Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kereszténység ellenzi a...

A kereszténység ellenzi a buddhizmust?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok, nehezen állok át más vallásra, de ráébredtem, hogy a buddhizmusban is rejlik valami jó dolog, viszont tudom, hogy a kereszténység is segít az életben. Nem szeretnék a kettő közül választani, így hát úgy döntöttem, hogy mind a kettőben hinni fogok. A gond csak az, hogy nem találok a bibliában olyan fejeztet, ami a buddhizmust tiltaná. Viszont van egy olyan rész, ami tiltja az ezotériát:

Mózes V. könyv 18. fejezet:

10. Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11. Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12. Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.

13. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14. Mert ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.

Mózes III. könyve 20. rész:

6. A mely ember pedig az ígézőkhöz és a jövendőmondókhoz fordul, hogy azok után paráználkodjék, arra is kiontom haragomat, és kiirtom azt az ő népe közül.

27. És akár férfi, akár asszony, hogyha ígéző vagy jövendőmondó lesz közöttök, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon; vérök rajtok.


Valahol van még, de nem találtam meg, ahol konkrétan a horoszkópot, tarot kártyát, asztrológiát, jövendőmondást, tenyérjóslást és a szeánszokat, na meg a médiumot, okkultizmust, spiritizmust tiltja a biblia.


A buddhizmus tulajdonképpen sokkal nem épül másra. Mennyire nem illik össze a két vallás? Van esély egyszerre kettőben hinni úgy, hogy közben meg sem tagadom azokat? Megbocsájtható bűn lenne a buddhizmus vallása a kereszténység mellett?

Hallottam egy, s mást a buddhizmus vallásáról, a mesterek képességeiről és úgy érzem, hogy egy mesterrel találkoztam, aki arra vár, hogy tanítson, mert ez a feladata ebben az életben. Megtanultam anno az auralátást és megnéztem neki az auráját: egy hatalmas glória van a feje fölött nagyon erősen sárga színe van, szinte egy szent ember. Nem akarok belekezdeni úgy, hogy közben ellentmondjak a számomra legszentebbnek: Istennek és Jézusnak, avagy a kereszténységnek.

Én is érzem, hogy van bennem elég hit, hogy összhangba kerüljek a világgal, a Földdel, az univerzummal és valahogy úgy érzem, hogy van elég erőm akár köveket is megmozgatni. Akik tudják mire gondolok azok érteni fogják. ;)


Ha választani kell, akkor maradok a 0-ban született vallásnál.


Segítsetek kérlek!



2013. márc. 26. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
A buddhizmusnak SEMMI köze az ezotériához, a jövendőmondőkhoz meg pláne. Jesszusom....
2013. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Bizony, hagyd el a hókuszpókuszokat és inkább az elmédet pallérozd. Ha ez megnyugtat, Jézus és Buddha szavai között nincsenek olyan nagy különbségek.
2013. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni, nyilván ellenzi egymást az összes vallás, mivel a saját tanait tartja egyedüli igazságnak. Ez ilyen: A tesco ellenzi az auchan-t?
2013. márc. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos a keresztény vallások minden mást elleneznek, sőt régebben még egymást is .
2013. márc. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hiszek egy kicsit mindkettőben.Nálam megfér egymás mellett a két dolog.

Az a lényeg,hogy jól bánj az emberekkel.Ha a lelked tiszta és tele vagy szeretettel,akkor mindegy,hogy miben hiszel,ha lesz végítélet,akkor az a döntő,hogy hogyan bántál másokkal.

2013. márc. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység nagyon szűk látásmódú vallás sajnos. Ezért persze, egy csomó elv és hitrendszer nem fér bele a kereszténységbe, ami pedig a buddhizmusban benne van. Ezért nem is szeretem a keresztény vallást. Mert abban hisznek az emberek, amit megkövetel a vallás. Pedig elöbb kéne hinnünk, és aztán vallást választanunk, vagy esetleg egy sajátos vallást.

Így tehát, a kettős vallás eléggé eltérő. Mit gondolsz, az egyik vallás csak az igazságot rejti, a másik pedig csak a hazugságot? Ha feltetted ezt a kérdést, akkor benned is bujkál valami, hogy mi van akkor, ha.....ha esetleg.....igazuk van más vallásnak is?

És mit még nem beszéltem arról, hogy valóban mi az igazság, a teljes igazság, ami úgy van, ahogy. Mert ezt egyenlőre nem kell tudnia az emberiségnek, és nem is ez a lényeg.

Legyél a magad ura, bízzál kicsit önmagadban jobban, és ne a vallások adta törvényekben. Ilyen szempontból nekem is kevert vallásom van, ha úgy tekintjük, bár szerintem ez rossz megfogalmazás. Hiszek dolgokban, amik itt megtalálhatók, máshol pedig nem, máshol elvetik.

Sosem olvastam a bibliát, mert amit hallottam róla, az alapján nem akarom megismerni, bár azt mondják, érdemes elolvasni, mert azért vannak benne jó dolgok. És azt is mondták nekem, hogy a Biblia nagyon jó, mint MESE. De az igazság - vagyis, hát most beszéljünk esetleg ezotériáról, mert a buddhizmusban nagyban megtalálható az - sokkal többrétűbb, mint ahogyan a bibliában olvasni lehet, és ezt SZÍNTISZTA TAPASZTALATBÓL MONDOM.

Szóval ha akarsz választani, válaszd a magad hitrendszerét. És a hit, meg a gyakorlat - ami teszem hozzá, a buddhizmusban sok energiára épülő gyakorlatok vannak, meg még rengeteg minden a lexikai tudáson kívül - ....szóval, a kereszténység hitrendszere, egy száraz anyag, amit megkövetelnek, hogy tudj, de azon kívül, hogy azt mondják, hogy IMÁDKOZNI KELL, semmit többről nem tudok, ami a lexikai tudáson túl mutatna. És az utóbbiért, elnézést kérek, ha nincs igazam, mint mondtam, nem ismerem nagyon a kereszténységet. Csak kicsit, mert olyan suliba járok, és tudom, mennyi zagyvaságot hordanak össze. Ráadásul, a fent említetteken kívül elég egyrétű, és unalmas is nekem a kereszténység.....na mindegy, nem megyek bele, asszem még tudnék ide egy egész regényt írni, és elnézést, kicsit belementem a kereszténység lealacsonyításába, pedig nem akartam, csak arra akartam rámutatni, hogy......amit fenti sorokban írtam :)

2013. márc. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, még valamit hozzáfűznék...

Egyik filmbe megkérdeztek egy lányt, hogy miért nem hisz a vallásban (vagy hogy miért nem foglalkozik vele), s ő valami ilyesmit felet:

A vallás (mármint a kereszténység) túl komoly. Folyton csak a szenvedésről, a bűnökről szól. És, nem mondom, hogy más embereknek sem kell ez, mert nem karok mások helyett nyilatkozni, de hogy nekem nem kellenek ezek a bűnök, tiltások, krisztus szenvedése, az biztos. Tudom azért jól, hogy vannak olyan lelkészek, akik sokszor beszélnek boldogságról, és tudják, hogy hogy vonzzák be az emberek a jót (vonzás törvénye), de én most általánosságban a kereszténységről beszéltem.

A másik dolog, ami eszembe jutott, az ezotéria, hogy a biblia bűnnek tartja. Itt is az a szitu áll fenn, hogy elolvassuk a bibliát, amit találunk benne, azt elhisszük, s ha még a biblia szerint is élünk, az meg még rosszabb (az én látásmódom szerint) De igen, elismerem, a bibliában is vannak rendkívül szép, és hasznos szövegek, amik segítenek az embereknek, de ellenkező típusúakból is van rengeteg.

Annyit még az ezotériáról, hogy: ha hülyeséget írok, elnézést, nem tudom, mi az ezotéria, vagy a spiritualitás fogalmaknak a pontos magyarázata, de én a következőként mondom róluk Az élet, a földi világ több szinten létezik. Az egész áthatja egy energia, egy szellem, egy irányító (Isten). Az emberek érzékeit (a hatodikat is, meg aztán felfele, a többit is) nagyban befolyásolják az energiák, amik szintén körülveszik az embereket, amik léteznek, mint egy burok a testük körül, és energiaközpontok a testükben. Ugyanígy a növény és a természeti világnak is megvannak az energiái, a mozgató rugói. Bizonyított tény, hogy minden energiából van. Ha felbontjuk az atomot, a molekulát, akkor a végeredmény energia. Minden abból áll.

Az ezotéria számomra ezt jelenti. Ha valaki varázsol, mint ahogy írtad:

"Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11. Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12. Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled."

Húúúú, most olvasom......mind utálja az úr??????? Lehet, mégse olvasom el a bibliát :D Majd meglátom. Mind Isten gyermeki vagyunk, Azért jöttünk, hogy fejlődjünk, Isten mindenkit szeret........

Na szóval, a varázslás, az energia irányítása. Ha leszülettél a földre, akkor már varázsoltál. Mindenki varázsolt már. Csak nem tudatosan, nem fókuszáltan, nem bizonyos célra, és a legtöbben nem abba fektették a varázslatuk erejét, hogy valami csodás dolgot hozzanak létre az életükben, hanem pont hogy rossz irányba fordítják azt. Ez mind a vonzás törvénye. Az megint más, ha rossz dolgot csinálsz varázslattal, átkot, másoknak akarsz ártani, de gonoszság mindig is volt a földön. A varázslás az erő irányítását jelenti, az nem gonosz dolog. Mindenki varázsol, ahogy mondtam, csak a legtöbben nem tudatosan teszik, és nem is tudják úgy összegyűjteni a saját erejüket, hogy valamit alkossanak az életükben.

Ha azt mondod, hogy a varázslat rossz (meg a boszorkányok, jövendőmondók, igézők), akkor olyan, mint ha a késre mondád, hogy rossz. A késsel ölni is tudsz, de kenyeret is tudsz vágni vele az éhezőknek. A kés egy eszköz, ahogy a mágia (varázslat) is, jóra, meg rosszra is tudod használni.

.........azta :) mondtam, hogy regényt tudok írni :D

De írj privit nyugodtan, ha kikéred még vmiben a véleményem :D

2013. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 feketepeter ***** válasza:
100%
nem hiszem, hogy rajtad kívül bárki más meg tudná válaszolni a kérdésedet.
2013. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mayan125 válasza:
83%
Szerintem az ember abban hisz, amiben akar. Erőltetve semmi nem jó. Mindenki járja a maga útját, legjobb belátása szerint.
2013. márc. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Antimod ***** válasza:
100%

Az utolsóhoz társulok, a magad útját járd, ha teheted, ne szűkítsd le a gondolkodásodat különféle dogmákra.


Ha tényleg láttad az aurát, akkor gondolkozz el a következőn: kinek a műve? Az aura úgy hozzánk tartozik, ahogy a szív vagy a máj. Jézus miért tiltaná, hogy mélyebben foglalkozz ezekkel a jelenségekkel? Ugyanúgy a természet része, mint az ultrahang, vagy bármi, amit mindenki érzékelni tud.

2013. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!