Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az elképze...

Mit gondoltok erről az elképzelésről, miszerint a föld egy börtön bolygó a lelkünk számára?

Figyelt kérdés
Minap mesélték nekem, hogy van egy ilyen elképzelés, miszerint a föld egy börtön bolygó a lelkünk számára, ezért nem működnek rendesen az ezoterikus dolgok, "képességek", mert ennek a börtönnek ez a célja, hogy ne legyünk képesek ilyen jellegű nagy dolgokra.Vélemény erről?
2013. jún. 20. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 acelsziv ***** válasza:
64%

mit fogsz te ezért kapni :)

Amúgy van realitása a dolognak. Adott egy fejlett, de elnyomott civilizáció, amelyik tudja, hogy lehet a lelket csapdába ejtve szállítani. Elvisznek egy bolygóra, kapsz egy emléktörlést és beraknak egy körforgásba, ahol elvileg szabadnak érzed magad. Tehát, mivel nem tudsz a börtönről, így szökni sem akarsz. Ráadásképp beraknak pár piramist, Stonehenge-t és egyéb nyalánkságot, hogy a lények jelentős része ezeken veszekszik és töri a fejét ahelyett, hogy a valós helyzet megoldásán gondolkozna.

2013. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 A kérdező kommentje:
Mit kapnék érte?:D Majd jól lehülyéznek, anyáznak nekem és elmondanak mindennek, mert van egy kis időm, hogy ilyeneken filózok..
2013. jún. 20. 14:55
 3/80 anonim ***** válasza:
48%

Bemásolok most majd ide, egy másik kérdésben írt válaszomat, de tökéletesen ide illik.

A börtönt magadnak alakítottad ki. Akkor, amikor mindent amit mondtak neked, mint igazságot fogadtad el. Bármiről is legyen szó, bármiről. Az iskolában halottak sem szent írások, sőt.


És akkor most bemásolom a lényeget


"Alapvető dolog, hogy az ember csak és kizárólag tapasztal. Mindent tapasztal. Nincs olyan dolog, amit ne a saját tükrén keresztül csinálna. És mivel, a tapasztalás valójában információ alapu, ezt gondolom képes vagy elismerni, hisz a látás, hallás, tapintás, semmi más, csak bejövő információ, éppen ezért, nem leszel képes semmi másra, csak információk befogadására.

Éppen ezért, minden csak információ lehet, semmi más. Senkinek fogalma sincs, milyen a valóság nem az emberi tapasztalás tükrében. Fogalmunk sincs mi van oda kint. Azt tudjuk csak, hogy mi van oda bent, a "fejünkben".

Tehát, mivel nem létezik semmi egyéb, csupán tapasztalás, és a tapasztalat is szubjektív dolog, ez sem nevezhető realitásnak. Vagyis a tapasztalat NEM lehet a valóság, egyetlen dolog lehet, a valóság : a tapasztalás.

A tudat(tapasztalás) az egyetlen valós dolog, minden más már ezen keresztül történik. Tehát az egyetlen dolog amiben biztos lehetsz, az a léted. Ezen kívül viszont, semmi más nem olyan, amilyennek látszik. Csak a kicsi fejedben. Ezért illúzió minden, ezért mondja azt minden mester, hogy ismerd meg ön magad, ezért mondta Einstein azt, hogy meg kell ismernünk tudatosságunk működését, és csak akkor érthetjük meg az univerzum működését is. Éppen ezért elvetélt az egész materialista nézőpont, és éppen ezért bődületes marhaság, amit a szkeptikusok mondanak.

És lőn világosság"


Tehát, alapvetően a saját kis tudatosságodat kellene növelned ahhoz, hogy valamit elérj. De amíg bírka módon az ember megtesz mindent, elhisz mindent, elfogad mindent, amit a szép kis hierarchikus társadalmunkban a feletted állók mondanak, addig remény vesztett vagy.

Csak azért, mert xy többet tanult, idősebb, gazdagabb, híresebb, befolyásosabb, "többet elért" mond valamit, akkor te már egyből arra asszociálsz, hogy neki lesz igaza, mert hát ő azért csak több! Nagy lfaszt! A valóságod te alakítod, és ez nem lesz másképpen. Amíg te nem változol, addig a világod sem fog változni. És mint mondottam, külső világ nem létezik, minden csak benned létezik, nem is létezhetne máshol!

2013. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 acelsziv ***** válasza:

na. Csak vannak még értelmes emberek is errefelé :D

Amúgy igaz. Csak azt fogadd el igaznak, amit megtapasztalsz és számodra is igaz.

2013. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 A kérdező kommentje:
#3-as...Értem én, hogy mire gondolsz :) Amiről beszélsz az az önmegvalósítás :) Tisztában vagyok azokkal, amiket ott leírtál, de ha minden, amit a valóságnak hiszünk, csak a mi fejünkben létezik, akkor csodákra lennénk képesek, mert megteremtenénk dolgokat a saját valóságunkban és az lenne számunkra a valóság, szóval azoknak a dolgoknak meg kéne történniük, hogy a valóságképet fent tartsák, de nem történnek meg...Akármennyire is hiszünk, nem tudunk még illúziókat sem teremteni.És ennek nem hiszem, hogy csak az elme szab határokat.
2013. jún. 20. 15:18
 6/80 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen dolog, ami még itt tart minket, az az, hogy az űrtechnikánk még nem elég fejlett. Sőt, ami azt illeti, az első Mars-kolónián már dolgoznak is, 15 éven belül ott lesznek az első emberek, ha jól tudom.

Ha börtönben lennénk, nem tudnánk elhagyni a bolygót, ez nem gyanús?

2013. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 A kérdező kommentje:
Hmm, a bolygó lehet, hogy kicsit szűk kifejezés, úgy értem, hogy a közvetlen közelünkben lévő területek.Oké, hogy most nemsokára emberek lesznek a marson, de akármennyire is fejleszteni akarják az űrtechnikát, egy bizonyos határon túl nem fognak úgysem eljutni...Az univerzumunkhoz képest a mars lószar távolságnyira van és már elég rég óta zajlanak az űrkutatások, mégsem haladnak semmit, pedig pénzük az van dögivel.
2013. jún. 20. 15:23
 8/80 anonim ***** válasza:
24%

Nem, ez nem az önmegvalósítás címü klisé.


Hogyan mondod, hogy csak az elménk szab határt? Az elméd is csak illuzió, mondtam már. Nincs elme, nincs agy. Tapasztalás van. Láttad már saját magad NEM AZ ÉRZÉKELÉS szemszögéből? Nem. Csak látod magad, csak hallod magad, csak érzed magad. De sosem láthattad még nem ezen tükrön keresztül. Soha, senki!

Hogy miért is olyan a világ, amilyen? Hogy miért nem tudsz oda "teleportálni" a marsra? Hát talán azért, mert világ életedben azt mondták, hogy nem lehet. És bár győzködheted magad arról, hogy mostmár tudod, hogy lehetséges repülni, a kétség örökké ott fog maradni. És amíg csak hiszel de nem tudsz, addig ez nem fog működni.

Kérdezz meg pár megvilágosodott személyt, megmondja neked, hogy nincsenek határok. Megmondtam, hogy a valóság benned van, akkor amikor álmodsz, az nem-e ugyan olyan valóság, mint a mostani? Mind a kettő csak benned van. Ott tudsz repülni? Persze! Akkor? Mi a probléma?

2013. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
0%

Az ember bűnbeesése miatt van ez az Isten nélküli élet de nevezheted börtönnek is.

De van szabadulás is Jézusnak hívják.

2013. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:

Na és itt élő példáját láthatod az elöző hozzászoló személyében azt, hogy hány féle doboz létezik


Ő éppen a keresztény dobozban ül, igen igen veszélyes!

2013. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!