Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudnátok jó elméleti könyvet...

Tudnátok jó elméleti könyvet ajánlani az univerzum működéséről? (lehetőleg erősen tudomány centrikusat)

Figyelt kérdés

Olvastam Balogh Béla Végső valóság c. könyvét és az első fele nagyon tetszett, amiben az univerzumban található anyagokat különböző frekvenciájú állóhullámként magyarázta. Ilyen újfajta megközelítésű témákat szívesen olvasnék az univerzumról, de leginkább csak az érdekelne ahol sok fizikai alátámasztás is van.


Ami csak hitre alapoz bizonyítások és magyarázatok nélkül az nem érdekel.


Előre is köszi!


2013. aug. 19. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani Stephen Hawking magyarul megjelent könyveit.

Nagy koponya a hapi, érdemes tőle olvasni.

2013. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval.
2013. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Ami csak hitre alapoz bizonyítások és magyarázatok nélkül az nem érdekel."


Akkor ezt pont nem az ezo rovatba kellett volna feltenni.

2013. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Epic fail topic választás!
2013. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Olvastátok egyáltalán ezt a könyvet amit felírtam példának? Azért ide írtam a kérdést és nem a tudományos rovatba, mert alternatív világnézeteket szeretnék olvasni és az ezoterikus kultúra foglalkozik ilyenekkel. De mint mondtam ami kizárólag hitre épít az nem érdekel, hanem ami tudományos oldalról is megvizsgálja az állításait.
2013. aug. 19. 21:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Olvastam a könyvet, legalábbis egy részét, a többit átfutottam, mert nem bírtam tovább. A Végső valóságban nincs semmi tudományos. Rosszul használt fogalmak, szándékos félreértelmezések és félremagyarázások tömkelege. Áltudományos maszlag a laikusok kábítására. Ha neked ez "sok fizikai alátámasztásnak" tűnik, akkor alapos lemaradásod van fizikából és úgy általában tudományból.
2013. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ezotéria csak hitre alapoz és semmi sincs bizonyítva benne. Ostoba, hiszékeny, arrogáns, egoista és hazug embereknek való. A tudáshoz köze sincs az ezónak.


Tudod, ami a tudomány alternatívája, az azért alternatíva, mert rohadtul nem úgy van, nem működik, logikátlan marhaság.

2013. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
David Icke könyveit olvasd. Hitelesen magyarázza a kvantumfizikát !
2013. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
11:35 köszi. Azért mert szeretek átlagtól eltérő világnézeteket megismerni még nem kell a másik önérzetét megsérteni. Elég gyerekes dolog az ilyen, miért nem lehet kedvesen hozzászólni a témához? Ha már olvastad a könyvet akkor te legalább tudod, hogy miről van szó. És az is lehet, hogy sokkal jobban otthon vagy a tudományos dolgokban mint én. Ergo, ajánlhattál volna valami releváns témát a tudományos világból ami engem érdekelhet. Ha azt nézzük a húrelmélet is legalább annyira labilis alapokon áll még mint amit ez a könyv leírt...azt se bántam, hogy megismertem, szerintem nagyon érdekes.
2013. aug. 22. 21:11
 10/13 A kérdező kommentje:
15:48 Utána nézek köszi!
2013. aug. 22. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!