Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki valójában Mihály arkangyal?

Ki valójában Mihály arkangyal?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindent olvastam, és már kicsit összezavarodtam, de mivel hasonló témában írnék (nem szakkönyvet, de nem akarok hatalmas hibákat véteni), ezért szeretnék tisztán látni. Vannak akik az első lényként említik, akit Isten megteremtett, mások Jézussal azonosítják, így valamilyen szinten istennel is. A nevének elvileg a jelentése Ki olyan, mint Isten? de volt aki azt írta, ez kijelentésként is értelmezhető (Aki olyan mint isten) . Nem akarok itt vallásháborúkat, csak az igazságot szeretném tudni, remélem lesz valaki, vagy többen is, akik tudnak segíteni!

2013. ápr. 27. 20:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%

Kezdésnek:

[link]

2013. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a wikipédia már megvolt, háromszor...
2013. ápr. 27. 20:24
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem a fikciókból keresem az igazságot, ez a gondolat zavart össze, azzal tisztában vagyok hogy Mihály arkangyal ki, általánosan, mint amilyen a wikipédiás cikk szerint is, de azt akarnám tudni, hogy van-e e mögött valami több is, vagy csak ennyi? Ha pedig a Bibliára, és a kereszténységre gondolsz fikcióként, akkor sajnálom, de ez a leggyakoribb vallás, meg ebbe a témába (igen sekélyen, de mégis) belefolyóan írnék. Nem akarok vallás háborúkat, ahogy írtam, tudom, hogy általában az az egyetlen, amit mindenki tud, hogy van isten, vagy valamilyen felsőbb hatalom. (Persze van aki ezt is cáfolja) Elfogadom, hogy mindenki másban hisz, de többségében vannak átfedések.


Remélem lesz olyan válaszadó aki VALÓBAN VÁLASZT AD mégpedig a KÉRDÉSEMRE.

2013. ápr. 27. 21:05
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A történelmi egyházak a linkben írtakat tanítják.

A többi elméletről még soha nem hallottam. Lehet, hogy valamelyik szekta elméletei. Ezek eléggé meghamisítják a Bibliában írtakat.

Talán a források alapján tudsz dönteni, hogy mennyiben lehetnek valósak.

2013. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Az utolsónak köszönöm, és a többi értelmes választ adónak is, aki ezután ír majd.


Sajnos a történelmieknél biztosabbat máshol nem találtam. És amiket írtam azt hiszem tényleg bizonyos szekták tartják.

2013. ápr. 27. 21:37
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Ne feledjétek, hogy a Kereszténység is csupán egy szekta volt, amely csak később lett azzá, ami.

Egyébként is Jézus sose nevezhette kereszténységnek, hisz ez a szó vagy az ő nevéből a Krisztusból ered, vagy a kereszt szóból, de az se lehetséges.

2013. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Szia


Mihály egy arkangyal.

"Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá : Dorgáljon meg téged az Úr!"


Jézus mondott ítéletet, Mihály nem mert, tehát nem azonos a kettő. Ráadásul Jézus bocsátott meg bűnöket is, ami csak Isten privilégiuma. Jézus pedig nem lehetett Istenkáromló. :)


Én is hallottam két olyan szektáról is, ahol Jézust Mihállyal azonosították, de ennek semmi értelme. A Bibliában mindenkinek megvan a maga neve, nem fogja Krisztust hol Jézusnak, hol Mihálynak hívni.

2013. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy a kettő nem lehet egy és ugyanaz a személy de a nevek alapján nem gondolhatom, hiszen Pétert is hívja Simonnak.
2013. ápr. 27. 22:02
 9/24 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, na most írja le az, aki lepontozott, hogy miért nem volt igaz az állításomban. Legalább indokolja meg, ne csak pontozgasson itt nekem.
2013. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Simon volt az eredeti név és mégtérés után lett Péter. De egy angyalnál vajon beszélhetünk megtérésről? Vagy azt is mondhatnám, hogy Jézus adta Péter keresztény nevét. Egy angyal nevezett át bárhol embert? Nem. Isten viszont többször is. Lásd Sárát vagy Ábrahámot. Vagy épp Pétert. :))))))
2013. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!