Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nagyszülőkkel?...

Mit tegyek a nagyszülőkkel? Szeretem őket, de vannak nézeteltéréseink.

Figyelt kérdés

Nagyszüleim nem szeretik az állatokat. Anyuéknál is van, meg a páromnál is. Ha felmegyünk látogatóba, nem tudunk több órát maradni, általában 2-2,5 óra után eljövünk, a kutyákra hivatkozva, hogy séta idő van, vagy mielőtt esik haza kell vinni őket a kertből stb.

Anyagilag nem akkora megterhelés (sok mindenről lemondtam, hogy lehessen kutyám és macskám), mint ők azt hiszik.

Többször mondták, hogy adjuk el őket, mérgezzük meg, engedjük szabadon stb.

Oké, ők nem szeretik őket, vagyis inkább a papám. Mama allergiás az állatszőrre, de amikor képeken nézi az állatainkat, mondja hogy aranyosak.

De nem értem,miért akarják megtiltani nekünk, hogy mi szeressük őket? Mert koszt csinál, pénzbe kerül, nagy felelősség stb.

Szeretem őket, meg hát mégis csak a nagyszüleim, de néha már csak azért sem megyek fel, (2-3 hetente szoktam, előtte hetente feljártam), mert nem akarom azt hallgatni, hogy szabaduljunk meg az állatoktól.


2012. ápr. 18. 16:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit szoktak tenni, hogy tesznek félre csontot a kutyáknak, de ezt is csak 1-2 éve kezdték el, holott kb 8 éve van háziállatunk.
2012. ápr. 18. 16:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nyíltan mond el a velmenyed kész te szereted az állatokat és a te felelősegedre tartod őket és te tartod el a pénzedből szerintem nagy szüleid kibírnak azt a pár órát meg ott vagy hogy ne beszeljenek le róla de úgy latszik hogy o nekik többet ér ha bírnak piszkálni mint hogy egy kis időt szépen eltöltsetek együtt
2012. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, mikor hetente ott voltam 1-2 órát, hogy van annyi mesélnivaló, nem fogják előhozni. Tévedtem.
2012. ápr. 18. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg kell mondani nekik, hogy hagyják abba mert egy idő után a hetekből hónapok lesznek, Fogadják el, hogy nektek van és szeretitek őket, a papád meg tartsa meg a véleményét mert már ismeritek.
2012. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el őket ilyennek. Ha felhozzák a témát, mondd meg, hogy ismered a véleményüket, többet nem akarsz róla beszélni.

Ami viszont nagyon fontos! Soha, de soha ne add a kutyának azt az ételt, csontot, amit ők adnak. Dobd ki.

Mert az ilyenek simán belekevernek patkánymérget a kajába, nem csak mondják. Vagy ha netán meglátogatnának titeket, soha ne hagyjátok őket kettesben a kutyákkal!

2012. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már mondtuk többször, hogy ez a téma nem érdekel. Szeretjük őket és kész. De mintha a falnak mondanánk...
2012. ápr. 18. 16:57
 7/8 A kérdező kommentje:

Á, nem mernék megmérgezni őket, mert tudják, hogy akkor egy életre megharagudnánk.

Ha jönnek hozzánk, a kutyákat vagy elzárjuk, vagy a kertbe visszük ki. (panelben lakunk de a közelben van egy kertünk)

A mama ezer éve nem volt nálunk, a papa is ha felugrik, 10-15 perceket marad.

2012. ápr. 18. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért csak légy óvatos!
2012. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!