Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy a földön...

Lehetséges, hogy a földön kívül nem létezik semmi?

Figyelt kérdés

Mi van ha a kutatók vagy a hadsereg csak kitalálta, hogy létezik az univerzum?

Lehet ezzel akartak okosnak, fejlettnek látszani és felvenni egy csomó pénzt. Na meg önmagában is ez izgalmas, szép, titokzatos mese alapja lehet a sok bolygó, csillag, űrhajó stb...

Tudom, hogy sokak most a kezüket rágják, hogy ezt leírtam.

De volt már valamelyikőtök a holdon?


Szerintem nem tudjuk felfogni a végtelent, nem tudunk a téridőn kívül gondolkodni és a világ keletkezése körül is elég nagy kérdőjel van.


Én nem mondom, hogy lapos a föld.

Nem akarok veszekedni, mert úgy sem fog senki meggyőzni a durvaságával és a hülyeségével.

Úgy hogy felteszek inkább egy kérdést, azoknak, akik olyan okosak.

Mi a gravitáció? Mi okozza? Honnan jött és mi tartja fent?



2012. okt. 23. 17:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkora gyökérségeket kérdezel, mint a ház és alapvető fizikai dolgokkal nem vagy tisztában. Ajánlom egy fizika tankönyv forgatását.
2012. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

De ha meggörbül a tér, akkor mi a fene görbül meg?

És ha a föld besüllyed a térbe, akkor a másik felén miért van gravitáció? Vagy miért állandó mindenhol?

Most nézegettem egy ilyen ábrát, de nem túl meggyőző.

2012. okt. 23. 17:59
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

igen, az elsőnek igaza van. keress egy fizika könyvet. kezdd a tömegvonzás fejezettel.. ha nem érted,keress egy tanárt.

mondjuk kezdetnek a wikipédia is megteszi. hajrá!

Ja, remélem, hogy azt sem hiszed, hogy van levegő. hisz nem látod :D

2012. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Jó, ha provokatívnak érzitek a kérdést, akkor töröltessétek.

Igazábáól kiváncsi voltam, hogy mit írtok erre.

Meg érdekel nagyon ez a gravitáció.


De második válaszoló te nagy koponya lehetsz:D

Ez még eszembe sem jutott.

De azt valahogy könyebb elhinni, mert ha a fejemre húzok egy párnát, akkor rosszul kezdem magam érezni.

De természetesen az sem biztos, hogy a levegő miatt van.

Ki tudhatja?

2012. okt. 23. 18:13
 5/37 A kérdező kommentje:
Hála neked most azon fogok gondolkodni, hogy a vákum létező fogalom-e.
2012. okt. 23. 18:16
 6/37 A kérdező kommentje:
Nekem a mami nevű felhasználó azt írta, hogy a gravitáció az Isten, aki teremtett és a föld belsejében lakik. Ez igaz?
2012. okt. 23. 18:35
 7/37 anonim ***** válasza:
32%

Ez komoly???????????????????????

Mi okozza a gravitációt????????????????

Ez az a kérdés amin a tudósok évtizedek óta gondolkodnak. Egyelőre odáig jutottak el, hogy a tömeget valószínűleg a Higgs tér okozza, és ennek a bozonja a Higgs-bozon, amit nem rég találtak meg. Most, hogy már tudják mitől van a tömeg elkezdhetnek foglalkozni a gravitációval stb... De még a Higgs elmélet is csak egy hipotézis ami nincs teljesen bizonyítva, tehát a te kérdésedre még nem lehet válaszolni.


Hát a többi kérdés pedig konkrétan hülyeség. Műholdak, fényképek, tapasztalatok több ezerszeresei bizonyítják azt, hogy igenis van űr. Ha ezt nem hiszed akkor járj utána. Erre tényleg nem lehet mást mondani.

2012. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

"Hát a többi kérdés pedig konkrétan hülyeség. Műholdak, fényképek, tapasztalatok több ezerszeresei bizonyítják azt, hogy igenis van űr. Ha ezt nem hiszed akkor járj utána. Erre tényleg nem lehet mást mondani."


Jó, de olyan képeket is látok, amin reptoidok vannak és plejádok. Honnan tudjam, hogy melyik eredeti?

Én szívesen kiutaznék az űrbe, de nem visz senki és pénzem meg nincs rá.


Akkor most tanuljak űrhajósnak, kutatónak? Különben soha nem láthatom meg? Vagy írjak ilyen sajnáltató propagandát, hogy azt hiszem, hogy a föld lapos és szeretném a valóságot megtapasztalni, de nincs rá lehetőségem? Ezért támogassanak az emberek?

Egyszerűbb nekik kinevetni, mint kiküldeni...

2012. okt. 23. 18:50
 9/37 anonim ***** válasza:
41%
Ennyi erővel bizonyítsd már be azt is, hogy van olyan, hogy Isten, mert több tízmillióan pampognak róla egy mesekönyv alapján. Na ilyen szintű a kérdésed, csak amiket te kérdezel, azok túlnyomó részére van kézzel fogható magyarázat.
2012. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Én nem téríteni jöttem ide. Nem érdekel, hogy ki hisz istenben vagy ki nem. Engem az érdekel, hogy mi van.


Szerintem ebben semmi logika nincs, hogy 1000 fényévre csillagok vannak. Miért lennének? Nélkülük is megvagyunk nem? Mikor fogtad te a kezdben őket? vagy milyen bizonyítékról beszélsz?

2012. okt. 23. 18:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!