Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tényleg lesz három napos...

Tényleg lesz három napos sötétség? Ti hisztek benne?

Figyelt kérdés
Nem a világvége, mert az szerintem úgysem lesz .
2012. dec. 13. 23:44
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem lesz. Ha lenne, akkor is csak az egyik oldalon lenne sötét, a másik oldalon világos lenne. Sőt. Ez azt jelentené, hogy mivel a föld megállna, a gravitáció is megszűnne létezni, mindenki elrepülne ki a világűrbe a föld sebességével megegyező erővel...


Ha a bibliai három napos sötétségre utalsz, akkor kérlek olvasd el az erre vonatkozó részt úgy, hogy közben megtanulsz szimbólumokban gondolkodni. A Biblia direkt úgy íródott, hogy csak az értse meg, aki arra megérett. Mindenki más csak a hihetetlenebbnél hihetetlenebb történeteket látja csak... Van olyan része a Bibliának, ami hatszoros illetve hétszeres szimbólumokkal íródott.

2012. dec. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
35%
en azert parazok, hogy esetleg igaz lehet...
2012. dec. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy hiszek. Komolyan van olyan aki elhiszi ezt a maszlagot?
2012. dec. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Még több is sokak fejében!
2012. dec. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 agi91babe ***** válasza:
67%
Én nem hiszem, hogy ilyesmi megtörténhet a tudomány jelenlegi állása szerint. DE! Ez az EZOTÉRIA rovat. Tehát aki nem HISZ, az ne jöjjön ide FIKÁZNI. Az jöjjön, akit érdekel az EZOTÉRIA és van róla véleménye.Fikázni szintén bármelyik öt éves tud. A kérdező nem a fizikát és az Őt körülvevő világot nem ismeri, csupán lehet hogy HISZ valamiben, mint pl egy keresztény ember. Még mindig ott tartunk, hogy valakit az alapján bántunk,amiben hisz? Semmit sem tanultunk a történelemből??
2012. dec. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Agi91babe!

Én hiszem,hogy ha a kérdés az, hogy "Ti hisztek benne?", akkor azt is lehet válaszolni -és indokolni-, hogy nem.

Én hiszem, hogy jó ha minél többen -akár erőteljesen is- érvelnek olyan híresztelések ellen, amelyek másokban aggodalmat, félelmet keltenek.

Hiszem, hogy a hit -akármilyen erős is- nem jogosít fel mindenre. Többszörös gyilkosok állították már, hogy isteni sugallatra cselekedtek. Nem meg- és elítélni, hanem tisztelni kell őket, mert ebben hittek és e hitük szerint cselekedtek?

Az ezotéria (ezo: befelé) a lélek belseje felé irányuló utazást, szűkebb értelemben pedig csak a beavatottak számára elérhető misztikus tudást jelent. Tudást, nem hitet. És semmiképp nem kívülállók ijesztgetését, fenyegetését mindenféle rosszal.

2012. dec. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
en nem hiszek benne... mert ha 3 napig sotet lenne az azt jelentene hogy a nap vagy eltunik arra az idore vagy valami eltakarja!!
2012. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Nem hiszek benne. A cikket, ami ezt híreszteli én is olvastam és tele van fizikai képtelenségekkel. Ahhoz, hogy három napos sötétség legyen olyan dolgoknak kellene történnie, amelyeket biztosan nem élnénk túl, tehát igazából eleve a feltételezés butaság, de az hogy utána minden megy tovább az még nagyobb butaság.


OFF: Egy korábbi válaszolóra reagálva annyit még hozzá tennék, hogy ha a föld megszünne forogni, nem az lenne a legnagyobb baj, hogy az egyik féltekén mindig sötét van.

2012. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Igen, persze jön egy aszteroida, amit aznap fog bejelenteni a NASA, mert nem akartak ezzel addig pánikot okozni, mivel eddig semmilyen módszerrel nem tudják megakadályozni, hogy becsapódjon a Földbe, azt teljesen elpusztítva.

Ezt elhiszed?

2012. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Vargné válasza:
100%

Hogy becsapódik egy aszteroida és ezt eltitkolja a NASA? Igen lehetséges lenne. Két okból is: 1. A pánik elkerülése véget. 2. Mindenki tudja, hogy az űrnek csak egy kicsiny hányadát figyeljük, akkor is, csak a 30 km-nél nagyobb kisbolygót tudjuk észlelni. Elgondolkoztatok azon, hogy mi történne, ha csak egy 20 km átmérőjű kisbolygó becsapódna az óceánba? Hogy megtörténik az biztos, idő kérdése az egész. Lehet holnap, egy év után, vagy 1000 év múlva. Egy biztos, az emberiség még nem készült fel a fogadására. Szinte hallom mit mondtatok, jó majd lesz 1000 év múlva. Én nem vitatkozom, de ezt hallottam évtizedeken keresztül mindaddig, amíg nem csapódott be a Jupiterbe egy üstökös, akkor pedig pánikszerűen összeültek a világ tudósai, hogy megbeszéljék, mit tehetnek a Föld érdekében.

Kijelentem mindenki előtt, hogy semmifajta bizonyítékom nincs arra nézve, hogy ez pont 21-én történne meg.

A három napos sötétségről pedig csak annyit, hogy nem ez lenne az első háromnapos sötétség, amit a Föld átélt. Leírták az egyiptomiak hogy volt, ugyanakkor az indiánok leírták, hogy három napig nem ment le a Nap. Tehát egy ciklikus eseménnyel van dolgunk. Kitérek arra is, hogy nemcsak a Biblia írja le, hogy lesz három napos sötétség. Szinte minden vallás szent könyvébe megjelenik, még az indiánok hagyományában is. A lényeg az, hogy ezt már átélte egyszer (írott időszakról beszélek) és túlélte, tehát túlélnénk mi is. Vagyis talán! Ha megjön az eszünk és leírjuk és terjesztjük, hogyha lesz, AKKOR TÚLÉLED! Mert bármikor is következik be, én nem attól félek, hogy nem éli túl az emberiség, hanem attól, mi lesz utána? Mi lesz azzal a sok millió halottal, akik belehalnak a félelembe? Nos? Meg tudjuk állítani a pestist? Mit tehetünk hát, azt, hogy figyeljük az internetet (mert rengeteg nagyon komoly videó és írás van erről) a lehetőségünkhöz képest felkészülünk és elmondjuk a lehető legtöbb embernek, hogy ha lesz, az még nem a világvége, sem pedig Isten büntetése (egyes vallások sajnos még most is ezt hirdetik), hanem egy ciklikus esemény, amit túl tudunk élni.

Kijelentem, bár 20 évig tanították nekem egyiptomi és indiai tanítok az ezotériát, de ennek ellenére, nincs olyan tananyagom, vagy bizonyítékom, ami azt mondja ez pont 21-én fog bekövetkezni. Ha lenne, megosztanám veletek, mert emberi kötelességem.

De azt is kijelentem, még ha ki is nevettek, én nem nézek át az internet komoly videó anyagain és írásain mondván nem hiszek az asztrofizikusoknak, tudósoknak, akik azt mondják igen talán lesz valami. Hanem felkészülök, élelemmel, ivóvízzel, gyertyával és még sok minden mással, mert jobb félni, mint megijedni. Hát igen! Noé idejében is nevettek sokan. Én csak egyet nem akarok megélni, hogy ha lesz valami és én nem készülök fel, a gyermekeim azt tudják majd mondani nekem: Édesanyám, ha tudtad miért nem készültél fel?

Bármit csak ezt ne!

Az eltárolt élelem nem romlik meg egy darabig, tehát mit veszthetnék?

A világvégére pedig csak azt, minden, amit tanultam azt mutatja: NEM LESZ VILÁGVÉGE 21-én! Sokan azt mondják nincsenek csodák.

De vannak. Mérgezzük a vizet, a földet, az élelmet és mindent, amihez a kezünk hozzá fér.

A csoda az, hogy még élünk. De én hiszek egy nagyobb csodába, hogy az ember végre kimondja elég, és megvédi ezt a csodálatos földet a jövőnek, mert felelősséggel tartozunk és bele kell néznünk gyermekeink szemébe.

Én nem mondom, hogy tegyétek ezt vagy azt. Tegyétek azt amit ti magatok jónak láttok!

Köszönöm, hogy elolvastad.

Tisztelettel

Varga Gyuláné (Erzsébet)

2012. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!