Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem lenne tudat vajon...

Ha nem lenne tudat vajon létezne-e az Univerzum?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Tudósok, kvantumfizikusok vitatkoznak, elmélkednek azon, hogy vajon, ha nem figyelnénk az univerzumot az vajon létezne-e ?


Én most egyedül nem szeretném eldönteni e kérdést, mivel több szem többet lát vagy kvantumfizikai nyelven : Több Én többet ért (hiszen Te is Én vagy, mind egyek vagyunk), így felteszem neked :-)


*


A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz.


Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Most szerintem annak kérdését hagyjuk ki, hogy az univerzum keletkezésekor volt-e ember vagy nem, mivel az univerzum ősállapotaiba merengő fejtegetés tévút, egyrészt azért, mivel egyáltalán nembiztos, hogy az úgy tőrtént ahogyan ma gondoljuk. Egyrészt nem biztos az ősrobbanás sem, de ember nélkül lehett más tudat is megfigyelője a világnak egy Isten vagy másnéven végső megfigyelő vagy más olyan megfigyelő, amelyről jelenleg nincsenek ismereteink. Másrészről pedig az univerzum jobban un, paradoxonmentessé válik, ha statikusan próbáljuk megközelíteni, azonban ezen megoldás kifejtése oly hosszas lenne, hogy itt most ebbe felesleges belemenni, így az ősrobbanás teóriát most mellőzzük, ha megkérhetlek :-)


*


A kérdés abban áll, hogyha nem figyelnénk a világot, akkor az vajon létezne-e ? Tudatunkkal figyeljük és az állatoknak is van tudatuk, ők is alakítják, de minden élőlény, így a növények is ezt teszik és persze interdimenzionális lények is. Így azért elég összetetté válik a kérdés. Azt is tudjuk viszont, hogy a valóság mindíg roppant bonyolult. Ezen embertpróbáló kérdésen lehet eltöprengeni napokat, heteket is. Te mit gondolsz ?


**


Kiegészítés : Elképzelhető, hogy eredetileg egy más fizikai elvek szerint felépülő univerzumban éltünk, csupán az abban levő testeink mind elenyészett, így szenzorosan nem voltunk képesek azt megfigyelni, így azon univerzum helyesen megfogalmazva létezik is, mert lelkeink vissza térnek oda halálunk után, meg nem is, mert nem alakítjuk tudatunkkal. Lehet ezt az univerzumot a nirvana néven ismert állapotként ismerjük. ehhez mit szólsz ? Érdekes következtetések születnek a kvantumfizikából, nemigaz !? :-)



2013. szept. 4. 19:32
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

17-es ismét:

Tudat = gondolat/képzet = információ!

Jó lenne tisztán látni, mi is egyáltalán a tudat?


Ne csak kvantumfizikára támaszkodjunk, mert kétségessége folytán félrevezető lehet. Még alig kezdtük el tanulmányozni s máris messzemenő következtetéseket akarunk belőle levonni. Ez így téves út. A kutatásra a hétköznapi valóság is megfelel, ráadásul mindenki számára hozzáférhetően.


Van egy fura dolog: Azáltal, hogy vagyunk a világban, mi is elválaszthatatlan részei vagyunk és nem kívülről szemléljük, hanem belülről. Ezért nem látjuk át egészében, hogy milyen. És merthogy vagyunk (tény!), a mi tudatunk is a világ része, tartozéka, onnantól persze, hogy megjelentünk benne. A mi tudatunk is a világ objektíven létező része, mondhatni sajátja, így lehetséges az, hogy a mi tudatformánk azonosítható a világ saját tudatformájával, mivel nem különíthető el attól. Összetartozunk mint tudat és mint anyag is. Kérdés az tehát, kinek vagy minek a tudatának kell jelen lennie, hogy megfigyelhesse azt, aminek része és ezt tudatosítsa is magában: létezik-e világ rajta kívül, amiben ő belül van, mert hol máshol? És persze tudhassa, ő maga is valóban van, hogy ezáltal mindaz realitás, amit észlel és felfog?


A jelenvalóságról lehet csak állítani vagy kérdezni, ennek van-e tudata, mivel mi, mint megfigyelők is ebben a jelenben létezünk csak. Sikerült jól összegubancolnom a szálakat?


Információfizikával kapcsolatos irodalom:

Tom Stoiner: Információ és az univerzum belső szerkezete, Kiadó: Springer Hungarica 1993.

Kicsit még kezdetleges (és helyenként nehezen érthető) mű, de komolyan veszi, hogy információ objektíve (tőlünk függetlenül) létezik a valóságban.

2013. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 Tom Benko ***** válasza:
Utánakerestem kicsit az ajánlott irodalomnak. Hát, nem valami jelentős a találati lista, ráadásul jórészt nem is valami tudományos oldalak hivatkoznak rá. Kérek további linkeket az információfizikára!
2013. okt. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
kérdező ha nem lenne tudatod attól meg Ugyanúgy ott, lenne az univerzum! xD
2013. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
0%

Be vagytok zárva egy testbe (testekbe), de nem a test vagytok.


-Mi a test?

-Szűrő. (szemellenző)


-Mi a tudat?

-Tér.

-Mi a tér?

-Beingness (létezőség).

-Milyen univerzum ez?

-Ez egy kétterminálos univerzum. (állítás-tagadás alapú = minden állítás-tagadás elven működik benne)

-Valódi univerzum ez?

-Valamennyire, de matematikai alapon modelleződik .... és ezért nem hihető... túlságosan mechanikus (nekem).

-Mi az agy?

-Egyfajta alacsonyrendű eszköz (hordozónak látszó okozat).

-Te az agyaddal gondolkodol?

-Nem, én nem az agyammal gondolkodom.

-Hiszel ebben az univerzumban?

-Nem, nem hiszek ebben az univerzumban.

-Mit jelent ez?

-Azt, hogy ez nem egy abszolút, stabil stb. univerzum... tehát ez nem egy olyan univerzum, amiben hinni lehetne.

-Miért nem hiszel ebben az univerzumban?

-Mert alig vannak benne, akik törekszenek a megértésre és tudni akarnak. Ennek az univerzumnak a lakói (egyfajta sötét) tömeggé lesznek és még lejjebb süllyednek (mert lefelé mindig van út).

Szellem és anyag - tudjátok... A szellem az okozó, az anyag az okozat. Szellemből nézve megérthető az anyag, de az anyagból nézve nem érthető meg a szellem.

-Mi az, amiben hiszel?

-Az örök emberben hiszek. Ez az én tudásom és hitem.

-Erősebb-e a tudásod és a hited az összes létező világoknál?

-Igen, mindegyiknél erősebb.

-Mit tesz a bátor?

-Olyan utakon indul el, amelyeken előtte még senki nem járt.

2013. nov. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
60%
Súr, honnan veszed ezt a sok eszeveszett baromságot? Tényleg érdekel.
2013. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
0%

Előző (nem bántásként):


ti normálisnak számítatok (de csak ebben a rendszerben !!!).


-Milyen rendszer ez?

-Ez egy etikátlan rendszer.


Tehát:

-nincs etikájuk, ezzel párhuzamosan nincs megértésük (sem),

következésképp képességük sincs.


Benn lévő etika és saját megértés: ez a kettő a(z emberi) képesség alapja.


Én a jövő embere vagyok és kevesekért vagyok itt.... nem a sokaságért, mert az úgyis elvész.

A sokaság az mindig elvész.


Az okozóság felül van, a tömeg és a tehetetlenség alul van.

Az aktivitás felül van, a tehetetlen passzivitás alul van.

A saját gondolat felül van, a kívülről gépies reflexént kapott gondolat alul van.

Az értelmes, felelős és képes egyén felül van, a bamba, tehetetlen tömeg (amely nehéz) alul van.

Ez a kettő küzd egymással, és ez az egyetlen valódi konfrontáció.


Kevesekért vagyok itt, azokért, akik kiemelkednek a tömegből.


-Miért?

-Mert a tömeg el fog süllyedni.

2013. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 szpeti1991 ***** válasza:
60%
Súr, ez a tudomány kategória, ahová tudományos írások kellenek. A tiéd még az ezotéria kategóriában is hülyeségnek számítana, de azért inkább ott próbálkozz vele.
2013. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 szpeti1991 ***** válasza:
81%

Jajj, most látom, hogy ez az ezotéria rovat :D

Ez anno nem a tudományban volt? Határozottan erre emlékszem...

Ez esetben bocsáss meg, Súr! Válaszod színvonala és tartalma pontosan ide való!

2013. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

17-es újból:


Lét és tudat viszonyára egy példa:

Amerika létezett-e a felfedezése előtt?

- A felfedezése által lett létezővé - sokak (európai tudatúak) számára! De nem mindenki van meggyőződve erről. Kinek van igaza?


És persze, hogy humán tudatunk és kötődésünk szempontjából a Föld a Világegyetem középpontja, hiszen minden más rajta kívül és körül helyezkedik el.

2013. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 Tom Benko ***** válasza:
Attól, hogy valamiről nem tudunk, még nem biztos, hogy létezik. De amíg nincs bizonyíték a létezésére, addig fölösleges feltételezni azt.
2013. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!