Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok ; Mennyire...

Szkeptikusok ; Mennyire fontos az életetekbe, hogy ne legyen sors és Isten?

Figyelt kérdés
Akik szkeptikusak, ateisták, mennyire tartod fontosnak, hogy ne egy sors vezérelje utadat ? Mit szolnál, ha rájönnél, hogy ahogy Istenhez viszonyúlsz, Ő is úgy viszonyúl hozzád ? Egy világ omlana össze benned, ha kiderülne előtted, hogy eleve elrendeltetés van vagy valamiféle karmikus adósság, adok kapok ?
2013. febr. 19. 20:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vallom magam sem hívőnek, sem ateistának, sem szkeptikusnak... Én létezek és figyelek.


Alapvetően ott tartok most, hogy az sem ingatna meg, ha kiderülne, hogy biztosan létezik intelligens tervezés és az sem, ha kiderülne, hogy nem.


Egyre inkább kezdem azt érezni, hogy egy gondolat elfogadható számomra:


"Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.”


/Einstein/


Tehát, a végső nyugvópont megint csak a hit.


Érzésem szerint itt minden csak illúzió..."Mintha.Mintha.Mintha."

Ahány egyén, annyi féleképpen értelmezett "valóság(?)" - világ.

Tehát, bennem az objektív realitás megkérdőjelezése is megfogalmazódott, ezáltal hogyan is gondolkodhatnék azon, hogy létezik-e sors, karma, mozgató... ?

2013. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#5 Bár a kérdést, nem nekem szántad, válaszolok rá, mert hasonlóan gondolom, mint #1 válaszoló, bár meglehet nem ugyanabból az okból. Világunk csodálatos, de tökéletesnek azért nem nevezném. Ha mindez a véletlen műve, ahogy én gondolom, akkor ez ellen – mármint a tökéletlenség ellen – nem sokat tehetünk, elfogadom és inkább a jó dolgokkal foglalkozom. Ha azonban a világot valamilyen isten teremtette – ahogy te gondolod –, ha az egész valamilyen terv alapján jött létre, ha a mindenség egy tudatos elme végterméke, akkor én már nem tudok ilyen könnyedén átsiklani a hibák fölött. Ha isten nem tud, vagy nem akar egy tökéletlen világnál jobbat csinálni, akkor ez az isten nem tökéletes, nem mindenható, és igazából nem is szeret. Akkor világunk egy középszerű isten középszerű világa, amiben nem sok csodálatos van. Ezért lesz kevésbé csodálatos a világ istennel, mint isten nélkül. Számomra.

Ugyan nem tartozik a témához, de elég gyerekes és ostoba dolognak tartom, egy szubjektív kérdésre adott válaszra adott szubjektív válasz lepontozását. De örülök, hogy pár embernek okoztam néhány boldog percet.

2013. febr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Antimod ***** válasza:

A világ nem olyan, amilyennek "teremtették" (vagy létrehozták, elindították az útján, stb.), hanem olyan, amilyennek MI tesszük. A Föld MI vagyunk, akik most rajta élünk, és a MI döntéseinktől függ, milyen rajta az élet. Én inkább egy gumiszobának tekintem az általunk ismert világot, ahol egyaránt érvényesülhet az emberek jó és rossz szándéka, annak minden tapasztalatával és következményével együtt. Valószínűleg a célja is éppen ez.

Mivel életünknek csak egy szakasza korlátozódik erre a világra, kiváló lehetőség arra, hogy kialakítsuk a szabad akaratunk határait: szembesüljünk a szélsőségeivel, meddig lehet elmenni, hol van az a határ, amit nem ajánlott átlépni, vagy nem lehet súlyos következmények nélkül.

2013. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Jézus :) ***** válasza:

"Isten bennetek van és rajtatok kívül."

Miért akarjátok emberi tulajdonságokkal felruházni? Mert állítólag saját képére teremtette az embert? Hát még mindíg nem világos ez a metafora? A szeretet maga az Isten. Nem lehetsz ateista,ha képes vagy a tiszta szívű feltétel nélküli szeretetre. Mert ekkor elfogadod a másikat. A másik "istenét". Nem lehetsz hívő ha képtelen vagy szeretni. Bennetek van és minednhol körülöttetek, és nem látjátok.


"Jézus mondta: Szomjat oltani jöttem közéjük, de mind ittasan találtam."

2013. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A 11 -es vagyok!

Offolok egy nagyot.


"Jézus :)" Gondolatához talán annyit fűznék hozzá, hogy:


"Isten saját képére" termtette az embert.

Ha, egy percre megállunk, végig gondoljuk, akkor van ez a közhelyes kijelentés, miszerint:


-Szerinted mi értelme az életnek?Mi a feladatod?

-Hát, nem is tudom. Talán hagyni magam után valami "maradandót". (?)


Na most. Ennek fényében, az én tág értelmezésembe az is belefér, hogy Isten saját képére teremtett minket, (feltéve, ha valóban így volt) tehát, nekünk is megadta a képességet a Teremtésre.

Lásd: Művészek, Mérnökök, Kétkezi munkások és sorolhatnám, mert mindenben ott a teremtés lehetősége, ha nem is konkrét anyagi értelemben vesszük az egyén termtményét, mert ebbe szerintem ugyan úgy beletartoznak a szellemi értékek/javak/eszmék/gondolatok is.

2013. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Diavolino44 ***** válasza:
100%

Félek beírni, mert tudom, hogy csak vitába keveredek már megint.

Én a hivő oldalt képviselem.

21:37-es válasszal egyetértek. És nem igazán értem se azt, hogy a szkeptikusok miért csesztetik a hívőket se fordítva. Szóval ez a kérdés feltevés is provokáció. Mivel minden Isten bizonyíték az idők folyamán meg lett cáfolva ezért teljesen felesleges erről vitázni. Valakibe bekapcsol egy ösztön valakiben nem. S miért lenne jobb az egyik a másiknál.

22:46 nak is ment a zöld kéz.

Egy valamivel én azért vitatkoznék,( bár ez rossz szó mert koránt sem szeretnék vitába bonyolódni. )

Objektív realitás nincsen. Mivel nem létezik egy biztos pont az univerzumban. Ezért nem lehet arról beszélni, hogy valami objektív. Miden szubjektív, csak maximum mindenki egyet ért vele. Pl. az ég kék

„Adjatok egy fix pontot, és én kifordítom a sarkaiból a világot.”

2013. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Akkor kedves hívők! Milyen karmája vagy istennel való viszonya van egy 7 perces csecsmőnek akinek az anyja drogos volt és a gyermeke is függőként született majd élt kemény 7 percet?!

Mikor ezzel indokoltam a nemleges válaszom mikor 1 pap megkérdezett hiszek-e, kiküldött a teremből!

2013. ápr. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!