Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Dimenziok/letszintek ertelmeze...

Dimenziok/letszintek ertelmezese ezoterikus szempotbol?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy az Ido a 4 dimenzio.

Lehetseges, hogy a Gravitacio a 3.d

a Magnesesseg a 2.d

az Elektromossag az 1.d ?


Az 5.d a Hang,

a 6.d. pedig a Szin lenne ?

Mindegyik dimenzio meroleges az elozore.


Mindez csak otlet az analogikus gondolkodas jegyeben. Mi a velemenyetek ?



2013. máj. 7. 00:22
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
51%

Hát én nem vagyok egy túl tanult elme meg ilyenek, de 2 vel talán egyet tudnék érteni.

A gravitációt én betudnád annak, hogy van tér. Ha nem lenne tér, akkor nem lenne gravitáció sem, ami lehetővé tenné, a vonzást, szal azt még alá is írom. Az idő az én olvasatomban maga az élet, hiszen anélkül nem lehetne semmi. Még azt is alá írnám. A többiről nem tudok szólni

2013. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
54%
és mi van ha az idő nem létezik?
2013. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
76%
Ember, egy alap dolgot tanulj meg. Amikor ilyen témákról beszélünk, a szavakat ne vedd egy az egyben, hanem nézz mögé. Nincs idő, esetleg nincs idő a mai ember fogalmazásában, de amit megtapasztalsz időként az létezik. Úgy hívják, hogy éééélet, tudatossáááág, ami mindent "mozgat". A mozgást érzékeled időként.
2013. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
A kérdésednek semmi értelme, a fogalmak szubjektívek.
2013. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Te ezt ugye nem gondoltad komolyan kérdező?Ha mégis remélem 13 alatti vagy. Ennyire nagy ökörséget tudományos témában még életemben nem olvastam.Köszönöm hogy megélhettem ezt auz élményt.Na jó enyi válogatottnál válogatottabb cifra leszólás elég lesz.És most rátérek a kérdésre.


Az aléap probléma az hogy ahogy elnézem természettudományok terén egy analfabéta vagy.Kevered a különféle matematikai kifejezéseket (dimenzió),a négy fizikai alap kölcsönhatást (gravitáció,elektromágneses kölcsönhatás,gyenge magerő,erős magerő),és a fizikai eseményeket,mértékeket kölcsönhatásokat (hang,szín).Egyszerűen olyan lenne ez mintha azt kérdezném hogy "A hatodik íz a korcsolya?"


És most érvelek is az állításaim mellett (jó tudóshoz méltóan).


Először is,az energiádat nem "pocsékoltad" arra hogy utánanéz a "dimenzió" szó jelentésének.


Kezdetnek olvasd el mondjuk ezt:


[link]


Ha egy kicsit is megértettél belőle,láthatod hogy a dimenzió szó,nem az általad elhangzottakat jelenti,hanem a térben való kiterjedéseket jelenti.



Ezzel kapcsolatban volt egy nagyon jóü válaszom,amiben jól megfogalmaztam a dimenziókat.Bocs hogy bemásolom,és bocs ha nem minden tekiuntetben tartozik ide,de a lényeg leszűrhető:


"Kezdjük ott hogy kőzöd nincs mi az a dimenzió,és hogy mi az az álom.Kezdem a dimenzióval mert az izgalmasabb:


A Dimenzió azt jelenti hogy kiterjedés.Tudjuk hogy nekünk 3 térdimenziónbk van,egy papírlapon élő lénynek (ami lehetetlen) csak két dimenziója van,és egy vonalon élő lénynek csak 1 dimenziója van.A magasabb dimenziókkal az a helyzert hogy mi nem láthatjuk őket.Ugyanis hogy is nézhetne ki a mi testünk egy papírlapon élő szemével.Mivel mi a papírlap FÖLÖTT is képesek vagyunk lenni,ezér az őő síkjából mi nem is látszódunk.De ha átnyúlunk a lapon akkor már lát minket.Egészen pontosan azt látná hogy egy álandóan változó sugarú kör halad végig az ő 2 dimenziós világán.Szóval ő a 3 dimenziós lényeket nem látná,csupán a 2 dimenziós vetületüket.Ezért biztos hogy nem láttál más dimenzióbeli lényeket,mert azok egyszerűen olyan mások lennének,hogy nem tudtad volna semmilyen Földi dologhoz hasonlítani (végképp nem emberhez).


Valamint ha egy kicsit is művelt vagy 20. századi elméleti fizikából,akkor ismerheted az Einstein-Rosen hidat ami a két tüköruniverzum közti átjáró lenne.Tudod ennek a megnyitásához annyi energia kellene hogy még az egész föld összes reaktorának teljesítménye se lenne elég (messe nem lenne elég).Szóval kétlem hogy a buksid képes lenne minden este ennyi energiával így meggörbíteni a teret.


Második:


az álmok:


Tudod nem vagyok biológus de gimiben annyit azért megtanultam az agyról hogy páratlan szerv.Minden emléked,reflexed,és gondolatod a központi idegrendszerben születik meg,majd tárolódik elektromosan vagy biokémiailag.Álmodáskor pedig az agynak bizonyos részei aktiválódnak,és ekkor keletkezik az álom.Az álom azért nem lehet másik világ mert nem tűnt még fel,hogy rengeteg érzékszerved mintha nem létezne?Mikor éreztél valaha is álomban szagokat,ízeket,mikor tapintottál álmodban?Soha.Mindig csak hang és képélmény van előtted. "


A kérdés különben amire ezt a választ írtam ez volt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__4201024-..


Szóval nem,az egész elképzelésed rossz.


A hang:A hang a levegőben terjedő hullámok.És nem csak a levegő lehet a hang terjedésének megfelelő közeg. Például vízben,szén dioxidban és kén hexafluoridban is terjed a hang.Csak más más terjedési sebességgel,illetve más más mértékben rezeg a közeg.Ez befolyásolja a hang magasságát,idegen szóval frekvenciáját.A hang egyedül az űrben nem (de ha a Földön állítasz elő vákuumot ott se) terjed.


szín:A szín a mi fejünkben képződik.Mi így azonosítjuk a szemünkbe jutó fény frekvenciája álltal,a látott dolgokat.(szóval ha van egy alacsony frekvencián visszaverődő fénysugár,akkor annak a színe a piros,vörös,de minimum narancs színt fogja előidézni.Ha van egy magas frekvenciájú sugár ami a szemünkbe érkezik,akkor az a zöld,kék,lila színek közül lesz az egyik.A frekvencia növekedésével a színek egyre jobban tolódnak a vöröstől a lila irányába.)


A színek a spektroszkópia és optika tudományágának állnak a középpontjában.(tudtommal 8-ban már tanulnak róla)


gravitáció:a négy alapvető kölcsönhatás egyike.A gravitációról az álltalános relativitáselmélet és a speciálus relativitáselmélert adott komolyabb felvilágosítást.Ez azt mondja ki,hogy mikor ewgy test tömeggel rendelkjezik akkor a teret "elgörbíti".Ekkor a gravitáció jön létre.Ez lényegében a tér egy geometriai átalakulása.


De még mai napig nem sikerült jobban megértenünk a gravitációt.Einstein után azonban hirtelen felbukant a kvantum mechanika (1920-as évek elején.) és teljesen a feje tetejére állított mindent.Például a különféle kölcsönhatásokhoz külön külön kvantumokat rendel.A gravitációért például a még feltételezett graviton felel.


Szóval dióhélyban ennyi.


Poliateista

2013. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Ezt az életbe se fogja megérteni Harry.
2013. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Poliateista,

Valoban nem gondoltam komolyan a kerdest, hiszen irtam is hogy : Mindez csak otlet. Csak jatszottam a gondolattal; nem kell olyan komolyan venni, lazits egy kicsit....A kerdest pedig szandekosan nem tudomanyos temaban tettem fol, mert tudom hogy a szuklatokoru, toleranciahianyban szenvedo tudomany-hivok kiakadnak tole; nem akartam en senkit se provokalni.


Hogy a fizikaban nem vagyok jartas, azt elismerem - na es akkor mi van ?

Te meg valoszinuleg az okkult tanok teren vagy analfabeta, de en ezert nem fogla lenezni senkit.

(Ami engem igazan erdekel, az a Science & Spirituality.)


Mellesleg, "A 6. iz a korcsolya" egesz jol hangzana egy versben.

Talan nem artana a jobb agyfelteke kreativitasat is bevonni az 'exact' tudomanyba.


A dimenzio helyett a 'letsik' kifejezest is hasznalhattam volna. Az alom pl. egy masik letsik (asztralis, ahol a vibraciok finomabbak).


Ha mar emlitetted a gravitaciot, kerdeznek valamit ezzel kapcsolatban.

Egy radiointerjuban Mitchio Kaku fizikussal hallottam valami olyasmit mondott: valojaban 'a ter nyomja le a szeket'. Erdekes nezopont, ugye ?

2013. máj. 8. 01:03
 8/38 A kérdező kommentje:
Pontosabban: 'the space is pushing us to the chair' ...igy mondta M.Kaku professzor.
2013. máj. 8. 01:32
 9/38 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem.

Az emberek többsége olvasott róla, hogy gravitáció, aztán már azt hiszi, hogy tudja is mi az. Megkérdezel valakit, mitől esik le az üveg kóla, ha elengedem? Válasz:

-A gravitációtól.

-Jó, és az mi?

És ilyenkor csend szokott lenni. Ő is érzi, hogy az a duma, hogy xy vonz yx-et az most itt nem lesz elegendő. Mindenki aki kicsit is képes az önálló gondolkodásra, tudja nagyon jól, hogy a mai magyarázatok nagyon gyengék, és kevesek. Állandóan csak kérdéseket vetnek fel, amikor azt megválaszolják jön minimum még egy, ami már 10x fogósabb. Rákellene már jönni, hogy ez a minden szart szétszednek még kisebbre nem vezet sehova, maximum az igazság 10000x hoszabb megtalálásához, ahhoz az igazsághoz, amit őseink több ezer éve is tudtak, anélkül hogy baszott nagy részecske gyorsítókat építettek volna...

2013. máj. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

17:45:

Teljes mértékben egyetértek veled, kivéve az álmokkal kapcsolatban. Az álmokban igenis lehet érezni az ízeket, szagokat, stb. Volt már többször is tudatos álmom és hidd el, hogy minden érzékszerved tökéletesen működik, még a tapintás is!

2013. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!