Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy ünnepli a karácsonyt egy...

Hogy ünnepli a karácsonyt egy fanatikus keresztény?

Figyelt kérdés
Valaki feltett egy kérdést, hogy ateisták miért ünneplik a karácsonyt, merthogy az Jézus szülinapja, meg ilyesmi. Függetlenül attól, hogy a kérdés talán troll volt, engem komolyan érdekel, hogy mit csinál karácsony este egy mélységesen vallásos, krónikus keresztény? Ül és Jézusra gondol? Komolyan nem tudom. Most csak a legbrutálisabb, elvakult hívők érdekelnek, egy sima, vallásos nagymama minden családban van. :)
2011. nov. 21. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Akkora karácsonyfa, mint a lakásuk belseje: kb. 3méter.

A karácsonyfa díszek sem kínai gömbök, hanem vagy egyszerű kézzel készült díszek, és/vagy Jézus/angyal figurák. Biblia az asztalon alap, kapcsolódó tárgyak alap. Adventi koszorú alap. A vallás dolgokról beszélnek a családdal. Áldást is mondanak. Esetleg egykét idevágó részt felolvasnak a bibliából.


DE AMI FONTOS,

hogy ezen felül a templomban is ott vannak, díszt visznek, süteményt, ima, éjjel, aztán kijönnek a templomból mintha mise történt volna...


Szerintem :)

2011. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Így igaz, a díszek többsége jézust és angyalokat ábrázol, meg valami szűzmária dísz is van. Akkor ugye Biblia kéznél van, akkor ugye asztali áldás, vallásról beszélgetés főleg jézus születéséről. A legnagyobb fanatikusok ezt minden évben alaposan kivesézik. Akkor ugye templomba járás stb...
2011. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Engem sokan fanatikusnak bélyegeznek itt a GYIK-en, mi családi körben szoktunk karácsonyozni, és nem ünnepeljük Jézus születésnapját. A gyermekek miatt veszünk fát, de gyökereset, amit karácsony után kiültetünk a kertbe. Eddig szerencsénk volt mert megmaradt... ;-)


Bibliáról és Jézusról minden nap beszélgetünk a gyermekekkel, de nincsenek megkeresztelve, és csak akkor jönnek velem a gyülekezetbe, ha van kedvük. Majd felnőttkorban dönthetnek arról, hogy melyik utat választják. Nem pártolom a vallásosságot, sokkal inkább hiszek a példamutató hívő élet nevelő hatásában.


Üdv. Péter

2011. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem ünneplünk karácsonyt, Jézusról elmélkedni, ki az igazság, csak egy olyan ünnepen, melynek alapja egy hazugság, miszerint akkor született nem logikus. Jézusról nap mint nap beszélgethetünk, és meg is szoktuk tenni. A karácsony éppolyan nap, mint a többi. A gyerekek szoktak kapni ajándékot karácsony környékén, de nem feltétlenűl szenteste, és gyakorlatilag csak azért, hogy ne érje őket támadás és ne érezzék magukat rosszul az óvodában, vagy az iskolában, ha megkérdezik, hogy te mit kaptál karácsonyra.

Az igazi ünnepeket megtalálhatod Mózes III. könyvében, mely a tavaszi ünnepek, mik Krisztus első eljövetelének kivetítései voltak, (páska, kovásztalan kenyerek ünnepe, zsenge kéve megáldoztatása, pünkösd)illetve az őszi ünnepek, (kürtzengés ünnepe, nagy engesztelési nap, azaz ünnepek ünnepe, sátoros ünnep) melyek a második kivetítései az eljövetelének. Ami nekünk még ünnep, az a teremtés ünnepe minden héten szombaton, mikor nyugalommal, a családdal, munka nélkűl töltjük az ünnepet, a nyugalom ünnepét.


Üdv: L

2011. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok!


Én mind fundi, úgy tartok karácsonyt mint Krisztus!:)))


Ettől függetlenül van karácsonyfa, és ajándék a gyerekek miatt. De csak a gyerekeknek! Attól függetlenül tudják, hogy miről szól az egész, és látják mind a két oldalát ennek a dolognak, és majd ha odakerül a sor, illetve akkorák lesznek majd eldöntik saját maguk mit és hogyan szeretnének ünnepelni.

Ettől függetlenül megyünk a nagymamákhoz is.


Ilyen erővel lehetne a muszlimokat is, a buddhistákat is wiccákat is, az ateistákat is(!) és még sorolhatnám...támadni, akik olyasmit tartanak, vagy éppen nem tartanak ami a közizléssel nem egyezik! Azokat az embereket már nem is lehet elfogadni!?? Azzal, hogy ki hogyan és miért tart meg egy ünnepet, vagy nem tart meg egy ünnepet, csak azért mert ez a szokás, úgy gondolom, hogy mindenkinek a magánügye.



Előre is áldott, békés karácsonyt nektek!


Üdv: egy nagyon fundi!!!

2011. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem az az igazi fanatikus aki az egész adventi időszakban minden hajnalban elmegy roráte misére.
2011. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden ember próbálja megtalálni helyét a világban. Valaki az ateizmusban talál megoldást, valaki a buddhizmusban, más a hinduizmusban, valaki a katolicizmusban, valaki a Bibliában. Mindannyian, kik itt vagyunk nagyon szeretnénk tudni, hogy honnan jöttünk, és hová tartunk. Ez mindenképp összeköt bennünket.


Biztosan akarjuk tudni az igazat, hogy nincs a halál után semmi, avagy létezik mennyország, van-e pokol? Mi az igazság? Mindannyian meg vagyunk győződve a magunk igazáról.


Én azt mondom, hogy Krisztus él, létezik, és velünk van a világ végezetéig. Hiszem, hogy a próféciák, melyből több száz van, róla jövendöltek, róla, az első illetve a második, nagy eljöveteléről. Hiszem, hogy ő az út, igazság, és az élet. Minden vágyam, hogy csak egy picit abban az igazságban lehessek, mely ő maga. Számomra a karácsony a gyerekkorom legszebb napja volt. Csillogott villogott minden. Egy nap csak rólam szólt, és a nővéremről. Felnőttem. Mindaz, kik ott álltak mellettem, mára már nincsenek ott. Felnyitottam a szemem, és tudom, hogy az, akit akkor ünneplünk, nem akkor született, az akinek semmi földi java nem volt, annak nevében ajándékokkal halmozzuk el egymást, rengeteg pénzt költünk egymásra, szeretteinkre, pedig ő maga mondta, hogy ne azt halmozzuk el minden jóval, kit szeretünk, hanem azt, ki gyűlöl minket. A szeretet ünnepe, de egymást szeretjük akkor is, pedig ellenségeinket kellene legalább egy napig, ha már Krisztusra emlékezünk.

Csillog villog minden, pedig születésekor csak az a csillag csillogott, villogott.


Hogyan ünnepeljek olyan ünnepet, mely az egy igaz emberről szól hazugság köntösben? Hogyan ünnepeljek, mikor az emberi történelem ahogy Krisztus urunk mindta: "a nagy nyomorúság" idejében él? Az elhitetés, a megtévesztés ideje ez, melyben nem sokan állhatnak meg. Ahogy bemutatkozott ő az ebben az időben élő embereknek, ő az: "Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete"

Itt áll az ajtó előtt és zörget. Nyissátok meg az ajtót, hogy veletek vacsoráljon, kérlek titeket! Ő már megszületett, hiába ünneplem. Feláldozta magát mindazokért, kik őbenne hisznek örök életük legyen.


Miért vagyok elvetemült fanatikus, mikor abban hiszek, kinek nevét ünnepli az ország? Azt szokták mondani, hogy keresztény ország vagyunk. Ez abban nyílvánul meg, hogy emberek rendelkezéseit, parancsolatait, ünnepeit követem? Nem abban, hogy próbálok Krisztusra nézni? Ehhez kivágott, avagy műanyag fát kell állítanom a szobában? Rahedli ajándékokkal kell elhalmoznom azokat, kiknek amúgy is adok és adhatok ajándékot? Nem értem... Az 1850-es évekig Magyarországon azt sem tudták az emberek, hogy mi az a karácsonyfa, mert nem is volt szokás...

150 évre rá ferde szemmel néznek rám, mert nem érdekel...


Üdv: L

2011. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül, hogy én másként közelítem a Karácsonyt, szép, egyenes, igaz írás volt, kedves L. Krisztusban jelen van. Egyetértünk.
2011. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Sajnos nem vagyok elég fundi keresztény.

De ha fundi lennék karácsonykor minden szomszédhoz becsengetnék és hírdetném Jézus evangéliumát.

"Másokat pedig rettentéssel mentsetek meg, kiragadva őket a tűzből"

2011. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

ma 21:41!


És az is írva van, hogy ne járjatok házról házra. Lk 10,7

2011. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!