Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért akarja több ezoterikus...

Miért akarja több ezoterikus is beleilleszteni a részecskefizikát, a kvantummechanikát és fizikát az ezotériába, miközben azokat is cáfolja?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 12:13
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Megidézlek:

Én is elgondolkodtam a megközelítésen, érdekesnek találtam, de nem értem pl. a második válaszadó válaszát:

"Nem tudom mi olyan hihetetlen abban, h idővel valaki képes lesz uralni a részecskék mozgását, létét stb."

Meg ZoltánKvantumfizikus hablatyát.

A kvantumfizika pont arról szól, hogy már a megfigyelés ténye is megváltoztatja a dolgokat. Például van egy pörgő kvarkunk. Megnézzük mikroszkóppal, hogy melyik irányba pörög. Mondjuk azt vettük észre, hogy balra. DE lehet, hogy emiatt már jobbra pörög, vagy már nem is pörög, vagy akár már nem is létezik. Ergo a kvantumrészecskéket SOHA SEM FOGJUK TUDNI IRÁNYÍTANI, HA MÉG CSAK MEGFIGYELNI SEM TUDJUK!

2013. jún. 29. 13:39
 22/29 Megidézlek ***** válasza:
Én nem értem különös behatással a dolgokat, de ha úgy van ahogy leírod, akkor nem-e azzal kellene foglalkoznod, hogy miért változtatja meg, és hogyan? Benne lesz annak a megoldása is, hogy hogyan leszel képes uralni, mert véletlenek nem léteznek, tehát valami konkrét oka van a változásoknak.
2013. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Megidézlek, szerintem vannak véletlenek, de kisebb mértékben, mint azt mi, emberek gondolnánk.
2013. jún. 29. 15:04
 24/29 anonim ***** válasza:
45%

Az ezoterikus elméletek aktualizálása során mindig beléjük építik az épp aktuális adatokat.

Pl. Blavatszki-ék beépítették az evolúció tételét stb.


Ha az ezoterikus szolgáltató nem kapcsolja az általa eladásra kínált szellemi terméket az épp aktuális adatokhoz,

akkor vevő nélkül marad.


Az ezotéria sem egyéb, mint üzlet.

Társából és nagy testvéréből = a vallásból nőtt ki.

2013. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
25%

ZoltánKavntumfizikus válasza :


Kérdező, Te ey kvantumfizikai tanulmányt próbálsz degradálni, miközben a kvantumfizikához közöd sincsen !


Itt van a kérdésem linkjében a válasz:

"Nos, a Kvantumradír kísérletek újabb meglepő eredményt hoztak; noha a részecskéket megjelöltük a polarizációval, vagyis "megmértük" őket, de aztán eldobtuk a mérési eredményt, mielőtt azt megismerhettük volna, így az interferencia-kép újra megjelent az ernyőn. Egy újabb, kristálytisztának tűnő érv amellett, hogy nem a mérés, hanem mi magunk - a megfigyelők - omlasztjuk össze a hullámfüggvényt, ha "kikényszerítjük" az egyértelmű eredményt. "


Mit nem értesz ezen ? Leírtam a kérdésben hogy olvassa el a linkelt szöveget aki nem érti. A késleltett választásos kísérletet meg a többit.



Ezt írtad : Például van egy pörgő kvarkunk. Megnézzük mikroszkóppal, hogy melyik irányba pörög. Mondjuk azt vettük észre, hogy balra. DE lehet, hogy emiatt már jobbra pörög, vagy már nem is pörög, vagy akár már nem is létezik. Ergo a kvantumrészecskéket SOHA SEM FOGJUK TUDNI IRÁNYÍTANI, HA MÉG CSAK MEGFIGYELNI SEM TUDJUK!


Ez egy iszonyú OSTOBASÁG !

A határozatlansági reláció teljes félreértelmezése ez. Amikor megfigyeljük egy kvantumállapot választása kerül és eldől milyen lesz a spínje. Az amit leírtál ostobaság a határozatlansági reláció azt jelenti, amíg meg nem figyeltük egy részét, addig a másik nem létezik. Nem igaz, az hogy a megfigyelés befolyásolja a kvantumrészecskét.

2013. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
75%

" Igen sajnos jellemző a magyar társadalomra, és főleg a tudományos körökre, hogy a legfontosabb idézetét nem ismerik... "


Még jellemzőbb, hogy Max Planck tudományos eredményekkel is telerakta az asztalt, de egyeseknek csak egy idézet a fontos az egészből, amibe ezót lehet magyarázni.

2013. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

ZoltánKvantumfizikus:

Még ha közvetve is, de van közöm a kvantumfizikához. De azért, mert írsz egy tudományos szavakkal teleaggatott maszlagot, még nem lesz az állításod értelmes. És amúgy ha annyira okos vagy, miért kérdezgetsz ezotériában? Miért nem vezetsz inkább blogot az elképzeléseidről? Ez a honlap kérdezni van, nem pedig megmutatni a többi embernek, hogy hű de okos vagy, tudsz használni egy Idegen Nyelvek Szótárát.Gratula.

Utolsó: Igazad van. Minden tudóssal ezt csinálják, hogy beidézik egy félreértelmezett mondását, kiragadva a szövegkörnyezetéből, így nem is lehet tudni pontosan, hogy mire gondolt az illető.

2013. júl. 2. 11:58
 28/29 anonim ***** válasza:

ZoltánKvantumfizikus válasza :


"Még ha közvetve is, de van közöm a kvantumfizikához."


Gratulálok, azonban nem értesz hozzá.


"De azért, mert írsz egy tudományos szavakkal teleaggatott maszlagot, még nem lesz az állításod értelmes. "


Nem ettől lesz értelmes, de mivel azt is leírtad, hogy nem érted az egészet, így számodra nem jött át az értelem. ez nem gond, ilyen az élet.


" És amúgy ha annyira okos vagy, miért kérdezgetsz ezotériában? Miért nem vezetsz inkább blogot az elképzeléseidről?"


Ez vica verza, a kérdésed inkább állítás, miért tetted fel ?:-D

2013. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem állítás.
2013. júl. 5. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!