Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná a negyedik...

Valaki elmagyarázná a negyedik dimenziót?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy az első dimenzió a szélesség, a második a szélesség és a magasság, a harmadik meg a térbeliség de a negyediket nem. Ott elvileg valami idő társul az előzőekhez. De hogy lehet látni az időt, vagy hogy van? Lehetőleg érthetően, mert 12 éves vagyok...

2012. nov. 13. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A negyedik dimenzió maga az idő. Az ahogy múlik.
2012. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A rajzfilmek és a való világ ötvözete, így jön ki, hogy 1+3=4
2012. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk felrajzolsz egy koordináta-rendszert (gondolom, ezt már tanultátok), aminek a középpontjához viszonyítva egy test kiterjedése a térben az x tengely mentén 3-5 cm közötti, y mentén 1-3, z tengely mentén 5-7. (Ez így egy 2x2-es kocka, ha jól számoltam.) Negyedikként pedig azt mondod, hogy az időben 2012/11/13 20:00 - 22:00 óra a test helyzete, tehát ma este 8 és 10 között foglal el helyet/időt. Nem tudom, érthetően írtam-e le, de én így képzelem el a 4 dimenziót :)
2012. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
utolsó, miért pont annyi a test helyzete?
2012. nov. 13. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha az idő dimenzióra gondolsz, akkor azért, mert előtte nincs ott a test, közben ott van, utána meg megint nincs. Mint ahogy térben is: tőlem egy méterre még nincs itt a fal, másfél méterre ott van, 1m80cm-re meg már megint nincs ott mert 30 cm vastag.
2012. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem rossz kategóriába tetted a kérdést, lehetett volna tudomány, mert itt jön majd a hülyeség, ld. 2. válasz :)
2012. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 betlindis ***** válasza:
100%

a negyedik dimenzió az idő. a koordinátarendszeres példa jó, de kicsit egyszerűbben:

a három térbeli dimenzióban mozoghatsz: 1. fel-le 2. előre-hátra 3. jobbra-balra. egyszerűen kifejezve ennyi elég ahhoz, hogy megértsd.

és akkor ehhez jön a negyedik dimenzió, az idő, amit ugye nem centivel mérsz, mint a másik hármat, hanem órával. abban különbözik, hogy ebben csak egyetlen irányba haladunk, előrefelé. az időt általában három részre szokták osztani: múlt, jelen, jövő. a múltba ugye nem tudunk visszamenni, a jelen pillanatot nem tudjuk "megfagyasztani" egy pontban, hanem mindig haladunk a jövő felé, akár akarunk, akár nem. az időt csak tapasztalni lehet, tehát mérheted ahogyan múlik, látni nem lehet úgy, mint a teret. nem csak te nem vagy erre képes, hanem senki. tudósok is vitatkoznak az idő természetéről, van, aki azt mondja, hogy idő mint olyan nem is létezik, van, aki szerint az a negyedik dimenzió, más szerint más, sokféle elképzelés van erről. a mai elfogadott tudományos álláspont úgy tudom, negyedik dimenzióként tartja számon, de hogy a szerkezete milyen, arról viták folynak. mérni tudjuk egyelőre, órával, és igen, mint negyedik dimenzió, a térrel együtt az idő is meg tud hajlani, hat rá a gravitáció, stb, de ez már nagyon messzire vezetne.

2012. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 bromkrezol ***** válasza:
A három tér koordinátát tudod méterben mérni. A negyedik dimenzió az idő. Ezt másodpercben mérik. Az volt az egyik nagy ötlete Einsteinnek, hogy összeszorozta az időt a fénysebességgel. Persze ezt csak akkor tehette meg, ha a fény sebessége állandó (szerencsére ezt igazolták). A sebességet méter/másodpercben méred. A kettő szorzata szintén arányos az idővel, de a mértékegysége méter lesz. Ez kicsit furcsának hangzik, de így létrejön egy olyan koordináta rendszer, ami négy dimenziós és mind a négy tengelye méterben van skálázva. Egyébként a bűvös kocka jó példa arra, hogy milyen egy négydimenziós szerkezet. három koordináta írja le a helyzetét, a negyedik pedig a színét az egyes lapkáknak.
2012. nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Még befolyásolható vagy, ha rám halgatsz, futsz, és vissza sem nézel. Ez az ezotéria rovat, tele van az ostobaság válogatott korcsosulásaival. Fuss tanulj, olvass, halgass zenét. Rohanj!


Üdv!


Információ kapitány!

2012. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kilencedik válaszolónak üzenem, hogy az ezotéria téma magába foglalja a következőket:

Agykontroll, álomfejtés, asztrológia, horoszkóp, feng-shui, jóslás, mágia, okkultizmus, parapszichológia, reikarnáció és karma, természetfeletti lények, valamint UFO észlelések.

Ezek közül néhánynak valóban nincs értelme, de a többi igen jelentős szerepet tölt be.

"Ha valamit még nem hallottunk vagy nem értünk, attól az még működik."

2012. nov. 14. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!