Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok ; Mennyire...

Szkeptikusok ; Mennyire fontos az életetekbe, hogy ne legyen sors és Isten?

Figyelt kérdés
Akik szkeptikusak, ateisták, mennyire tartod fontosnak, hogy ne egy sors vezérelje utadat ? Mit szolnál, ha rájönnél, hogy ahogy Istenhez viszonyúlsz, Ő is úgy viszonyúl hozzád ? Egy világ omlana össze benned, ha kiderülne előtted, hogy eleve elrendeltetés van vagy valamiféle karmikus adósság, adok kapok ?
2013. febr. 19. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalán nem fontos, csak ha kiderülne, hogy van Isten és ő teremtette mindent, akkor a világot már nem tartanám olyan csodálatosnak.
2013. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A sors nem vezérel, csak vezényel. Isten mindennél jobban szeret, fejre is állhatsz. Eleve elrendelve viszonylag elenyésző számú dolog volt, mostanság olyan látványosan nem is fordul elő ilyesmi, mint réges-rég. A karmikus adósság csak meló, amit nem végeztél el, de el akarsz végezni. Mellesleg már látom a komolyan kőkemény ésszerűséggel dolgozó jóbarátokat, ahogy oltanak, hogy nemlétező dolgok egyáltalán nem fontosak épeszű embereknek! :)
2013. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

Hát igen ha kiderülne biztos életmodot váltanák.

De a földönkívülieknek is nagyobb az esélye hogy léteznek.

Az ilyenekbe nem hiszek: isten, sátán. szellem, démon, dimenziòk.

Az hogy mivel hatalmas az univerzum azt eltudom képzelni hogy valahol mesze egy távoli galaxis egyik bojgóján van inteligens élet. ( Abban kételkedek hogy jártak itt )

Ugy ahogy itt is, máshol is kialakulhatott az élet csak olyan fejletlenek vagyunk e téren hogy az én életemben erre nem fogunk választ kapni. ( Kivéve ha ök fejlettebek és eljönek )

Nem vagyok UFO hívö ezt megjegyezném csak logikusabbnak látom az ö létüket mint az istenét.

2013. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem fontos. Nem tudom, mennyire ismered Kurt Wise-t, de ezt ő mondta:

"Amint évekkel ezelőtt, még egyetemista koromban bevallottam tanáraimnak, ha a világ összes bizonyítéka a kreacionizmus ellen fordul, én leszek az első, aki ezt elismeri, de mégis kreacionista maradok, mert az Úr Igéje erre utal. Nekem pedig itt kell állnom."


Hasonlóképpen vagyok én is, bár nem tudok hinni olyanban, ami tudom, hogy nincs, vagy nem hinni olyanban, ami tudom, hogy van. Ezt úgy értem, hogy attól, hogy kiderülnek ezek a dolgok mindent eldöntő módon, attól én még ne mfogom megváltoztatni az életem. Mire mennék vele? Hiszem azt, hogy ha Isten létezik és jóságos, nem azt lesi, hogy elhiszem-e a gyarló, bűnös, sokszor sokkal rosszabb ember, a pap szavát, járok-e egy neki szentelt házba, részt veszek-e unalmasnál unalmasabb és nem tanító miséken, hanem azt, hogy hogy éltem, hogy viselkedtem embertársaimmal. Ha pedig nem jóságos Isten, akkor nem mindegy, mit csinálok?


Ugyanígy ha kiderülne, hogy létezik a sors, minden megvan írva, akkor az is meg volt, hogy én ebben ne higgyek, vagy nem? Ahogy az is, hogy továbbra sem fogok törődni vele.


Innentől kezdve számomra értelmetlenné és feleslegessé válik a kérdésed is, és a további magyarázat is :)

2013. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Az ilyenekbe nem hiszek: dimenziòk. "


Akkor szerinted maga a tér miből áll ? Mi az idő ? Szted hol vagyunk ?


"Egyáltalán nem fontos, csak ha kiderülne, hogy van Isten és ő teremtette mindent, akkor a világot már nem tartanám olyan csodálatosnak."


Miért nem ? Mit von le az értékéből ?

2013. febr. 19. 21:42
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem az a fontos, hogy legyen. Éltem Isten nélkül is több évig, de olyan vol, mint valami sivár vidék, vagy szemétdomb. Most meg egy virágoskert.
2013. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21:37 igazad van maximálisan.
2013. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem hiszek egyetlen istenben sem, ezért számomra egyáltalán nem fontos, hogy létezik-e isten. Ha kiderülne, hogy tévedtem, hát tévedtem, volt már rá példa az életben. A sorssal ugyanez a helyzet. Egyébként mi az a "karmikus adósság"?
2013. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem, élném tovább az életem, 1 fontos tudással gazdagabban. A szkepticizmus azt jelenti, hogy bizonyíték nélkül nem fogadunk el semmilyen blamázst. Mivel nincs légvár-világképünk, nincs is minek összedőlnie - ez maradjon csak a vallásosok rezortja.
2013. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem nem fontos. És nem tudom hogy van vagy nincs isten. De nem is érdekel isten még nem kereset fel engem én sem fogom őt! Keresni :D
2013. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!