Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért akarja több ezoterikus...

Miért akarja több ezoterikus is beleilleszteni a részecskefizikát, a kvantummechanikát és fizikát az ezotériába, miközben azokat is cáfolja?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 12:13
1 2 3
 11/29 Megidézlek ***** válasza:
77%

ˇAz anyag léte és eredete egy olyan erőnek tulajdonítható, mely rezgésbe hozza és összetartja az atomot felépítő részecskét. Eme erő mögött egy értelemmel bíró tudat létezését kell feltételezzük. Ez az elme nem más, mint a látható anyagot létrehozó mátrix.

-Max Planck

2013. jún. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
61%
2013. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Megidézlek ***** válasza:
50%

Igen sajnos jellemző a magyar társadalomra, és főleg a tudományos körökre, hogy a legfontosabb idézetét nem ismerik...


[link]


Így megtalálod az angol verziót. Tudom, hogy te azt gondoltad kitaláció az egész, de sajnos el kell, hogy szomorítsalak.

2013. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
45%
Talán hihetetlen, de ennek inkább örülök :) Valahogy az első három oldal kizárólag maszlaggyárosokat talált, gondolom nem a tudománytörténeti oldalak szorultak háttérbe...
2013. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Megidézlek ***** válasza:
69%
Nem szeretik idézni, mint láthatod a tudomány számára túlzottan húzós kérdéseket vetne fel...
2013. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

45%-os:

Mi is az az összefüggés???

Nem zavarna. Engem az zavar, hogy sokan (mint te is) az újonnan felfedezett tudományban látják az "ezotéria messiását". Lehet hogy igazatok van, de tudni szeretném, hogy mi az az összefüggés.

7-es:XD jó a generátor, amit linkeltél( több bs-t is láttam ezós válaszokban).

ZoltánKvantumfizikus: Bocsánat, de nem érdekel az összefüggéstelen szóáradatod( egyebek közt amiatt a kérdés miatt is írtam ki a sajátomat), amit már többször is végigolvastam, részletekben megértettem, de az egészet egyben...

9-es: Akkor a jelen állás szerint még áltudomány(ahogy több tudomány is az volt régebben). Én feltétel nélkül amúgy nem hiszek semmiben...

Megidézlek: Miért vetne fel húzós kérdéseket? A tudomány tág, mint a világegyetem, és nyúlik is, mint a gumi... Ergo bármit meg lehet benne változtatni, és nem kellene hogy bármelyik megcáfolt elmélet kínos legyen (kivéve ha orbitális nagy hülyeség az elmélet...).

2013. jún. 27. 17:35
 17/29 anonim ***** válasza:
53%

ZoltánKvantumfizikus válasza : "ZoltánKvantumfizikus: Bocsánat, de nem érdekel az összefüggéstelen szóáradatod( egyebek közt amiatt a kérdés miatt is írtam ki a sajátomat), amit már többször is végigolvastam, részletekben megértettem, de az egészet egyben... "


Jó pap holtig tanul ! :-)

2013. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Ööö.. Eeez az idézet hogy is jön ide?
2013. jún. 27. 19:46
 19/29 anonim ***** válasza:
53%

ZoltánKvantumfizikus válasza :


Mivel az egészet egyben nem értetted meg lányom, ezért. Van még mit tanulnod.

2013. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Megidézlek ***** válasza:
91%

Kérdező, nem tudom számukra ez miért nem fontos.

De láthatod, a többség azt sem érti hogy keveredik a kettő egymáshoz, mert egyemeteken nem foglalkoznak ezzel a megközelítéssel. Láthatod, nem is értik miért lehetne megmagyarázni a kvantum mechanikával sok dolgot egy adott értelmezéssel. Persze lehet csak ők nem ismerik a történetet, és csak trollkodni jöttek ide, nem tudom...

De nekem az az érzésem, hogy planck óta nem sokan gondolkodtak úgy a kvantum mechanikáról, mint ő tette

2013. jún. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!