Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed a világegyetem...

Mi a véleményed a világegyetem kialakulásáról?

Figyelt kérdés

sok féle teória van (pl. egyetlen gondolat hatására jött létre , Isten teremtette, stb.)

Ti milyen véleményen vagytok?



2013. júl. 8. 12:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 Tom Benko ***** válasza:
92%
A jelenlegi legjobb elmélet az ősrobbanás.
2013. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 Antimod ***** válasza:
100%
Véleményem szerint "pulzál", és ilyen értelemben nem alakult ki, hanem mindig is létezett. Folyamatos tágulás-szűkülésben van, így világok keletkeznek és tűnnek el, de az univerzum (pontosabban ez az univerzum is) örök.
2013. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
100%
#2: De akkor mi van a gyorsuló tágulással? Régebben valóban azt is feltételezték, hogy az univerzum tágulása lassul, előbb-utóbb megáll, aztán újból összehúzódik, de ma már úgy néz ki, hogy a tágulás sosem fog megállni.
2013. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
100%
Antimod - Ha a világegyetem lüktetne és már létezett volna mindig, akkor már az összes hidrogén elfogyott volna és nem világítanának csillagok. Az anyag folyamatos átalakuláson megy át. Nem lennének akkor olyan csillagok, amelyek csak hidrogénből és héliumból állnak, de vannak.
2013. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 Antimod ***** válasza:

"Ha a világegyetem lüktetne és már létezett volna mindig, akkor már az összes hidrogén elfogyott volna"


Nem én találtam ezt ki, hanem japán kutatók, számomra ez a legelfogadhatóbb magyarázat, ami jelenleg létezik.


A gyorsuló tágulásról pedig annyit, hogy nyilván lehet eltérő üteme a tágulásnak, pulzálás esetén előbb lelassul, majd megáll, végül elkezd "összehúzódni".

2013. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:

#5: Épp erről beszélek, hogy nem fog lelassulni és visszafordulni a tágulás. Az akkor történne csak meg, ha elég anyag lenne az univerzumban a negatív kozmológiai állandóhoz és nem létezne más gyorsulást okozó hatás a gravitáción kívül. A jelenleg favorizált kozmológiai modell szerint viszont a tágulás örökké gyorsulni fog:


[link]

2013. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim válasza:
78%

Szia. Én nem hiszem, hogy Isten teremtette.

Szerintem folyamatosan tágul, mert van a gravitációnak egy "ellentettje", amelyet sötét energiának neveznek. Ez okozza azt, hogy egyes galaxisok, amelyek nincsenek elég közel egymáshoz annyira, hogy érvényesüljön a gravitáció, azok egyre inkább távolodnak. SZámos feltevés létezik, szóval ez nem is annyira hit kérdése, mint inkább a tudomány dolga, hogy ráleljen a válaszra. Ettől függetlenül, elképzelhető, hogy van egy nagyobb erő, ami irányít. Bár én, hozzáteszem, nem értek annyira a fizikához, de az Isten hat-nap-alatt-megteremtette elméletet irreálisnak tartom. A jelenlegi világ, a földi élet egy hosszú folyamat eredménye. Nem egy hatnapos munka.

2013. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
21%

Isten teremtette. Ha csak logikailag átgondoljuk, nem lehet másként: az ősrobbanás elmélet már gyermeki logikával is megcáfolható, azaz semmiből nem lesz valami. A pulzáló örök világegyetem elmélet megcáfolása már több logikát kíván, de ez sem nehéz: Univerzumunk eseményei szakaszokat alkotnak. Például egy H atom gerjesztett elektronja visszatér alapállapotába, vagy Földünk tengelye körül megfordul, vagy Napunk kitörése általi részecske invázió eléri Földünket... Tehát minden esemény egy szakasz a történések folyamában és mindegyik szakasz véges. Az események véges szakaszai véges rendszert alkotnak: legyen 1000-szer vagy 10^23-szor vagy akár 10^23^23^23^23...-szor ismétlődő egy adott esemény, akkor sem lesz a véges szakaszokból végtelen. Más megfogalmazással: az idő egy örök, azaz időtlen Univerzumban már pusztán logikailag sem lenne értelmezhető.


Egykori tanárom és brilliáns elme, Prof. Dr. Papp Sándor - aki mellesleg a kémiai tudományok doktora - egyszer a következőt mondta: az elektronpálya olyan mint az országút, akkor is ott van, amikor nem tartózkodik rajta elektron - mint amikor az országúton nincs autó, azonban maga az országút autó nélkül is létezik és így az elektronpálya is létezik elektron nélkül.


Évekkel utána, mára már rájöttem - kutató vegyészként sok matematika, fizika és töménytelen mennyiségű kémia foglalatossága után - hogy a professzor az Információra utalt, ami minden Univerzumunkban történő eseményt áthat, magában az anyagban benne leledzik, attól elválaszthatatlan. Mint ahogy a fentebb említett a H atom elektronpályái is előre kódoltak. Az Információ egy személy: az Ige, azaz Jézus Krisztus.

2013. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim válasza:
84%
A 8. válaszolótól kérdezem, hogyha semmiből nem lehet teremteni, akkor Isten miből teremtett? Továbbá Isten honnan van?
2013. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
86%

#8: ez valódi tartalom és jelentés nélküli maszlag.


Az, hogy "jelenleg nem vagyunk biztosak benne" nem ugyanazt jelenti, mint az, hogy "sosem fogjuk tudni".

2013. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!