Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotériában elmerült szülőkkel...

Ezotériában elmerült szülőkkel, nagyszülőkkel ti mit tudtok kezdeni?

Figyelt kérdés

Anyukámmal gyűlik meg a bajom állandóan. Már lassan húsz éve tartó küzdelem a miénk. Még a '90-es évek elején, amikor én még alig kamaszlány voltam, anyukám elkezdte a privát kis spirituális útját keresni. Az úton volt minden agykontroll, reiki, kineziológia, parázson járás, levitáció, különféle szekták és gyógyítók, asztrológia, színterápia, illatterápia, energizálási praktikák, krisna, buddha, hit gyüli és ne kérjétek még hogy soroljam, mert a töredékére sem emlékszem már...

Engem is elvitt mindenhová magával. Nyitott voltam, meg persze szeretetéhes is, ezért mindenhová el is mentem egyszer, maximum kétszer...mindenhol mindenkit meghallgattam, megfigyeltem...majd soha többet nem voltam hajlandó visszamenni.

Anyukám ezt mindig rossz néven vette, az aktuálisan elvakultan hitt tan szerint magyarázott mindent és ezekből én és a tagadásom mindig rosszul jöttünk ki.

Le is mondtam róla teljesen mire felnőttem. Illetve ez nem igaz persze, mert újra és újra kerestem vele a kapcsolatot és próbáltam jó képet vágni, érdeklődést mutatni az épp aktuális hitéhez. De hiába, azért csak én maradtam számára a rossz karmájú lélek, aki negatív energiákat bocsátok ki és gátolom az ő fejlődését...


Na mindegy.


8 éve megszületett a kisfiam. Első két évben megint nagyon nagy harcot kellett vele vívnom, hogy ne próbálja ki a kisbabámon a trükkjeit és ne akarja -ráadásul nélkülem- elrabolni a gyógyítóihoz beavatási szertartásokra. Végül úgy döntöttem, hogy megszakítok vele minden kapcsolatot, eltiltottam az unokájától is és én sem álltam vele szóba. Úgy tűnt beletörődött.

Eltelt hat év így.


Most újra jelentkezett. Beszél a szeretetről, az elfogadásról meg mindenféle maszlagról. Még mindig jár egy szektába. Látszik, hogy rossz bőrben van, mesélte, hogy ilyen meg olyan műtétjei voltak, törte kezét, lábát...milliós kölcsönt adott valakinek, amit nem kapott vissza, bajban van etc...


Én már lezártam magamban őt egyszer és mindenkorra. Nagyon nem tudok most vele mihez kezdeni. Olyan kényelmes lenne elzavarni a fenébe, mert pontosan tudom, hogy megint csak a baj lesz, a harcok kezdődnek ismét...de mégiscsak az anyám.


Mi a fenét csináljak vele?


2013. ápr. 20. 07:36
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
nagyon sajnálom, tényleg nem egyszerű a helyzet . :( tudod az jutott az eszembe hirtelen mi lenne ha normális!! vallásba csatlakozna(pl katolikus, református) az mégse agymosás, és mégis közösség. Talán ott normalizálódna. Az a rossz h az ilyen emberek vételemül manipulálhatóak hiszékenyek kiszolgáltatottak. tehát ezt a mániás állapotot egy másik (jobb) mániás állapottal lehet helyettesíteni. kb olyan ez mint egy autista gyermek helyzete aki egész nap a piros szinű kockával játszik. ha elveszed kb megbolondul, nem tud meglenni az adott rögeszme nélkül, de ha valahogy megszoktatod a zöld kockával akkor ..-na szóval érted. remélem valami picit tudtam segiteni. apropó a fiadat azért tartsd távol tőle vagy csak a felügyeleted alatt engedd a közelébe szerintem.
2013. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Óhh, őt egy pillanatra sem akarom semmilyen irányba sem terelni, ez az opció egy hatalmas fekete lyuk, bármi beszippantja és nem tudni mi van mögötte. Bár az tény, hogy a tradícionális keresztény egyházak éppen kimaradtak a pakliból...


Pont a fiam miatt tettem fel ezt a kérdést. Ha egyszer beengedem az életünkbe, akkor hogyan is tartsam tőle távol a gyereket? Még ha ott is lennék minden pillanatban mellette (ami ebben a korban már nem feltétlenül jó amúgy sem), akkor sem tudom megvédeni a kis elméjét attól amit anyum ontana magából.

Még így is nehéz, nélküle is nehéz válaszolni a gyerek kérdéseire Istennel, a halállal, a születéssel kapcsolatban. Pont azért mert engem is annyiszor összezavartak és belekutyultak a fejembe, hogy magamnak sincsenek válaszaim. Próbálom a legegyszerűbb válaszokat adni és röviden lezárni az ilyen beszélgetéseket.

Járatom az iskolában református hittanra és elmegyek vele néha a templomba, de nincs megkeresztelve (jár konfirmandus oktatásra), pont azért, hogy ne én legyek otthon az, akivel ezeket megbeszéli, hanem olyan valaki, akinek ez az egész kérdéskör a fejében szilárd kerek egész.

Anyám egyetlen perc alatt romba dönthet mindent ha elkezd neki reinkarnációról, csakrákról, karmáról, csillagokról, ufókról, világvégéről és ki tudja miről beszélni.

2013. ápr. 20. 08:02
 3/25 anonim ***** válasza:

> Ha egyszer beengedem az életünkbe, akkor hogyan is

> tartsam tőle távol a gyereket?

Soha semmilyen körülmények között ne engedd be az életetekbe!

Ne tartsátok vele a kapcsolatot, kerüljétek el jó messziről.

2013. ápr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod. A hagyományos keresztény hit valamelyikének keretében megismertetni vele ezeket a fogalmakat, stb. stb. ez szerintem is jó.

A reinkarnáció, karma, csakrák stb. = buddhista vallás, nem a nyugati tipusú emberek hite, hanem a keleti-távolkeleti földrészen élőké.

A különböző keleti orvoslásokkal együtt jöttek ide, de csak bizonyos fogalmak belőle, és nem az egész hitrendszer, ezért van a fejekben akkora káosz, mint anyud fejében is.


Ami anyudat illeti: megmondanám neki, hogy te szeretnéd a gyermekedet megóvni attól a lelki-érzelmi-gondolati zűrzavartól, amit nálad okozott azzal, hogy különböző hiteket valló csoportosulásokba cipelt téged, és a különböző behatások miatt teljesen összezavarodtál. Nem engeded meg, hogy ugyanezt tegye a te gyermekeddel is, ezért nem engeded őket egymáshoz közel.


Ha őneki szüksége van a te segítségedre bármiben, találkozzatok, beszéljétek meg olyankor, amikor a gyermeked iskolában, oviban van, tehát kizárt, hogy ők ketten egymással találkozzanak.

2013. ápr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 eNerdzsy ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek édesanyáddal.

Nekem is van egy hasonló cipőben járó ismerősöm, aki anyagilag padlóra került a sok "bölcs" spirituális tanácstól. Most esik szét a családjuk is e miatt.


Tanácsot csak annyit tudok adni, hogy - mivel az összes szekta, tanítás, akármi azt hiteti el az emberekkel, hogy ettől majd közelebb kerülnek a boldogsághoz - egy alkalmas pillanatban kérdezd meg édesanyádat:

Anya, boldogabb lettél te attól, hogy mindezeken keresztülmentél?


Hátha ettől elgondolkodik, más esélyt nem látok.

2013. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
ahova a sötétség erői beférkőznek azt nem engedik soha el...
2013. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
A szeretet nem maszlag.
2013. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
A gyógyító vajákoshoz meg a szektába menet igazán útba ejthetné néha a pszichológust is, ráférne.Valami jól megválasztott dilibogyótól talán tényleg megvilágosodik.
2013. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"A szeretet nem maszlag."


Nincs nagy élettapasztalatod!Pont a legnagyobb baj ha a szeretet nevében bróbálnak rávenni ostobaságra valakit! Nem szabad engedni mert az anyám!

2013. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
5%

áákérdésedben édesanyád fikázod. Végig, a saját hibáidat nem ejted meg? Te talán tökéletes vagy?

Hát, nem. Képzeld vannak olyan gyermekek, melyek még akkor sem dobják el, szakítják meg a kapcsolatot szüleikkel, ha alkoholisták, drogosok, mély depressziósok. Te még nem tapasztaltál meg ilyet, nem kellet a félkómás anyádat, az ágyba ráncigálni, nem próbáltad elmagyarázni, hogy szeretnél végre egy józan karácsonyt, anélkül, hogy anyád a mámorában ne vizeljen maga alá. Te mindenféle csipcsup dolog miatt magára hagytad. Próbáltál anno beszélni vele? Hogy szeretnéd, hogy veled többet foglalkozzon, megbeszélted vele mi bánt?

Amiket az elején felsoroltál, nem holmi sátánista, rossz dolgok... ezek a mindennapi életben nagyob szuperül felhasználhatóak, én ebben nem látok semmiféle kivetnivalót.

Azt nem írtad, miféle csoporthoz tartozik, milyen szektához. A jehovsa tanui szekta, a fényevők is szekta, a tanaik nem megalapozottak, józan ész, és valós érzelmeken alapszik.

És, igen, negatív vagy, panaszkodsz, te állítod be magad a jókislánynak, anyádat meg valami pszhopata őrültnek. Gratulálok. Tudod, ha nem változtatsz, másoktól se várd.

Gondolkodj. Érezz. Szeress.

2013. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!