Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a babonás képessége...

Igaz, hogy a babonás képességet örökölni lehet?

Figyelt kérdés

Barátommal mentünk szórakozni. Ő egyszercsak megállt az út közepén és egy kóbor cicára mutatott a sarkon és azt mondta, hogy most menjünk vissza, kerüljük meg a házat és úgy menjünk kerülővel a buliba. kérdtem miért ? Azt mondta, hogy ez amolyan babona. Nem akarja, hogy hazafelé ezért elüsse egy piás autós.


Meglepedten mondtam neki, hogy ő diplomás mérnök, miért hisz ilyenekben ? Azt mondta, hogy tudja hogy nincsen racionális alapja, de mivel nem ismerünk mindent, lehet hogy még ezt sem értjük. Különben is ezeket a babonás hajlamokat örökőlte vidékről felköltözött szüleitől, így már nem tud megszabadulni ezektől. Van ilyen ? Te is ismersz ilyen öröklött hajlamot?


2013. márc. 14. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
NEM öröklés, hanem bele nevelés, és a gondolkodás hiánya.
2013. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd?
2013. márc. 14. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
De hisz kifejtette.
2013. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Örökölni et nem lehet. Ezt csak az amúgy is erősen babonás szülők nevelték bele a gyerekükbe, és mivel úgy nőtt fel hogy az anyja és apja mindenben a babonát látta, így akaratlanul is belerögzült a gyerekük agyába is.

Én nem vagyok babonás, de például én gyerekként az apámtól láttam mindig, hogy a létrát kikerüli nem megy el alatta. Ha építkezés volt, és gerendák voltak akkor sem ment el alatta. Na ezt én is csinálom, nem tudatosan..Ha létra vagy építkezés van kikerülőm.. Babona szerint létra alatt elmenni nagy szerencsétlenség..

2013. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na ezt a létrásat mindjárt kipróbálom és ha negyed órán belül nem írom le ide,hogy mi történt,akkor hívjátok a mentőket,a rendőröket és a tűzoltókat.
2013. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

22:51-kor nekem sem akadna jobb dolgom, mint létrák alatt mászkálgatni. :DD

Egyébként ahogy az előttem lévők írták, az ilyet nem öröklik. Lehetetlen. Minden ember, hogy is mondjam..nagy tudással születik, amit általában előszeretettel nevelnek ki belőle. De ebbe most ne menjünk bele:) A lényeg hogy mindenki SAJÁT MAGA dönti el, mi a véleménye a dolgokról, és nem hiszem hogy egy kisgyerek pl. ha meglát egy fekete macskát, azt magától közvetlenül összekötné a balszerencsével. Az ilyeneket sajnos belenevelik az emberekbe, akik maguk is félelemben élnek, mert őket is ebbe nevelték..

Csak elszomorít ha megpróbálok belegondolni hány ember keseríti meg ezzel feleslegesen a saját és mások életét...ezért ha lehet nem teszem. :)


Juj, mégis honnan indult ez az egész babona-dolog? Fogadni mernék hogy aki ezt elterjesztette el akarta vakítani az emberiséget az élet szépségeitől.. És ha szétnézünk, el is mondhatjuk hogy javarészt elérték a céljukat.

De már megint ezen gondolkodom.:D Valaki amúgy, aki babonás, belegondolt már hogy mi történik akkor ha egyszer, legalább egy pár napig ellentmond a szokásainak?


Az emberi hit amúgy hihetetlen dolgokra képes. Még soha, semmilyen esetben sem történt velem baleset, szerencsétlenség, ha továbbmentem miután megláttam egy fekete macskát, átléptem valaki keresztbe tett lábán, átmentem a létra alatt vagy istentudja még milyen babonák vannak, mert tudtam hogy mind emberbutítás. Ha viszont bizton hiszed, hogy veled meg fognak történni azok a dolgok amiktől félsz... A hitedet próbálják meg ellened fordítani. Mondd meg a barátodnak, hogy ha szabad akar lenni, magában higgyen, ne mások véleményének. :)

2013. márc. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!