Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen eseménynek kéne történn...

Milyen eseménynek kéne történnie ahhoz, hogy az emberek a hasonlóságot lássák egymásban, ne pedig a különbségeiket? .

Figyelt kérdés

Kezdésképp...a "tudománypártiak" nem pocskondiáznák az ezoterikusan gondolkodókat, és fordítva. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy szidhatja valaki ész nélkül a másikat ahelyett, hogy egy kicsit is belegondolna ő miben nevelkedett, nőtt fel hogy jelenleg ilyen véleményen van.. Vagy miért tagad valaki nagy hévvel olyasmit, amiről nincs is (elég) ismerete. Komolyan néha ijesztő a gondolat, hogy - a jelenlegi viszonyulásokat elnézve - mi után vennék rá magukat egyesek, hogy változtassanak a hozzáállásukon..?

Fú, ezt nem bírtam tovább magamban tartani. :) Tényleg mindenki válaszára kíváncsi vagyok.



2013. júl. 2. 02:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt olvastam valahol egy cikket. Hogy mennyi a valóságtartalma, nem tudom, ezért nem is szoktam reklámozni, mindenesetre engem meggyőzött. Egy agy-hőtérképről szólt. Van az emberi agynak egy pontja, amelynek a vérellátásától, azaz a hőmérsékletétől függ, hogy valaki hisz-e, vagy nem. Akinek néhány tized fokkal melegebb az a pont, teljesen kézzelfogható bizonyságként képes megélni hitbéli dolgokat. Természetes, hogy aki nem ilyen, az gyogyósnak, gyengeelméjűnek tarja ezeket az embereket, hiszen neki ott van a tudományok teljes tárháza.

Ismétlem, nem tudom, mi igaz a cikkből, de nekem teljesen érthető magyarázattal szolgált a köztünk levő különbségről. Sokáig érdekelt a téma, hiszen gyakorlatilag együtt nevelkedtem a nálam mindössze 1.5 évvel idősebb nagybátyámmal, az én bigottul vallásos nagyszüleimnél. Belőle pap lett, belőlem megveszekedett ateista.

2013. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Erről még nem hallottam, de igazán érdekes. Tulajdonképpen el tudom képzelni, hogy amíg valaki szemszögéből ez az illető inkarnációjához (vagy életfeladatához) megfelelő tulajdonsága, addig biológiai szempontból ez játszódik le a testben. Kérdés, hogy ennek a területnek a hőmérséklete változhat-e az idő során..

De ennek még utánanézek, és köszönöm hogy megosztottad:)

2013. júl. 8. 20:33
 23/24 Antimod ***** válasza:

"Van az emberi agynak egy pontja, amelynek a vérellátásától, azaz a hőmérsékletétől függ, hogy valaki hisz-e, vagy nem."


Érdekes amit írsz, ezzel ismét visszakanyarodhatunk vele a tyúk vagy tojás témájához: az agy fizikai tulajdonságai alakítják a hitet, vagy a hit minősége jelenik meg fizikai szinten?


Továbbá mi a helyzet a véleményüket utánaolvasás, vagy "sokkoló élmény" hatására megváltoztató emberek agyával?

2013. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Kérdés, hogy ennek a területnek a hőmérséklete változhat-e az idő során."

Szerintem változhat, hiszen az agyat hajszálerek hálózzák be. Ezeknek változhat az áteresztőképessége. de akár vérnyomásbeli különbségek is okozhatnak változást. Csak érdekességképpen írom le, hogy az előbbi kommentemben említett nagymamám öreg korában agyvérzésen esett át, és teljesen megkeseredetten, hitehagyottan várta a halált.

2013. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!