Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek lehet a másik...

Szerintetek lehet a másik elméjében olavsni? Én szeretnék magamnak ilyen képességet. Ha valaki képes rá, megírhatná privátban hogyan lehet szert tenni ilyen képességre.

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 19:26
1 2
 1/18 Zsizsik666 ***** válasza:
2012. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Azt, hogy te a fejedben hallani fogod, amit a másik ember gondol magában, felejtsd el, ilyen nincs. Elégedj meg annyival, hogy egy ember gesztusairól és mimikájáról sokkal több mindent le lehet olvasni, mint amit egy átlagember képzel, de ehhez érteni kell. Lehet tanulni elméleti úton is (pl. pszichológia), de ha olyan a munkád, hogy gyakran kommunikálsz és sok emberrel, akkor is fejlődhet a képességed.


De ez nem más, mint az emberismerés, nincs benne semmi ezoterikus hókuszpókusz.

2012. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 SSJGoku ***** válasza:
nem sajnálom
2012. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Sokat néztem a Dynamót és most profin olvasok a gondolatokban. Dynamo beavatott a titkaiba.
2012. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 wwe aj ***** válasza:
83%
Ne akard. Mert néha nemjó. Gondolj bele ha tudnád hogy a pasid mit gondol, több a rossz gondolat mint azt te gondolnád.
2012. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 MRC31 ***** válasza:
26%

Cáfolom, hogy nem létezne. Ez a Dynamo vagy ki, nem tudom ki vagy micsoda, ritkán nézek filmeket, ha netán olyanra gondoltok, hogy más fejében úgy olvasni mint egy újságban olyan tényleg NINCS. De olyan, hogy ráérezni, hogy mit akar mondani bizonyos személy akivel nagyon szoros kapcsolat áll fenn - elképzelhető, de nem irányítható vagy van vagy nincs és ritkán, nem úgy, hogy akarod, hogy na beleolvass mások fejébe. Mert ezzel akár csúnyán vissza is lehetne élni. Továbbá nem lehet bárhol bármikor és bárkivel és bármennyiszer megtenni ezt. Az is lényeges, hogy az illető rá tud-e hangolódni másokra, de ez nem csak előny hanem átok is, mert átérzed a fájdalmait is ami közel sem kellemes élmény.


Nagy ritkán kapok ilyen megérzéseket, szóval nem elméleti hablaty részemről, de én józan paraszti ésszel úgy kezelem ezt, hogy az adott személlyel közel azonos frekvencián rezgek csak ezért jöhet létre. Más típusú ember esetén nem működik érthető okokból.

2012. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Ja, hogy szeretnél magadnak ilyen képességet.

Én meg repülni szeretnék és tudom, hogy nekem jutott először az eszembe, ezért biztos hogy valahogy meg tudom szerezni a képességet.

2012. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Nincs ilyen képesség, bocsi.
2012. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

"[...] hogy az adott személlyel közel azonos frekvencián rezgek csak ezért jöhet létre [...]"


Kedves MRC31, ebből a félmondatokból arra következtetek, hogy te hajlamos vagy áltudományos körítést kitalálni az általad észlelt jelenségeknek. Ez pedig a beleképzelés gyakori mellékhatása. Mit gondolsz? Nem lehet, hogy csak a véletlenek játszanak veled, vagy te nem ismersz bizonyos jelenségeket?

2012. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 x) ***** válasza:
93%

A gondolatolvasás nagyon is valós dolog csak semmi köze az ezotériához. Pszichológia, megérzések és találgatás. Sokadik ilyen kérdés, és sokadjára fogom leírni ezt a választ is.

Szóval azt hiszem például Danny Blue csinálta ezt a mentalista trükköt egyszer. Megszólított embereket egy bevásárlóközpontban nyáron és csak annyit kért tőlük hogy gondoljanak egy helyre ahol most nagyon szívesen lennének. Na most tudni kell hogy az emberek 80-90%-a egy vízpartot képzel el (Magyarországon legalább is). Szóval jön a duma hogy "egy vízpartot látok.." közben figyeli az emberek reakcióját és pár pillanat alatt már változtat is ha mégsem az vízpart lesz a nyerő. Mondjuk "Nem, nem. Hegyeket látok..." (a második legnépszerűbb.) Aztán megpróbálja leszűrni a kontinenst vagy országot, itt is van kb 2 lehetősége megkeresni a helyes választ mielőtt gyanítani kezdik hogy találgat. Aztán ha megvan a kontinens akkor meg már a legnépszerűbb üdülési hely következik a környéken és bele is láttunk az emberek fejébe. És ez az ami lenyűgöző a mentalisták világában, hogy a megérzéseikből, az emberek viselkedéséből, öltözékéből, stílusából kitalálják ezeket. De ezt akkor sem nevezhetjük gondolatolvasásnak. Persze a profik ezt beavatott emberekkel csinálják (ha van pénzük rá) de van aki élőben is el tudja veled hitetni hogy olvas a fejedben. Ha pedig nem sikerül akkor növelni kell az ember egóját. Erre a legjobb a "nagyon nehéz belelátni a fejedbe, különleges személyiség vagy.." stb.

Ennél még elképesztőbb amikor egy számot kérdez valakitől a gondolatolvasónk, mondjuk 1-20-ig, vagy hogy hány évesen volt először szerelmes stb. A kezével egy skálát mutat, szépen lépdel fölfelé számonként. És pusztán az alany nagyon apró rezdüléseiből, pupillatágulásából meg tudja mondani hogy melyik a helyes szám. Például akármennyire uralkodunk magunkon a szemünkkel akkor is a helyes szám irányába nézünk. Mondjuk ha a szám amire gondolunk a 16, akkor 10-nél még azelőtt elkezdünk fölfelé nézni hogy a gondolatolvasó feljebb mutatna a kezével mert tudjuk hogy még föntebb van a helyes szám. Rengeteg múlik a testbeszéden.

2012. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!