Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy buddhista nem ünnepli meg a karácsonyt akkor azt elfogadják, de ha egy "fanatikus" keresztény nem tartja meg, akkor őt elítéli az emberek többsége?

Figyelt kérdés

A bibliára hivatkozva és arra, hogy ennek nincs igazság alapja, márpedig Krisztus az igazság!

Ráadásul nem jehova tanúja, csak úgy gondolja, hogy nem helyénvaló dolog állni és csodálni a karácsonyfát, és "várni a jézuskát"...


Kultúrált és értelmes válaszokat várok, előre is köszönöm!


2011. dec. 27. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én még ilyet nem tapasztaltam. Valószínűleg közrejátszik, hogy ez egy keresztény nemzet, ahol a keresztény ünnepeknek van hagyománya, és inkább azt ítélik el (mivel az ember hajlamos a megszokottól eltérőt elítélni), aki nem ünnepli a karácsonyt. Ha viszont kiderül, hogy az illető buddhista, akkor azért toleránsabb, mert elfogadja, hogy neki mások a szokásai.
2011. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem így kell felfogni.A karácsony a szeretet ünnepe,a fát gondolom nem akarod imádni, gondolom jézuskát nem várod. Amúgy Jézuska már felnőtt,komoly férfi lett.Úgyhogy ilyenkor nem vallási dologra kell gondolni, hanem a szeretteinkre.
2011. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Egy buddhista már több dolog miatt sem ünnepli a karácsonyt... PL soha nem vágna ki egy fát és vinné be a házába, mert tisztelik a természetet.

Másrészről egyszerűbb az olyan embereket elfogadni, akik nem ítélkeznek, mint az általános kereszténységben, ahol kijelentik hogy más vallás nem létezik és aki nem ezt követi az bűnös.

Bár nekem egy ismerősöm (aki buddhista) mondta, hogy nem ünnepli a karácsonyt, viszont ha lennének gyerekei, családja akkor ez valószínűleg változna...

Én nem ítélem el azt a keresztényt sem aki nem ünnepli...az emberek többségét kicsi korában keresztelték meg...nem dönthetett...és ha felnőtt fejjel így látja jobbnak, úgy érzem, joga van hozzá.

2011. dec. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!