Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz az ember...

Szerintetek mi lesz az ember lelkével miután meghal?

Figyelt kérdés

A világban kóborol, vagy mi?

Tudom, biztos vannak olyanok, akik azt mondják, hogy semmi, de én a másik "oldal" gondolatait szeretném meghallgatni. Fura, hogy ilyet kérdezek, mert Ateista vagyok, igaz az ateizmus csak Isten létezését zárja ki, azt nem, hogy mi történik halál után.



2013. ápr. 1. 23:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Először kellenek feltevések, hogy azt aztán be lehessen bizonyítani...

Az utolsónak van igaza!

2013. ápr. 3. 11:28
 12/17 anonim ***** válasza:

Amit én írok nem feltevés, hanem megtapasztalása és értékelése a léleknek.


mivel bizonyítható az, hogy van lélek a testben? - és ami eltávozhat úgy is, hogy az illető még él, hanem is aktív csak vegetál komában.


Van egy sejtkupac ami test. Minden egyes sejtnek van saját energiája amivel szorosan kötődnek a többihez, és van saját tudata a sejtmagban.


De ez még kevés az élethez hiába van egy agyi központ és működik szép lassan az nem jelenti azt hogy aktiv, élőn mozog és gondolkodik vagy tudomása van arról, hogy ő létezik.Ezt a állapotot akkor lehet látni és érzékelni is amikor valakit visszahoznak a klinikai halálból de megkésve a szív ugyan beindul de a lélek már eltávozott belőle.


Mi akkor ez a lélek ami nem található az ilyen típusú komásnál, viszont ezzel ellentétben érzékelhető egy agyhalottnál még is? Miért él akkor az agyhalott hisz elpusztul az agy töbségi állománya?

2013. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

bocsi elpöccintettem---Miért élő még akkor az agyhalott koma állapotban, hisz elpusztul az agy többségi állománya?

Mert amikor megmentették a lélek a testben maradt.


Mi akkor a lélek? két lélek van a testben a test-lélek és a gondolati-lélek. az egyik az idegrendszer energia hálózata a másikat a kinaiak találták 5000 éve és azóta is szurkálják, többet nem tudva róla, mint hogy meridián energia hálózat,- aminek a lefércelődési pontját (ezt se tudják) szurkálgatják tűvel.


ez a lélek képes túlélni a test halálát, ezen a lélek szálakon születik az érzelmi feszültségű, színezetű gondolat. az agy csak testműködést vezérlő egység és memória-- az agy segítségével van múltunk és van jövőnk és fantáziánk. A fehér gondolati -lélek időtlen.

2013. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves 30%-os... Te most valami óriási halandzsát hordtál itt össze.

Először is, a helyesírásod borzalmas.

"Minden egyes sejtnek [...] van saját tudata a sejtmagban."

Ezt a hülyeséget nem tudom honnan vetted. Egy sejtnek nincs tudata.

"Miért él akkor az agyhalott hisz elpusztul az agy töbségi állománya?"

Képzeld, nem a lélek miatt, hanem mert az alap testműködési funkciókat még ellátja az agy.


Ha a tűvel szurkálás alatt akupunktúrára gondolsz, egyáltalán nem a lélek bármilyen formáját szurkálják, hanem stimulálnak bizonyos területeket. És pontosan tudják, hogy miért pont azt a pontot szúrják. Köze nincs a lélekhez.


Az válaszod többi részét pedig nem is értem, így bele sem tudok kötni...

2013. szept. 15. 13:01
 15/17 anonim ***** válasza:

tudod kérdező csak akkor kérdezz a lélekkel kapcsolatban ha Te nyitott is vagy és gondolkodni is képes vagy. a helyesírásom pedig azért vacak olykor mert az unokámtól egy öreg számgépet örököltem a billentyűzeten egyáltalán nem látszanak a betűk se. aztán ide-ide ülök egy-egy kis időre csak pihenni, mert közben más dolgom is van ilyenkor gyorsan írogatok hogy segíthessek.


egyébként se dőlhetek le a kanapéra kicsit pihenni, mert a szívem miatt azonnal el is aludnék-- miközben még van dolgom csak pihennem kell kicsit.

2013. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

aztán kérdező először is amikor azt írtam tudat-- amint látom fogalmad sincs arról mit nevezhetünk annak.


amit pedig a koma állapottal kapcsolatban írtam én intenzív ápoló voltam neurológián egy pesti klinikán. S ott volt szerencsém érzékelni a koma állapot közötti különbséget és annak köszönhetően hoztam vissza nem is egy olyan beteget, akiről az orvosok viszont lemondtak.


Amit a kínai szurkálgat 5000 éve az az általuk meridiánnak nevezett energia rendszer pontjai-- amely az én érzékelésem szerint csak test-csatornák, pozitív töltésűek és ez férceli oda a testhez, magát a negatív töltésű energia szálakat.


ezért babla a hinduk alkotta aura, vagy szellemi dimenzók sóder a test körül.


De ismétlem ha Te nyersen anyagelvű vagy akkor miért kérdezel ilyesmit? Hisz aki valamiben biztos és meggyőződéssel tud mindent akkor értelmetlen a kérdésed.

2013. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
#9-es: te szerintem materialistara gondoltal.
2014. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!