Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen eseménynek kéne történn...

Milyen eseménynek kéne történnie ahhoz, hogy az emberek a hasonlóságot lássák egymásban, ne pedig a különbségeiket? .

Figyelt kérdés

Kezdésképp...a "tudománypártiak" nem pocskondiáznák az ezoterikusan gondolkodókat, és fordítva. Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy szidhatja valaki ész nélkül a másikat ahelyett, hogy egy kicsit is belegondolna ő miben nevelkedett, nőtt fel hogy jelenleg ilyen véleményen van.. Vagy miért tagad valaki nagy hévvel olyasmit, amiről nincs is (elég) ismerete. Komolyan néha ijesztő a gondolat, hogy - a jelenlegi viszonyulásokat elnézve - mi után vennék rá magukat egyesek, hogy változtassanak a hozzáállásukon..?

Fú, ezt nem bírtam tovább magamban tartani. :) Tényleg mindenki válaszára kíváncsi vagyok.



2013. júl. 2. 02:52
1 2 3
 11/24 masszázscucc válasza:

Hogy milyen eseménynek...?


Egy másik világegyetemnek kell "megszületnie" olyan (fizikai) törvényekkel, amelyek támogatják, ill. kialakítják a hasonlóságok látásának hangsúlyosságát.


(De: szerintem egy ilyen Univerzumban nem alakulna egy olyan sok színű, virágzó élet, amilyet jelenleg látunk magunk körül.)

2013. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

névte2en


A kölcsönhatások egyesítése szerintem rövid időn belül meglesz, nem kell hozzá várni 200évet. Én bízom annyira a kedves emberekben, hogy ha már $ milliárdokat ölnek bele, akkor annak tényleg legyen látszata is, ne csak 1-2 technológia 20évente, mert az úgy elég karcsú a befektetett energiát tekintve...


Én bízom abban is, hogy előbb-utóbb megvilágosodik majd az emberiség, és ráeszmél az igazságra. Megvagyok róla győzödve, hogy itt van az orrunk előtt, és ahogy antimod is írta, valahol a 2 szélsőség között fog rejleni, ahogy általában mindig ;>

2013. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#12-es:

Igen. én is egyetértek Antimoddal. Szerintem ő a legértelmesebb ezós az egész topicban. Az igazság hiába ott rejlik, sajnos mind a két tábor a ló másik oldalán van, és ha valaki megpróbálja megülni az igazság lovát, végül úgy is lecsúszik valamelyik oldalra...Ergo, sosem fogjuk valószínűleg megtudni a teljes igazságot(bár annak a keresése igen izgalmas).

2013. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kedves #8, köszönöm..igazad van, ahogy Antimodnak is.

Annak a versengés-vitának valóban semmi értelme, amikor érződik valakin hogy csak szórakozásból van itt. Az is igaz, hogy az itt lefolyó viták 90%-a értelmetlen és felesleges...

De azok akik egy kicsi jelét is mutatják annak, hogy vevők lennének új dolgokra...abból érdekes eszmecserék lehetnének. Ugyanakkor senki sem tudja meg mit tanulhatna a másiktól, amíg nem nyitott annak a véleményére. (Így nem is csoda hogy félnek. Aki azt tanulta el hogy mindenhez bizonyíték kell, és hiszem-ha-látom alapon él, csak gondolkodásra használja a fejét a nem szervi érzékelések kizárásával, csőlátással él. Az információk elzárása sosem nyugtató érzés..)

És akkor megint kilyukadunk arra, hogy már nem érdemes ezen ennyit agyalni...:I


Névte2en, részben igazad van, a teljes igazságtól még igazán messze vagyunk. Pont elég ha először azok a dolgok tisztázódhatnak és számíthatnak majd alaptudásnak, amik már régóta boncolgatva vannak: a Föld múltja, az élet értelme és a halál fogalma, más civilizációk stb.

Ejj, ne légy ilyen pesszimista, 13. ;) A tudást csak lépcsőfokról lépcsőfokra lehet megismerni, de egyszer minden képdarab összeáll..aztán fokozatosan jöhetnek újabb információk és célok. Legalábbis tömören.

2013. júl. 3. 22:33
 15/24 anonim ***** válasza:

Az a baj tudod, hogy az emberek egyrészt makacs teremtések, másrészt rendkívül akaratosak. Ahhoz, hogy a szabad akarat érvényesülni tudjon a megfelelő tudás nélkül is, minden kérdésnél szükséges a 2 véglet, a dualitás. Ezzel fentartva a választás lehetőségét! Namost, bár számunkra elképzelhetetlen, hogyan lenne lehetséges nem 2 végletben vergődni, azért nyilvánvaló, hogy az igazság mindig 1, de akkor kénytelen lenne mindenki elfogadni az igazságot, akár akarja, akár nem.

Érdekes aspektusa ez az életnek, csak azt nem tudom, hogy ez valóban annyira jelentős dolog, mint amennyire nekem annak tünik, vagy csak valamilyen univerzális poén, amin az élőlények foroghatnak?:)

Mármint, most komolyan! Durván minden 2 véglet közt van! :D Fel-le, jobbra-balra, plusz-minusz, férfi-nő, minden bakker... Értem én, hogy ez egyértelmü sok mindenkinek, és mondjuk elképzelhetetlen lenne pl. egy harmadik nem, de most komolyan! MINDEN kettőségben van jelen az ember gondolkodásában... És ahogy vonza a nő a férfit, úgy vonza össze itt is a társaságot, mindenki azért jön ide, hogy kitöltse a kis vágyait, mindenki hittérít:D

2013. júl. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, én vagyok a #13-as is :D

névte2en

2013. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Igen, én is szoktam ilyeneken rágódni xD Mindenkinek más úton-módon kell rájönni az igazságra, hogy el tudja fogadni. Meg jól is van ez a dualitás dolog kitalálva. Erre az univerzumra ezek a törvények érvényesek, úgy mint a "minden megengedett", aztán egy másikra megint olyanok amiket meg nem tudunk most elképzelni sem. Egy másik dolog, amivel előszeretettel vágom le a biztosítékaim. :D

De visszatérve, én mostantól kezdve nem szándékozom többet úgymond átformálni a véleményt, anélkül hogy ezt mások kifejezetten kér(de)nék. (Itt sokan igyekeznek az ő fejükkel gondolkodni, fordítva megtörtént már valaha?..)


Igaz névte2en, nem figyeltem. :) Amúgy naná, hogy izgalmas. Sok hihetetlennek tűnő dolog van, amik egyeseknek csak mesékben léteznek, másoknak meg már természetesek. Egyébként meg várom azt a napot, amikor a tudomány és a spiritualitás (nem összekeverendő a vallásokkal) képes lesz egybeolvadni. Fúúh, annyi lehetőséget...:) Meg amúgy minden téren, annyi dolog van ami visszatartja az elért információ terjedését. Ha jelen pillanatban minden "átlag személy" (értsd: bármikor diskurálhatsz vele, nem írt alá titoktartási nyilatkozatot..stb) eszmét cserélne a másikkal, már meglenne a teljes képünk az itt zajló dolgokról, a képességeinkről, lehetőségekről.. Nem az információ hiányával van baj, hanem az áramlásával, na meg a befogadásával. ..De ezeket azt hiszem mindenki tapasztalja anélkül is hogy én itt magyaráznám. :)

2013. júl. 5. 09:19
 18/24 Antimod ***** válasza:

"Ha jelen pillanatban minden "átlag személy" (értsd: bármikor diskurálhatsz vele, nem írt alá titoktartási nyilatkozatot..stb) eszmét cserélne a másikkal, már meglenne a teljes képünk az itt zajló dolgokról, a képességeinkről, lehetőségekről.. Nem az információ hiányával van baj, hanem az áramlásával, na meg a befogadásával"


Igen, igen! De annyira sokfélék vagyunk, annyira különböző háttérrel és fejlődési fokon, hogy nem csoda, hogy ennyiféleképpen szemléljük a világot. Mint egy globális olvasztótégely.

Lehet, hogy emiatt sohasem lesz egységes, mindenki számára elfogadható és megtapasztalható világkép, de sebaj. A lehetőségeket kell nézni, és remélem, hogy a tudomány és a spiritualitás egyszer valóban egymásra talál. Bár magam is ezt a nézetet hirdetem, inkább idealizmusnak tűnik per pillanat, mint eljövendő valóságnak.

2013. júl. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hű, de gyorsan reagáltál. :D Amúgy örülök, hogy te is így gondolod! És amit mondasz...épp attól tartok, hogy a nem-akarás folytán addig fokozódnak a különbségek, mígnem két olyan éles ellentétű közösség alakul ki globálisan, aminek képtelenség lesz a tovább történő együttélése; és történik valami ami ketté-(esetleg háromfelé, ha túl sok a semleges álláspontú) szakítja a társaságot.. És ki-ki él tovább a hozzá hasonlóak közt..

Elég ijesztő felvetésnek hangzik, de valahogy nem tudom ezt az olvasztótégely-effektust hosszútávon elképzelni. Nem tudom mennyi időnk van még addig, hogy ez bekövetkezzen...

2013. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Öhm, másik fiók..:') Szóval igen.
2013. júl. 5. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!