Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy kétféle ateista létezik? Az első csak simán nem foglalkozik semmilyen természetfelettiben, a második pedig vallásként kezeli a természettfelettiben való nemhívést?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 23:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
semmilyen természetfelettivel*
2011. máj. 21. 23:38
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Az én véleményem, hogy: *facepalm*

Csak a hívők mondják az ateistákra, hogy ők is hívők/vallásosak.


Ez egy világnézet, legfeljebb.

Vagy szerinted bélyegeket nem-gyűjteni is egy hobbi?

2011. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is ateista vagyok az "első" kategoriából, csak már sok ateistát láttam az oldalon a "másodikból" akik prédikálnak, evangelizálnak, térítenek, mert az ateizmust egy vallásként kezelik, aminek központi tételei az istenben való nem-hívés, a tudományban való hit és minden vallás tanainak elutasítása.
2011. máj. 21. 23:42
 4/11 dellfil ***** válasza:

[link]

[link]



dellfil

2011. máj. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dellfil ***** válasza:

[link]



dellfil

2011. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én sem foglalkozom vele ilyen szinten, bár érdekel a tudomány meg szeretem is de nem tekintek azért az ateizmusra vallásként. De amúgy a vallásokat is érdekesnek tudom tartani, persze csak úgy, mint pl. egy mesét. Érdekes, jópofa de nem hiszek bennük.
2011. máj. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki nem foglalkozik, az nem ateista, hanem agnosztikus, nem? Én ateistának mondom magamat, képtelenségnek tartok bármi mást, és ha MEGKÉRDEZIK, ezt el is mondom, de térítgetni nem szoktam. Azt meghagyom a vallásosoknak.
2011. máj. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kezeli senki vallásként az ateizmust, mert ez fogalmi képtelenség. Tény viszont, hogy sok ateista számára ateista meggyőződése valami olyasmi, amihez érzelmileg kötődik és amit terjeszteni akar. Erre gondolhatsz, feltételezem.
2011. máj. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az agnosztikus, én úgy tudom az, aki még nem teljesen biztos benne hogy mit higgyen. Szóval az végül is foglalkozik vele.
2011. máj. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hollófernyiges ***** válasza:
Az ateizmus nem vallás, nincsenek papjai és ateista gyülekezetet sem láttam még, viszont átvett pár fura dolgot a kereszténységtől, például a szenteket (Szent Kopernikusz, Szt Galilei, Szt Giordano Bruno akik mártíromságot szenvedtek a keresztényektől) és a fehér köpenyt is eléggé a tudomány (ami természetesen nem azonos az ateizmussal) papjainak miseruhájaként használják.
2011. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!