni hogy valamennyire értsétek mik zajlanak ilyenkor bennem, lehetséges hogy egy előző életemből maradt vissza valami pl anime készítő voltam, vagy csak kicsi koromtól így nevelkedtem és nagyon meg maradt bennem? de ne nézzetek hülyének vagy fanatikusnak mert nem nézek mindenféle animét sőt sokat utálok is pl naruto, és nem is gyűjtök semmi kártyát posztert vagy ilyesmit
2012. nov. 10. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit zakkant vagy, hogy egyböl az ezót kevered bele ebbe is.


Amúgy meg sejtem milyen érzésröl beszélsz... engem is elfog mikor animét látok vagy a zenéjét hallom... olyan furcsa, valamilyen szinten ijesztö hangulatú a dolog és úgy érzem, mintha valami fenyegetne.. vagy ilyesmi :D


Persze lehet, hogy csak rám hatnak így ezek az elvont anime zenék :D

2012. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem szeretem öket.
2012. nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet elolvasni, hallottál már a mondat fogalmáról?
2012. nov. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült végigolvasni, de semmi értelmes nincs az írásodnak.
2012. nov. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
feltörnek az emlékek, pl. ha valaki depis és akkor megnéz egy filmet vagy először hallgat meg egy zenét, akkor akárhányszor hall a filmről vagy meghallja a zenét akkor átvált a hangulata egy kicsit szomorúra, vagy csak ilyen érzése támad. ez egy teljesen hétköznapi dolog, nem kell érte aggódni, nekem is vannak ilyenjeim.
2012. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne az előző életedhez... Az ilyen régebbi, "retro" animék általában engem is olyan nosztalgikus érzéssel töltenek el :) Ez még jobban érvényes azokra, amiket már kisebb gyerek koromban is néztem, szerintem nálad is ez lehet a helyzet.
2012. nov. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tested jelez neked, hogy változáson fogsz keresztül menni. Ezt a csodálatos átalakulást pubertásnak hívják. Keress rá.
2012. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Epic Otaku :D


Megelőztél respect!

2012. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A Dragon Ball esetében egyértelmű a nosztalgia szerintem.

Nekem akkor szokott furcsa érzésem lenni, ha pl egy anime véget ér. Ezt az érzést leginkább a hiányérzethez hasonlítanám, de nem teljesen az. De ami a lényeg ezeket szerintem nagyon nehéz, szinte lehetetlen leírni.

2012. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak nekem vannak ilyen érzéseim
2012. nov. 14. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!