Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvennéd újra a kapcsolatot...

Felvennéd újra a kapcsolatot a "nagyszülőkkel" ha élnek ugyan de több gáz van velük mint jó? A gyerekeim érdekeit szeretném nézni most az hogy én mit gondolok róluk az másodlagos.

Figyelt kérdés

Férjem anyja: saját bevallása szerint is főképp terhére vannak a gyerekek, ő szült 5-öt köszöni kigyerekezte magát egy életre. Évi 1szer eljön, akkor kipanaszkodja magát, kibeszéli a férjem többi tesóját majd valamin vérigsértve távozik. (aztán gondolom minket beszél ki a többi gyerekének).

Apósom: (elváltak anyóstól) alkoholista, lezüllött, egy otthonban él.

Apám: alkoholista szintén, állandó anyagi zűrökben van és keveredik.

Tőlünk várná el hogy segítsünk neki (finanszírozzuk a léhűtő életmódját), holott sajnos nem tudunk pedig dolgozunk de örülünk ha a mi családunknak megvan ami kell.

Iszonyú rossz érzés hogy a gyerekeimnek nincs nagyszülő, vagyis van de mintha nem is lenne. Erőltessem a kapcsolattartást velük, meghunyászkodva bocsánatot kérve (bár nem tudom épp miért pl.anyóstól) vigyem a gyerekeket rendületlenül (mert ők persze nem jönnek sose maguktól hívásra sem).

Vagy törődjek bele mintha nem is élnének, éljük úgy az életünket továbbra is?


2012. aug. 13. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vélem, a gyermekeidnek nincs szüksége olyan nagypapákra, akik az alkohol rabjai, és olyan nagymamára sem, aki nem tud szívből szeretni...


Az én nagymamám apai oldalról alkoholista, a férje már régen meghalt, anyai oldalról pedig nem én vagyok a kiskedvenc, és tojnak a fejemre.

Megismerkedtem egy idős nénivel, őt látogatom, segítek neki takarítani, beszélgetünk, tanácsot ad. Mivel ,,igazi" nagyszülő nem jutott nekem, aki normális lenne és szeretne, úgy döntöttem, találok én magamnak! Épp elég magányos idős él mindenhol, ők is vágynak szeretetre, és arra, hogy ők is törődhessenek valakivel. :)


21/L

2012. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, próbáld meg aztán ha csak gond lesz akkor majd döntesz.
2012. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves első. Igen egyébként annyira durva ez hogy mások meg meggebednek hogy a családjuk foglalkozzon vele meg az unokáik stb. és mégis nagy ívben letojják őket. Én meg szívesen mennék, akár segíteni is és nevelném erre a gyerekeimet is.

De ők nem érdemesek rá vagy hogy mondjam. Azért is szakítottuk meg a kapcsolatot velük mert részegen bepiálva hivogattak, idejöttek pénzt kunyerbáltak stb. Most erre nincs szükség hogy a gyerekeim ezt lássák-nézzék...:(

2012. aug. 13. 16:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom vallalni, igen felvennem a gyerekeim erdekeben. Mert nekik szüksegük lenne a nagymamara, nagypapara. Nemcsak magamrol tudom, gyerekemröl is latom.

En is csak emiatt csinalok sok mindent, ha bövebben erdekel, ennel a kerdesnel a 2. oldal elsö valaszombol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Tehat amennyire tudnam. Pl nekem (alkoholista) apam meghalt, de ö mindig jatszott kisebb unokatesoimmal, tesom gyerekeivel, amikor eppen jozan volt. Szerintem a kapcsolattartas szempontjabol ez igenyel a legkevesebb energiat, persze, ha csak kapcsolattartasrol van szo, es beleegyeznek, hogy az anygai tamogatasos törtenetet abbahagyjak. A leirasod alapjan en ugy latom, anyosod akkor sem tenne többet, ha futkoznatok hozza (az en anyumhoz hasonlonak tünik), de ha meg igy is birod (nagyon nehez!), vinnem hozza (ahogy en is teszem), hogy barmilyen kapcsolatuk is, de legyen.

Tehat amennyire töled telik. Nem egyszerü helyzetek, ha megsem, sem vadolnalak meg...

2012. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kedves második. Igen ezen túl vagyunk, hogy próbálkoztunk nem egyszer nem kétszer. De még meddig érdemes, fognak e vajon változni? Jó esetben még élnek 15 évig mit mondok a gyerekeknek hogy igen van nagyszülőtök 3 is de mintha nem is lennének?
2012. aug. 13. 16:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Képzeld magad a gyerekeid helyébe! Szerinted szükségük van alkesz nagypapákra meg egy nemtörődöm nagyira? Nekem gyerekként biztos nem kellett volna ilyen nagyszülő. Mit veszítenének? Hogy látták, milyen trehány rohadt alakok a nagyapjaik? Jobb, ha nem látják!

Inkább legyen egy közelben lakó kedves nénike a pótnagyijuk és egy bácsika a pótpapi. Jobban járnak...

Én ilyen emberek közé nem engedném a gyerekem. Nekem anyám iszik időszakosan, mostanság rendben van, de ha akkor csinálná, mikor gyerekem lesz, biztos, hogy a közelébe sem engedem.

2012. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha rám hallgatsz, ne vedd fel velük a kapcsolatot. Rossz érzés lenne a gyerekeidnek így látni a nagyszülőket. És persze arra sincs semmi szükség, hogy rajtatok élősködjenek. Ha nem tudnak szeretetet adni, akkor mást ne is adjanak. És kérni se kérjenek. Szomorú, hogy nem kíváncsiak az unokákra. Én is mindent megtettem, hogy szeressenek a nagyszüleim, jól tanulok, nyelvvizsgám van, mellette diákmunka, de minden hiába... Mindegy, a szeretetet nem lehet kiharcolni.


A néni, akihez járok, örömmel fogad, megölelget, és kérdezi, hogy vagyok. Süt sütit nekem, megtanított lecsót eltenni, és verseket olvasott nekem... Öröm vele lenni, úgy is hív már, hogy: kisunokám (neki nincs saját unokája)


Szerintem a gyerekeid is megértik majd később, ha most még nem is, hogy miért nem tartod velük a kapcsolatot.

2012. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Evente par alkalomma esetleg elviheted anyoshoz oket csaladi ebedre, vagy mikor ti szerveztek, akkor meghivjatok oket, ilyenkor jopofiztok egymasnak es ennyi.

A gyerekek le fogjak venni, hogy anyuek nincsenek joban nagyiekkal, es nagyieknak ok a terhukre vannak. Nem kell magyarazkodni, csak ha rakerdeznek a gyerekek. Ezt igy tudomasul veszik. Ha eszreveszik a gyerekek, hogy nem szivesen latott vendegek a nagyinal, akkor nem is fogjak kerni, hogy mehessenek. Ellesznek nagyszulo nelkul is.

Hasonlokeppen nottem fel, elkonyveltem, hogy nagyihoz nem kell menni. Akkor nem sajnaltam. Felnott fejjel sajnalom, hogy nincsenek kozos elmenyeink, hogy nekem nem volt tulajdonkeppen nagymamam.

Sajnos az en gyerekem is hasonlo cipoben jar. Vannak nagyszulei, de nem sokra megy veluk. Csak sajnos neki meg rosszabb a helyzete, mert nem arrol van szo, hogy nem szivesen latnak, hanem arrol, hogy nagyon messze vannak. Imadja oket es ok is odavannak erte. Parom felol egyetlen unoka, parom egyke a csaladba..olyannyira, hogy unokatesoja sincs...el lehet kepzelni, mennyire oda vannak a lanyunkert:D De sajnos messze vannak:( Igy o is nagyi nelkul no fel. Evente egyszer talalkozik veluk 2 hetre:( ...(kulfoldon elunk)

Ne nagyon eroltesd a kapcsolattartast, a gyerekek is ereznek, hogy nem oszinte.

2012. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem ne vidd el őket a nagyszülőkhöz, ne azt a mintát lássák, amit nem kéne. az igaz, h szükségük van mamákra, papákra, de ezt meg lehet máshogy is oldani: biztosan van a környezetedben egy jólelkű néni, bácsi, aki szívesen látja a gyermekeidet. lehet ez egy rokon is (pl. a te nagynénéd, nagybácsid...).
2012. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát tudom milyen, nekem nem is éltek a nagyszülők, és a férjemnek se! Nagyon rossz élmény volt!! Hogy míg mások mennek a nagyszülőkhöz, ott nyaralnak, programot csinálnak stb.stb. addig nekünk a napköziben kellett gubbasztani a tesókkal együtt. Ezt nem szerettük volna a mi gyerekeinknek.

Meg a másik hogy olyan hülyék vagyunk hogy mindig reménykedünk benne hogy megváltoznak, vagy észbekapnak ilyesmi. Dehát persze sose.

Köszi a válaszokat!!

2012. aug. 13. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!